Алакөл ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 59-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 3648 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 31-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 31-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсанындағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7687458 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1586379 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 15739 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 20735 мың теңге;
трансферттер түсімі 6064605 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2737067 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1056684 мың теңге;
субвенциялар 2270854 мың теңге;
2) шығындар 7863754 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 23891мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 33375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9484 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 5910 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 206097 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 206097 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 27.10.2016 № 9-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 8364 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте көзделген жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 4-қосымшаға сәйкес, 56204 мың теңге сомасында трансферттер ескерілсін:
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдалануын қамтамасыз етсін.
4. 2016 жылға арналған бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін:

О бюджете Алакольского района на 2016-2018 годы"
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2015 года № 59-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2015 года № 3648. Утратило силу решением Алакольского районного маслихата Алматинской области от 27 марта 2018 года № 31-3
Сноска. Утратило силу решением Алакольского районного маслихата Алматинской области от 27.03.2018 № 31-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы 7687458 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1586379 тысяч тенге;
неналоговые поступления 15739 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 20735 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6064605 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2737067 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1056684 тысяч тенге;
субвенции 2270854 тысяч тенге.
2) затраты 7863754 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 23891 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 33375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9484 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5910 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 206097 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 206097 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 8364 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 56204 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2016 год согласно приложению 5.

5. "Алакөл аудандық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысына (келісім бойынша С.Н.Бекболатов) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және аудандық мәслихаттың интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономика және бюджет заңдылықты сақтау жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5. Возложить на руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Алакольского района" (по согласованию С.Н.Бекболатов) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а так же на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе районного маслихата.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алакольского районного маслихата "По соблюдению законности экономики и бюджета".

7. Осы шешiм 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық
мәслихаттың сессия төрағасы Байбазаров С. М.
Алакөл аудандық
мәслихаттың хатшысы Сейрбаев Б. Т.
Алакөл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Алакөл ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 59-1 шешімімен бекітілген 1 қосымша
Алакөл ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 27.10.2016 № 9-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы

7. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии Алакольского
районного маслихата Байбазаров С. М.
Секретарь Алакольского
районного маслихата Сейрбаев Б. Т.
Приложение 1 утвержденное решением маслихата Алакольского района от 22 декабря 2015 года № 59-1 "О бюджете Алакольского района на 2016-2018 годы"
Бюджет Алакольского района на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс

15 807
004
Ауданның мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
13 500
005
Ауданның мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
108 815
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 477
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
38 000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 152
029
Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық денсаулығын зерттеу және халыққа писхологиялық-медициналық-педагогикалық консультатциялық көмек көрсету
21 039
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
13 800
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
281 380
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
281 380
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
278 733
2
Әлеуметтік көмек
251 947
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251 947
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
67 944
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт, ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 154
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 478
006
Тұрғын үй көмек көрсету
10 300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 455
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 563
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
30 718
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
42 313
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
44 022
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 786
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 786
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 867
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

15 807
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района
13 500
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района
108 815
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 477
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
38 000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 152
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
21 039
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 800
467
Отдел строительства района (города областного значения)
281 380
037
Строительство и реконструкция объектов образования
281 380
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
278 733
2
Социальная помощь
251 947
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251 947
002
Программа занятости
67 944
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 154
005
Государственная адресная социальная помощь
3 478
006
Оказание жилищной помощи
10 300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 455
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 563
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 718
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
42 313
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
44 022
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 786
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 786
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 867
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат