Талдықорған қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 372 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 3652 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2017 жылғы 08 тамыздағы № 107 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 08.08.2017 № 107 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған қала бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32230602 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2123952 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 513134 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1231850 мың теңге;
трансферттер түсімі 28361666 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 13057696 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 9459135 мың теңге;
субвенциялар 5844835 мың теңге;
2) шығындар 32571017 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 1385122 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 1388054 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2932 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 14910 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) (-) 1740447 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 1740447 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 27.10.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 14430 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 4-қосымшаға сәйкес, 40016 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 27.10.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2016 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

О бюджет города Талдыкорган на 2016-2018
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 22 декабря 2015 года № 372. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 декабря 2015 года № 3652. Утратило силу решением Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 08 августа 2017 года № 107.
Сноска. Утратило силу решением Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 08.08.2017 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Талдыкорганский городской маслихат Р Е Ш И Л:
1. Утвердить бюджет города на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы 32230602 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2123952 тысячи тенге;
неналоговые поступления 513134 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1231850 тысяч тенге;
поступления трансфертов 28361666 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 13057696 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 9459135 тысяч тенге;
субвенции 5844835 тысяч тенге;
2) затраты 32571017 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 1385122 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 1388054 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 2932 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 14910 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1740447 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1740447 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2016 год в сумме 14430 тысяч тенге.
3. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 40016 тысяча тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Установить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.

5. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысына (келісім бойынша Қ. Р. Мәженов) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және қалалық мәслихаттың интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талдықорған қалалық мәслихатының "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5. Возложить на руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" (по согласованию К. Р. Маженов) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе городского маслихата.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".

7. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы М. Оспаналиев
Талдықорған қалалық
мәслихаттың хатшысы М. Бопазов
Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 372 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Талдықорған қаласының 2016 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 27.10.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі
сынып Атауы
I. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата М.Оспаналиев
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата М.Бопазов
Приложение 1 утвержденное решением Талдыкорганского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 372 "О бюджете города Талдыкорган на 2016-2018 годы"
Бюджет города Талдыкорган на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
I. Доходы

786194
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
119212
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4351
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
35528
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7644
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102430
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
97176
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78274
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
341579
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
519480
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
519480
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38731
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
38731
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4329
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
34402
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13812614
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6245815
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
206978
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
206978
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18742
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
18742
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5686887
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2927860
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2759027
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11810
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11654
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
156
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

786194
004
Программа занятости
119212
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4351
007
Оказание жилищной помощи
35528
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7644
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102430
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
97176
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78274
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
341579
464
Отдел образования района (города областного значения)
519480
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
519480
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38731
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
38731
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4329
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
34402
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13812614
1
Жилищное хозяйство
6245815
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
206978
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
206978
464
Отдел образования района (города областного значения)
18742
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
18742
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5686887
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2927860
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2759027
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
11810
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
11654
005
Капитальные расходы государственного органа
156
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

8714
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
85437
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64760
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
228870
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
348815
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
348815
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106816
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106816
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44833
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6688
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
55295
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9722227
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4600774
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17084
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
17084
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4574307
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3318386
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1255921
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9383
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9383
2
Коммуналдық шаруашылық
3607471
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3045171
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
23773
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2921398
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
100000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
562300
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
562300
3
Елді-мекендерді абаттандыру
1513982
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8714
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
85437
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64760
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
228870
464
Отдел образования района (города областного значения)
348815
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
348815
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106816
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106816
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44833
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6688
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
55295
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9722227
1
Жилищное хозяйство
4600774
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17084
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
17084
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4574307
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3318386
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1255921
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9383
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9383
2
Коммунальное хозяйство
3607471
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3045171
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
23773
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2921398
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
100000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
562300
005
Развитие коммунального хозяйства
562300
3
Благоустройство населенных пунктов
1513982
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 372 шешімімен бекітілген 5-қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 5 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 22 декабря 2015 года № 372 "О бюджете города Талдыкорган на 2016-2018 годы"
Перечень местных бюджетных программ на 2016 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Талдыкорган
Функциональная группа
Подфункция
Администратор программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование