Ақтөбе қаласының шалғайдағы елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру мектептеріне тасымалдау схемалары мен тәртібін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 3801 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қазанда № 4537 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2018 жылғы 10 қазандағы № 6149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 10.10.2018 № 6149 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі "Автомобиль көлігі туралы" Заңының 14 бабы 3-тармағының 3-1) тармақшасына сәйкес Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
Ақтөбе қаласының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беру мектептеріне тасымалдау схемалары осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес бекітілсін;
Ақтөбе қаласының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептеріне тасымалдау тәртібі осы қаулының 16 қосымшасына сәйкес бекітілсін;
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе қаласы әкімінің орынбасары А.Арынғазиеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Е.Омаров
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 1 қосымша
Ақшат ауылы аумағында тұратын балаларды Ақжар-2 тұрғын үй алабында орналасқан № 49 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 2 қосымша
№ 39 разъезі аумағында тұратын балаларды Қурайлы ауылында орналасқан Елек орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 3 қосымша
К. Нокин ауылы аумағында тұратын балаларды К. Нокин ауылында орналасқан Благодар орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 4 қосымша
Украинка ауылы аумағында тұратын балаларды К. Нокин ауылында орналасқан Благодар орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 5 қосымша
Лесное тұрғын үй алабы аумағында тұратын балаларды Ақтөбе қаласында орналасқан № 39 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 6 қосымша
Белогор карьері, Ақтасты тұрғын үй алабы, Өлке ауылы, "Анисан", "Асан-Н" шаруашылық қожалықтары аумағында тұратын балаларды Бекқұл баба ауылында орналасқан Красносель негізгі мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 7 қосымша

Об утверждении схем и порядка перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 28 сентября 2015 года № 3801. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 октября 2015 года № 4537. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 10 октября 2018 года № 6149
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 10.10.2018 № 6149 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3-1) пункта 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
схемы перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему постановлению;
порядок перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Актобе А.Арынгазиеву.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Е.Умаров
Приложение 1
к постановлению акимата
города Актобе от 28.09.2015 г. № 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории села Акшат в среднюю школу № 49, расположенную в жилом массиве Акжар-2
Приложение 2
к постановлению акимата
города Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории разъезда № 39 в Илекскую среднюю школу, расположенную в селе Курайли
Приложение 3
к постановлению акимата
города Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории села К. Нокина в Благодарную среднюю школу, расположенную в селе К. Нокина
Приложение 4
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории села Украинка в Благодарную среднюю школу, расположенную в селе К. Нокина
Приложение 5
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории жилого массива Лесное в среднюю школу № 39, расположенную в городе Актобе
Приложение 6
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории Белогорского карьера, жилого массива Актасты, села Ульке, крестьянских хозяйств "Анисан", "Асан-Н" в Красносельскую основную школу, расположенную в селе Беккул баба
Приложение 7
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801

Мағаджан ауылы, Жомарт шаруашылық қожалығы, Плодопитомник бау-бақша ұжымы аумағында тұратын балаларды Заречный-1 тұрғын үй алабында орналасқан № 50 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 8 қосымша
Ақжар ауылы, Ақжар-2 тұрғын үй алабы аумағында тұратын балаларды Қарғалы ауылында орналасқан М.Арын атындағы Қарғалы қазақ орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 9 қосымша
Заречный-3 тұрғын үй алабы аумағында тұратын балаларды Заречный-4 тұрғын үй алабында орналасқан Ақтөбе қаласы № 55 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 10 қосымша
Рауан тұрғын үй алабы аумағында тұратын балаларды Заречный-4 тұрғын үй алабында орналасқан № 55 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 11 қосымша
Шилісай ауылы аумағында тұратын балаларды Пригородный ауылында орналасқан Пригород орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 12 қосымша
"Бауырластар-2"", Сазды-2", тұрғын үй алаптары, "Егіс" шаруашылық қожалығы, "Сазды" су қоймасы аумағында тұратын балаларды Сазды ауылында орналасқан Сазды орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 13 қосымша
Өрлеу ауылы, "Васюки" бау-бақша ұжымы аумағында тұратын балаларды Кірпішті тұрғын үй алабында орналасқан № 18 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 14 қосымша
Қызылжар, Ақжар ауылдары, Энергетик, Солнечный аялдамалары аумағында тұратын балаларды Қарғалы ауылында орналасқан № 53 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28.09 № 3801
қаулысына 15 қосымша
Ясный, Жаңа Ясный тұрғын үй алаптары, Птицевод бау-бақша ұжымы, Ақтөбе су қоймасы аумағында тұратын балаларды Ясный тұрғын үй алабында орналасқан № 41 орта мектебіне тасымалдау схемасы
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28. 09 № 3801
қаулысына 16 қосымша
Ақтөбе қаласының шалғайдағы елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беретiн мектептеріне тасымалдау тәртібі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақтөбе қаласының шалғайдағы елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беретiн мектептерге тасымалдаудың тәртібі (бұдан әріТәртіп) Қазақстан Республикасының "Автомобиль көлiгi туралы" Заңының 14-бабына, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылдың 26 наурыздағы № 349 бұйрығымен бекітілген, Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларына сәйкес әзірленген және Ақтөбе қаласының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беру мектептеріне тасымалдау тәртібін (әрі қарай - Тасымалдау тәртібі) айқындайды.

Схема перевозки детей, проживающих на территории села Магаджан, крестьянского хозяйства Жомарт, садоводческого коллектива Плодопитомник в среднюю школу № 50, расположенную в жилом массиве Заречный-1
Приложение 8
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории села Акжар, жилого массива Акжар-2 в Каргалинскую казахскую среднюю школу имени М.Арына, расположенную в селе Каргалы
Приложение 9
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории жилого массива Заречный-3 в среднюю школу № 55, расположенную в жилом массиве Заречный-4
Приложение 10
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории жилого массива Рауан в среднюю школу № 55, расположенную в жилом массиве Заречный-4
Приложение 11
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории села Шилисай в Пригородную среднюю школу, расположенную в селе Пригородное
Приложение 12
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории жилых массивов Бауырластар-2, Сазды-2, крестьянского хозяйства "Егіс", Саздинского водохранилища, в Саздинскую среднюю школу, расположенную в селе Сазда
Приложение 13
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории села Орлеу, садоводческого коллектива "Васюки" в среднюю школу № 18, расположенную в жилом массиве Кирпичный
Приложение 14
к постановлению акимата города
Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории сел Кызылжар, Акжар, в районе остановок Энергетик, Солнечный в среднюю школу № 53, расположенную в селе Каргалы
Приложение 15
к постановлению акимата
города Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Схема перевозки детей, проживающих на территории жилых массивов Ясный, Новый Ясный, садоводческого коллектива Птицевод, Актюбинского водохранилища в среднюю школу № 41, расположенную жилом массиве Ясный
Приложение 16
к постановлению акимата
города Актобе от 28.09.2015 г.
№ 3801
Порядок перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе разработан в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", Правилами перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 и определяет порядок перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе (далее – Порядок перевозки).

2. Балаларды тасымалдау тәртібі
2. Балаларды тасымалдау қолданыстағы заңнама және осы Тасымалдау тәртібі талаптарына сәйкес жабдықталған автобустармен, шағын автобустармен және әрбiр балаға отыратын жеке орын берiле отырып жүзеге асырылады.
Ұйымдастырылған балалар топтарын тасымалдауға арналған автобустар сары түсті жарқылдауық маякпен жабдықталады. Бұл автобустардың алдына және артына "Балалар тасымалы" деген таным белгісі орнатылады.
Автобус шанағында тасымалданатын балалардың саны орындық санынан аспауы тиіс.
3. Оқу орындарында тасымалдауды ұйымдастыру кезінде тасымалдаушы жергілікті атқарушы органдармен және оқу орындарының әкімшілігімен бірлесіп маршруттарды және балаларды отырғызудың және түсірудің ұтымды орындарын белгілейді.
4. Автобусты күтіп тұрған балаларға арналған алаңшалар, олардың жүріс бөлігіне шығуын болдырмайтындай жеткілікті үлкен болуы тиіс.
Алаңдарда жайластырылған өту жолдары болуы және жолаушыларды және багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының аялдама пункттерінен бөлек орналасуы тиіс.
Егер балаларды тасымалдау тәуліктің қараңғы мезгілінде жүзеге асырылса, онда алаңшалардың жасанды жарығы болуы тиіс.
Күзгі-қысқы кезеңде алаңдар қардан, мұздан, кірден тазартылуы тиіс.
5. Балаларды оқу орындарына тасымалдауға тапсырыс беруші балаларды отырғызу және түсіру орындарының жай-күйін тұрақты түрде (айына кемінде бір рет) тексереді.
6. Балалар топтарын 22.00-ден бастап 06.00 сағатқа дейін автобустармен тасымалдау, сондай-ақ көрінім жеткіліксіз жағдайда (тұман, қар жауған, жаңбыр және басқалар) рұқсат етілмейді.
Тасымалдау қауіпсіздігіне қатер төндіретін жол және метеорологиялық жағдайлардың қолайсыз өзгеруі кезінде, автобустардың қозғалысын уақытша тоқтату туралы қолданыстағы нормативтік құжаттарда көзделген жағдайда тасымалдаушы рейсті алып тастауға және бұл туралы тапсырыс берушіге дереу хабарлауы керек.
7. Автобустардың қозғалыс кестесін тасымалдаушы мен тапсырыс беруші келіседі.
Жол жағдайларының қолайсыз өзгеруі кезінде, басқа жағдайлар кезінде (қозғалысқа шек қою, уақытша кедергілердің көрінуі, бұл жағдайда жүргізуші кестеге сәйкес жылдамдықты жоғарылатпай жүре алмайды), кесте жылдамдықты төмендету жағына (қозғалыс уақыттарының артуына) түзетіледі. Кестенің өзгеруі туралы тасымалдаушы тапсырыс берушіге хабарлайды, ол балаларды дер кезінде хабарландыру бойынша шаралар қабылдайды.
Балаларды жасы кемінде жиырма бесте, тиісті санаттағы жүргізуші куәлігі және кемінде бес жыл еңбек өтілі бар жүргізушілердің тасымалдауына рұқсат етіледі.

2. Порядок перевозок детей
2. Перевозки детей осуществляются автобусами, микроавтобусами, оборудованными в соответствии с требованиями действующего законодательства и настоящего Порядка перевозки, с предоставлением каждому ребенку отдельных мест сидения.
Автобусы, предназначенные для перевозки организованных групп детей, оборудуются проблесковым маячком желтого цвета. На этих автобусах спереди и сзади устанавливаются опознавательные знаки "Перевозка детей".
Количество перевозимых детей в автобусе не должно превышать количества посадочных мест.
3. При организации перевозок в учебные заведения перевозчик совместно с местными исполнительными органами и администрацией учебных заведений, определяют маршруты и рациональные места посадки и высадки детей.
4. Площадки, отводимые для ожидающих автобус детей, должны быть достаточно большими, чтобы не допускать выхода детей на проезжую часть.
Площадки имеют благоустроенные подходы и располагаются отдельно от остановочных пунктов маршрутов регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
Если перевозки детей осуществляются в темное время суток, то площадки должны иметь искусственное освещение.
В осенне-зимний период времени площадки должны очищаться от снега, льда, грязи.
5. Заказчик перевозок детей в учебные заведения регулярно (не реже одного раза в месяц) проверяет состояние мест посадки и высадки детей.
6. Перевозка групп детей автобусами в период с 22.00 до 06.00 часов, а также в условиях недостаточной видимости (туман, снегопад, дождь и другие) не разрешается.
При неблагоприятных изменениях дорожных или метеорологических условий, создающих угрозу безопасности перевозок, в случаях, предусмотренных действующими нормативными документами о временном прекращении движения автобусов, перевозчик отменяет рейс и немедленно проинформирует об этом заказчика.
7. Расписание движения автобусов согласовывается перевозчиком и заказчиком.
При неблагоприятных изменениях дорожных условий, при иных обстоятельствах (ограничение движения, появление временных препятствий, при которых водитель не может ехать в соответствии с расписанием не повышая скорости), расписание корректируется в сторону снижения скорости (увеличения времени движения). Об изменении расписания перевозчик оповещает заказчика, который принимает меры по своевременному оповещению детей.
К перевозкам организованных групп детей допускаются водители в возрасте не менее двадцати пяти лет, имеющие водительское удостоверение соответствующей категории и стаж работы водителем не менее пяти лет.

3. Балалардың тасымалдауын жүзеге асыратын жүргiзушiлерге қойылатын талаптар
8. Балаларды тасымалдау үшiн мынадай жүргiзушiлерге рұқсат етiледi:
1) жасы жиырма бес жастан кем емес, тиiстi санаттағы жүргiзушi куәлiгi және жүргiзушiнiң бес жылдан кем емес жұмыс өтiлi бар;
2) автобустың жүргiзушiсi ретiндегi кемiнде соңғы үш жыл үздiксiз жұмыс өтiлi бар;
3) соңғы жылдары еңбек тәртiбiн және жол қозғалысы ережесiн өрескел бұзбаған.
Балаларды тасымалдауға жiберген ұйымдағы жүргiзушiнiң жұмыс өтiлi үш жылдан кем болмауы тиiс.
9. Балаларды тасымалдау кезiнде автобустың жүргiзушiсiне рұқсат етілмейді:
1) сағатына 60 км артық жылдамдықпен жүруге;
2) жүру маршрутын өзгертуге;
3) балалар бар автобус салонында қол жүгi мен балалардың жеке заттарынан басқа кез келген жүктi, багажды немесе мүкәммалды тасымалдауға;
4) автобуста балалар болған кезiнде, соның iшiнде балаларды отырғызу және түсiру кезiнде автобус салонынан шығуға;
5) автомобиль легiнде жүру кезiнде алда жүрген автобусты басып озуға;
6) автобуспен артқа қарай қозғалысты жүзеге асыруға;
7) егер ол көлiк құралының өздiгiнен қозғалуын немесе оны жүргiзушi жоқ болғанда пайдалануын болдырмау шараларын қолданбаса, өз орнын тастап кетуге немесе көлiк құралын қалдыруға.
4. Қорытынды ережелер
10. Ақтөбе қаласының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдау бойынша осы тәртіппен реттелмеген қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттеледі.

3. Требования к водителям, осуществляющим перевозки детей
8. Для перевозки детей допускаются водители:
1) в возрасте не менее двадцати пяти лет, имеющие водительское удостоверение соответствующей категории и стаж работы водителем не менее пяти лет;
2) имеющие непрерывный стаж работы в качестве водителя автобуса не менее трех последних лет;
3) не имевшие в течение последнего года грубых нарушений трудовой дисциплины и Правил дорожного движения.
Стаж работы водителя в организации, которая направляет его на перевозку детей, составляет не менее трех лет.
9. Водителю автобуса при перевозке детей не позволяется:
1) следовать со скоростью более 60 км/час;
2) изменять маршрут следования;
3) перевозить в салоне автобуса, в котором находятся дети, любой груз, багаж или инвентарь, кроме ручной клади и личных вещей детей;
4) выходить из салона автобуса при наличии детей в автобусе, в том числе при посадке и высадке детей;
5) при следовании в автомобильной колонне производить обгон впереди идущего автобуса;
6) осуществлять движение автобуса задним ходом;
7) покидать свое место или оставлять транспортное средство, если им не приняты меры, исключающие самопроизвольное движение транспортного средства или использование его в отсутствие водителя.
2. Заключительные положения
9. Отношения по перевозкам в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах города Актобе, не урегулированные настоящим порядком, регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.