"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 332 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 қазанда № 4530 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 532 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 30.12.2019 № 532 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 297 "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 297 "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
9 қыркүйектегі 2015 жылғы
№ 332 қаулысымен бекітілген
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ақтөбе медициналық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"
Постановление акимата Актюбинской области от 9 сентября 2015 года № 332. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 октября 2015 года № 4530. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 30 декабря 2019 года № 532
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 30.12.2019 № 532 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 297 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения".
2. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 297 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения".
Аким области А.Мухамбетов
Утвержден постановлением
акимата Актюбинской
области от 9 сентября 2015
года № 332
Регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее – государственная услуга) государственным коммунальным казенным предприятием "Актюбинский медицинский колледж" государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области" (далее - услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги и выдача результатов государственной услуги осуществляются через услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 "Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау қағидаларын, сондай-ақ қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5904 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттар не Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 297 "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласының кадларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11303 болып тіркелген) (әрі қарай - Стандарт) 10-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы әкімдігінің 28.06.2018 № 283 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттер тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 297 "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуына негіз болып табылады.
Құжаттар тізбесін қабылдау Стандарттың 9-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
даярлықтан өткізу кезінде:

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения, в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691 "Об утверждении Правил повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, а также квалификационных требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и фармацевтического образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5904), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основанию, установленному пунктом 10-1 Стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 297 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11303) (далее - Стандарт).
Сноска. Пункт 3 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 28.06.2018 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 297 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"" (далее – Стандарт).
Прием перечня документов осуществляется согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий) входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при прохождении подготовки:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді.
Нәтижесі - өтініш көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып кеңседе тіркелгені туралы белгі қою және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 10 (он) жұмыс күн ішінде берілген құжаттарды қарайды және кадрларды даярлықтан өткізу туралы құжатты толтырады.
Нәтижесі - кадрларды даярлықтан өткізу туралы құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына келісу үшін жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 2 (екі) жұмыс күн ішінде бұрыштама қояды.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) жұмыс күн ішінде кадрларды даярлықтан өткізу туралы құжатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына тіркеуге жібереді;
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына тіркеуге жолдау.
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді;
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қолма-қол беру.
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді.
Нәтижесі - көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсете отырып кеңседе тіркелгені туралы белгі қою және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде берілген құжаттарды қарайды және кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатты толтырады.
Нәтижесі - кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатты көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына келісу үшін жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күн ішінде бұрыштама қояды.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына тіркеуге жібереді;
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына тіркеуге жолдау.
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді;
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қолма-қол беру.

1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут принимает и регистрирует документы.
Результат - отметка на копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов и направление документов ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает представленные документы и оформляет документ о прохождении подготовки кадров.
Результат - направление документа о прохождении подготовки кадров на согласование заместителю руководителя услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней ставит резолюцию.
Результат - направление на подписание руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней подписывает документ о прохождении подготовки кадров и передает специалисту канцелярии услугодателя на регистрацию.
Результат - направление специалисту канцелярии услугодателя на регистрацию;
5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует результат государственной услуги.
Результат - выдача результата государственной услуги услугополучателю нарочно.
При прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут принимает и регистрирует документы.
Результат - отметка на копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов и направление документов ответственному исполнителю услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателяв течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает представленные документы и оформляет документ о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров.
Результат - направление документов о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров на согласование заместителю руководителя услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня ставит резолюцию.
Результат - направление на подписание руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает документ о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров и передает специалисту канцелярии услугодателя на регистрацию.
Результат - направление специалисту канцелярии услугодателя на регистрацию;
5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует результат государственной услуги.
Результат - выдача результата государственной услуги услугополучателю нарочно.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығы көрсетілуімен көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
даярлықтан өткізу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 10 (он) жұмыс күн ішінде берілген құжаттарды қарайды және кадрларды даярлықтан өткізу туралы құжатты толтырады;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 2 (екі) жұмыс күн ішінде бұрыштама қояды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) жұмыс күн ішінде кадрларды даярлықтан өткізу туралы құжатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына тіркеуге жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді.
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде берілген құжаттарды қарайды және кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатты толтырады;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күн ішінде бұрыштама қояды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына тіркеуге жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттерінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерісінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерісінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Денсаулық сақтау
саласының кадрларын
даярлықтан өткізу, олардың
біліктілігін арттыру және
қайта даярлау туралы
құжаттарды беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерісінің анықтамалығы

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
при прохождении подготовки:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут принимает и регистрирует документы;
2) ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает представленные документы и оформляет документ о прохождении подготовки кадров;
3) заместитель руководителя услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней ставит резолюцию;
4) руководитель услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней подписывает документ о прохождении подготовки кадров и передает специалисту канцелярии услугодателя на регистрацию;
5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует результат государственной услуги.
При прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут принимает и регистрирует документы;
2) ответственный исполнитель услугодателяв течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает представленные документы и оформляет документ о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров;
3) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня ставит резолюцию;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает документ о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров и передает специалисту канцелярии услугодателя на регистрацию;
5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует результат государственной услуги.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Выдача документов о
прохождении подготовки,
повышении квалификации и
переподготовке кадров
отрасли здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги