"Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 11 қарашадағы № 420 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 желтоқсанда № 4647 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 29 қарашадағы № 497 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 29.11.2016 № 497 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңынын 17-бабына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігінің кейбір қаулылары жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б.Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 420 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің жойылуға жататын қаулыларының тізбесі
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2011 жылғы 21 қарашадағы № 332 "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" ММ кейбір мәселелері туралы" қаулысының 2-тармағы;
2. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 511 "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" ММ кейбір мәселелері туралы" қаулысы;
3. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 456 "Облыс әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 511 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы;
4. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 240 "Облыс әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 511 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" қаулысы;
5. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 қазандағы № 362 "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" қаулысы.
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 420 қаулысымен
"БЕКІТІЛДІ"
"Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ

Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 11 ноября 2015 года № 420. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 декабря 2015 года № 4647. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29 ноября 2016 года № 497
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29.11.2016 № 497 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области".
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Отменить некоторые постановления акимата Актюбинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Джумагазиева М.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев
Приложение к
постановлению акимата
Актюбинской области
от 11 ноября 2015 года № 420
Перечень постановлений акимата Актюбинской области подлежащих отмене
1. Пункт 2 постановления акимата Актюбинской области от 21 октября 2011 года № 332 "О некоторых вопросах управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области";
2. Постановление акимата Актюбинской области от 29 декабря 2012 года № 511 "О некоторых вопросах управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области";
3. Постановление акимата Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 456 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 29 декабря 2012 года № 511";
4. Постановление акимата Актюбинской области от 2 июля 2015 года № 240 "О внесении дополнений в постановление акимата области от 29 декабря 2012 года № 511";
5. Постановление акимата Актюбинской области от 2 октября 2015 года № 362 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области".
"УТВЕРЖДЕНО"
постановлением акимата
Актюбинской области
от 11 ноября 2015 года № 420
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес әзірленді және "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәртебесін және өкілеттігін айқындайды.
2. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі энергетика, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
3. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің филиалдары мен өкілдіктері жоқ.
4. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрілігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
6. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
8. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее Положение о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" (далее – Положение) разработан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан № 410 от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" и определяет статус и полномочия государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области"
2. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере энергетики, жилищно-коммунального хозяйства.
3. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" не имеет филиалов и представительств.
4. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
8. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

10. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 030010, Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 40 үй.
11. Мемлекеттік органның толық атауы – "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үйкоммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
12. Осы Ереже "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
14. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
15. "Ақтөбе облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
Егер "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
энергия тиімділігін және энергияны үнемдеуді арттыруды, коммуналдық, су және газ желілерін дамытуға әрекет жасау, облыс экономикасының энергетикалық секторын дамыту арқылы экономиканың өсу қажеттілігін қамтамасыз ету мақсатында энергетикалық қаупсіздікті қамтамасыз ету болып табылады.
17. Міндеттері:
энергетика, коммуналдық, тұрғын-үй, су және газ шаруашылығы саласындағы мемлекеттік реттеу және басқару.
18. Функциялары:
1) бюджеттік қаражаттар есебінен қаржыландырылатын облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылығы объектілерін (инженерлік коммуникациялық желілер, энергетика, су, газ шаруашылығы объектілері) салу және жаңғырту бойынша тапсырысшы қызметін жүзеге асыру;
2) облыстың энергетика және коммуналдық және тұрғын-үй шаруашылығының жай-күйіне және сақталуына жалпы мониторинг жүргізу;
3) облыстың энергетика және коммуналдық және тұрғын-үй шаруашылығы саласындағы қызметті үйлестіру;

10. Местонахождение юридического лица: 030010, Республика Казахстан, Актюбинская область, город Актобе, проспект Абилкайыр хана, дом 40.
11. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области"
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" осуществляется из областного бюджета.
14. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области".
15. Учредителем государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" является государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинской области".
Если государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
16. Миссия государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области":
содействие обеспечению энергетической безопасности, в целях обеспечения растущих потребностей экономики в энергоресурсах через развитие энергетического сектора экономики области, энергосбережения и повышения энергоэффективности, содействие развитию инженерных сетей коммунального, водного и газового хозяйства.
17. Задачи:
государственное регулирование и управление в сфере энергетики, коммунального, жилищного, водного и газового хозяйства.
18. Функции:
1) осуществление функций заказчика по строительству и реконструкции объектов энергетики и коммунального хозяйства области (инженерных коммуникационных сетей, объектов энергетики, водного, газового хозяйства), финансируемых за счет бюджетных средств;
2) осуществление общего мониторинга за состоянием и сохранностью энергетики, коммунального и жилищного хозяйства области;
3) координация деятельности в сфере энергетики, коммунального и жилищного хозяйства области;

4) облыстың (инженерлік коммуникациялық желілер, энергетика, коммуналдық, тұрғын-үй, су, газ шаруашылығы объектілері) энергетика және коммуналдық және тұрғын үй шаруашылығының дамуына мониторинг және олардың жай-күйіне талдау жүргізу;
5) отын-энергетикалық кешенін дамытуға қатысу;
6) жыл сайын жылу беру кезеңінде облыстың мемлекеттік мекемелерге қажетті отынның табиғи көлемдерін анықтау жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
7) облыстың мемлекеттік мекемелеріне отын жеткізіп беруді қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
8) энергетика және коммуналдық шаруашылығы объектілеріне қатысты жобалалық құжаттарды қарау және келісу;
9) салынған және жаңғыртылған инженерлік коммуникациялық желілер, энергетика, су, газ шаруашылығы объектілері қабылдап алу жөнінде қабылдау комиссиясының жұмысын ұйымдастыру;
10) өз құзыретінің мәселелері бойынша мемлекеттік мекемелермен басқа меншіктің барлық нысанындағы ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауды және ынтымақтастықты ұйымдастыру;
11) "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру, азаматтардан келіп түскен ұсыныстар мен өтініштерді қарау, солар бойынша шешім қабылдау;
12) заңды тұлғалардың түсті және металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізуі жөніндегі қызметті лицензиялау, сондай-ақ белгіленген біліктілік талаптары мен лицензиялық ережелерді лицензиаттардың орындауын бақылауды жүзеге асыру;
13) облыс елді мекендері аумағында инженерлік инфрақұрылым мен коммуналдық шаруашылықты дамытуға қатысу;
14) заңнама талаптарына сәйкес инженерлік инфрақұрылым және коммуналдық шаруашылық объектілерінің құрылысына байланысты жұмыстарды, қызметтерді және тауарларды мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу;
15) иеліктегі тұрғын-үй қорын (пәтер иелерінің кооперативі, тұтынушылар кооперативі, кондоминиумдер және басқалар) пайдалану және күтіп ұстау жұмысын ұйымдастыру;
16) тұрғын-үй шаруашылығы саласында салалық (секторлық) және аумақтық бағдарламалар әзірлеу және іске асыру;
17) инженерлік және коммуналдық қамтамасыз етуді ұйымдастыру (сумен жабдықтаумен кәріз жүйелерін пайдалану және жөндеу, қоқыс шығару, лифт шаруашылығын қамтамасыз ету);
18) мемлекеттік тұрғын-үй қорын сақтау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру, иесіз тұрғын-үйлерді анықтау, есепке алу және тиісті органдарға беру;
19) тұрғын-үй қоры саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
20) тұрғын-үй қорын сақтау және пайдалану бойынша кондоминиум нысандарын басқару органдарының қызметін бақылау бойынша тұрғын-үй инспекциясының жұмысын ұйымдастыру;

4) мониторинг развития и осуществление анализа состояния энергетики, коммунального и жилищного хозяйства области (инженерных коммуникационных сетей, объектов энергетики, коммунального, жилищного, водного, газового хозяйств);
5) участие в развитии топливно-энергетического комплекса;
6) осуществление мер по определению натуральных объемов топлива, необходимого государственным учреждениям области на ежегодный отопительный сезон;
7) организация обеспечения поставок топлива государственным учреждениям области;
8) рассмотрение и согласование проектной документации по объектам, затрагивающим объекты энергетики и коммунального хозяйства;
9) организация работы приемочных комиссий по приемке в эксплуатацию построенных, реконструированных инженерных коммуникационных сетей, объектов энергетики, водного, газового хозяйства;
10) организация взаимодействия и сотрудничество с другими государственными учреждениями, организациями всех форм собственности по вопросам своей компетенции;
11) организация приема граждан по вопросам, относящихся к компетенции государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области", рассмотрение поступающих предложений и заявлений граждан, принятие решения по ним;
12) осуществление лицензирования деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, также контроль за исполнением лицензиатами определенных квалификационных требований и лицензионных правил;
13) участие в развитии инженерной инфраструктуры и коммунального хозяйства на территории населенных пунктов области;
14) организация и проведение государственных закупок работ, услуг и товаров, связанных со строительством объектов инженерной инфраструктуры и коммунального хозяйства в соответствии с требованиями законодательства;
15) организация работы по эксплуатации и содержанию имеющегося жилищного фонда (кооператив собственников квартир, потребительский кооператив, кондоминиумы и другие);
16) разработка и реализация отраслевых (секторальных) и региональных программ в сфере жилищного хозяйства;
17) организация инженерной и коммунальной обеспеченности (эксплуатация и ремонт водоснабжения, канализации, мусороудаление, обеспечение лифтового хозяйства);
18) организация работы по сохранению государственного жилищного фонда, выявление, учет и передача в соответствующие органы бесхозного жилья;
19) осуществление государственного контроля в области жилищного фонда;
20) организация работы жилищной инспекции по контролю деятельности органов управления объекта кондоминиума по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;

21) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiне техникалық байқау ұйымдастыру;
22) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiне күрделi жөндеудің жекелеген түрлерiн жүргiзудiң тiзбесiн және кезектiлiгiн айқындау;
23) тұрғын-үй көмегінің қатысуымен қаржыландырылатын кондоминиум объектісін басқару органы ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге шығыстар сметасын келісу;
24) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiне күрделi жөндеудiң
жекелеген түрлерi бойынша орындалған жұмыстарды қабылдап алу жөнiндегi комиссияларға қатысу;
25) заңнамаға сәйкес "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі жұмысының сапасы мен өнімділігін арттыру мақсатында оның қызметінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүзеге асыру;
26) тұтынушылардың жылу пайдалану құрылғыларын пайдалануын және олардың техникалық жай-күйін бақылауды жүзеге асыру;
27) жылу желілерін дайындауды және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асыру;
28) жылу желілеріндегі (магистральдық, орамішілік) технологиялық бұзушылықтарға тергеу жүргізу;
29) жылу желілерін (магистральдық, орамішілік) жоспарлы жөндеуді келісу;
30) барлық қуаттағы жылыту қазандықтары мен жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа дайындығының паспорттарын беру;
31) қосалқы (тұйықтауыш) электр беру желілері мен кіші станцияларды жобалауды және салуды келісу;
32) 110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектiлер үшiн қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен кіші станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындылар беру;
33) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыруы;
34) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық объектілеріндегі 0,07 мегаПаскальдан астам қысыммен немесе 115 Цельсий градустан асатын судың қайнау температурасы кезінде жұмыс істейтін қауіпті техникалық құрылғылардың, жүк көтергіш механизмдердің, эскалаторлардың, аспалы жолдардың, фуникулерлердің, лифтілердің қауіпсіз пайдаланылуын бақылау;
35) тұрмыстық баллондарды және газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру.
19. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары:
1) кәсіпорындардан, ұйымдардан және мекемелерден "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген жұмыстарды орындау үшін қажетті мәліметтерді, анықтамаларды, құжаттарды сұрауға және алуға;

21) организация технического осмотра общего имущества объекта кондоминиума;
22) определение перечня и очередности проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
23) согласование сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, представленной органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи;
24) принятие участия в комиссиях по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
25) осуществления внутреннего контроля, в целях повышения качества и производительности работы государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" по направлениям его деятельности;
26) осуществление контроля за эксплуатацией и техническим состоянием теплоиспользующих установок потребителей;
27) осуществление контроля за подготовкой и осуществлением ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционирования в осенне-зимний период;
28) проведение расследования технологических нарушений на тепловых сетях (магистральных, внутриквартальных);
29) согласование планового ремонта тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
30) выдача паспортов готовности отопительных котельных всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях;
31) согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередач и подстанций;
32) выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше;
33) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
34) контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств, работающих под давлением более 0,07 мегаПаскаля или при температуре нагрева воды более 115 градусов Цельсия, грузоподъемных механизмов, эскалаторов, канатных дорог, фуникулеров, лифтов на объектах жилищно-коммунального хозяйства;
35) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения.
19. Права государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области":
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать от граждан, предприятий, организации и учреждений сведения, справки, документы, необходимых для выполнения возложенных на государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" функций;

2) коммуналдық шаруашылығы саласындағы бұзуларға және "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басқа қызметтеріне байланысты істер бойынша назарылық білдіруге, қуынуға, қуынушы ретінде соттарда сөйлеуге;
3) гендерлік және отбасылық-демографиялық саясатты іске асыруға қатысуға;
4) тексеру жүргiзу уақытында тексерiлетiн объектiге баруға;
5) тексеру жүргiзу кезiнде кез келген қажеттi ақпаратты сұратуға, тексеру нысанына жататын құжаттардың түпнұсқасымен танысуға;
6) бақылау жұргізуге байланысты мәселелер бойынша қажетті құжаттарды, анықтамаларды, ауызша және жазбаша түсініктемелерді бақылау объектілерінен сұратуға және белгіленген мерзімде алуға;
7) құпиялылық режимінің, қызметтік, коммерциялық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияның сақталуын ескере отырып, бақылау объектілерінің бақылау іс-шарасы мәселелеріне қатысты құжаттамамен кедергісіз танысуға құқығы бар.
20. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңына сәйкес тексерудi жүргiзуге;
2) тексеру жүргiзу кезеңiнде тексерiлетiн объектiнiң белгiленген жұмыс режимiне кедергi келтiрмеуге;
3) тексеру жүргiзу нәтижесiнде алынған құжаттар мен мәлiметтердiң сақталуын қамтамасыз етуге;
4) тұрғын-үй қорын күтiп-ұстау ережелерiнiң бұзылуы туралы
актiлер жасауға;
5) тұрғын-үй қорын күтiп-ұстау ережелерi бұзушылықтарын жою бойынша бұйрықтар шығаруға;
6) өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлықпен күрес бойынша жұмыстарды жүзеге асыруға.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
21. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшылықты "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
22. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ақтөбе облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
23. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.

2) предъявлять претензии, иски, выступать в судах в качестве истца по вопросам, связанным с функциями государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области";
3) участвовать в реализации гендерной и семейно-демографической политики,
4) посещать проверяемый объект во время проведения проверки;
5) при проведении проверки запрашивать любую необходимую информацию, знакомиться с оригиналами документов, относящихся к предмету проверки;
6) в соответствии с законодательством запрашивать и получать от объектов контроля необходимые документы, справки, устные и письменные объяснения по вопросам, связанным с проведением контроля;
7) беспрепятственно знакомится с документацией объектов контроля, относящейся к вопросам контрольного мероприятия, с учетом соблюдения режима секретности, служебной, коммерческой или иной охраняемой законом тайны.
20. Обязанности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области":
1) проводить проверки в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) не препятствовать установленному режиму работы проверяемого объекта в период проведения проверки;
3) обеспечивать сохранность полученных документов и сведений, полученных в результате проведения проверки;
4) составлять акты о нарушениях правил содержания жилищного фонда;
5) выносить приказы по устранению нарушений правил содержания жилищного фонда:
6) осуществление работы по борьбе с коррупцией в пределах своей компетенции.
3. Организация деятельности государственного органа
21. Руководство государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" задач и осуществление им своих функций.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Актюбинской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

24. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда, ұйымдарда "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлдесін ұстанады;
2) "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын және штат кестесін бекітеді;
3) "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды, және босатады, оларды көтермелейді және жаза қолданады;
4) "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін анықтайды;
5) өз құзіреті шегінде "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерінің орындауы үшін міндетті тапсырмалар береді;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдауына жеке жауапты болады және сыбайлас жемқорлықпен күресуге бағытталған, шаралар қолданады.
"Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
26. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мүлікті басқарушы құзыретті орган болып табылады.
29. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату

24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области":
1) представляет государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" в государственных органах, организациях в соответствии с действующим законодательством;
2) утверждает структуру и штатное расписание государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области";
3) назначает и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области", применяет меры поощрения и налагает взыскания на них;
4) определяет круг функциональных обязанностей работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области";
5) в пределах своей компетенции дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области";
6) принимает меры, направленные на противодействие коррупции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
Исполнение полномочий первого руководителя Государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель управления определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
26. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" относится к коммунальной собственности.
28. Уполномоченным органом по управлению государственным имуществом является государственное учреждение "Управление финансов Актюбинской области".