Іле ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-243 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 3654 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 шілдедегі № 14-75 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 26.07.2017 № 14-75 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 82 446 096 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 67 343 315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 49 198 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 126 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 14 927 383 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 6 510 343 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 8 417 040 мың теңге;
2) шығындар 83 258 159 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 54 374 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 76 356 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 21 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 5 910 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 872 347 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 872 347 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 27.10.2016 № 8-37 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте 62 242 506 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 20 256 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 4-қосымшаға сәйкес, 234 364 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

О бюджете Илийского района на 2016-2018 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2015 года № 52-243. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 декабря 2015 года № 3654. Утратило силу решением Илийского районного маслихата Алматинской области от 26 июля 2017 года № 14-75
Сноска. Утратило силу решением Илийского районного маслихата Алматинской области от 26.07.2017 № 14-75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Илийского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы 82 446 096 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 67 343 315 тысяч тенге;
неналоговые поступления 49 198 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 126 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов 14 927 383 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 6 510 343 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 8 417 040 тысяч тенге;
2) затраты 83 258 159 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 54 374 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 76 356 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 21 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5 910 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 872 347 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 872 347 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 8-37 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 62 242 506 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 20 256 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 234 364 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2016 год, согласно приложению 5.

6. "Іле ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысына (келісім бойынша Естеусізова Гүлнар Таутайқызы) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және аудандық мәслихатының интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Возложить на руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Илийского района" (по согласованию Естеусизова Гульнар Таутаевна) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе маслихата района.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата Илийского района "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".

8. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының
сессия төрайымы Ш. Қағазбаева
Іле аудандық мәслихатының
хатшысы Е. Тұрымбетов
Іле ауданы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Іле ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 52-243 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Іле ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 27.10.2016 № 8-37 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии маслихата
Илийского района Ш. Кагазбаева
Секретарь маслихата
Илийского района Е. Турумбетов
Приложение 1 утвержденное решением маслихата Илийского района от 22 декабря 2015 года № 52-243 "О бюджете Илийского района на 2016-2018 годы"
Бюджет Илийского района на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 8-37 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

27 156
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
66 891
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
66 891
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 123 794
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 123 794
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
1 004 063
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 004 063
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 184
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
38 250
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
388 651
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
72 760
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 209
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
20 602
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
459 407
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
387 445
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
74 256
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 972
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 691
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
71 281
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 284
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 284
2
Әлеуметтiк көмек
269 165
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
269 165
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60 604
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 289
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 907
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 642
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 535
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 459
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

27 156
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
66 891
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
66 891
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 123 794
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 123 794
9
Прочие услуги в области образования
1 004 063
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 004 063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21 184
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
38 250
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
388 651
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
72 760
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 209
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
20 602
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
459 407
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
387 445
1
Социальное обеспечение
74 256
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 972
005
Государственная адресная социальная помощь
1 691
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
71 281
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 284
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 284
2
Социальная помощь
269 165
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
269 165
002
Программа занятости
60 604
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 289
006
Оказание жилищной помощи
24 907
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 642
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 535
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 459
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
21 981
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
21 981
Іле ауданы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Іле ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 52-243 шешімімен бекітілген 4-қосымша
2016 жылы жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 02.02.2016 № 54-252 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Барлығы
234 364
1
"Ащыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
29 452
2
"Байсерке ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
31 333
3
"Боралдай кенттік округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
22 120
4
"Жетіген ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
22 085
5
"КазЦик ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
18 443
6
"Қараой ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
21 543
7
"Күрті ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
15 251
8
"Междуречинск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
34 382
9
"Чапаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
14 953
10
"Энергетический кенттік округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
21 981
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
21 981
Приложение 4 утвержденное решением маслихата Илийского района от 22 декабря 2015 года № 52-243 "О бюджете Илийского района на 2016-2018 годы"
Трансферты органам местного самоуправления на 2016 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 02.02.2016 № 54-252 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Всего
234 364
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Ащыбулакского сельского округа"
29 452
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Байсеркинского сельского округа"
31 333
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Бурундайского сельского округа"
22 120
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Жетигенского сельского округа"
22 085
5
Государственное учреждение "Аппарат акима КазЦиковского сельского округа"
18 443
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Караойского сельского округа"
21 543
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Куртинского сельского округа"
15 251
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Междуреченского сельского округа"
34 382
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Чапаевского сельского округа"
14 953
10
Государственное учреждение "Аппарат акима Энергетического сельского округа"

24 802
Іле ауданы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Іле ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 52-243 шешімімен бекітілген 5-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

24 802
Приложение 5 утвержденное решением маслихата Илийского района от 22 декабря 2015 года № 52-243 "О бюджете Илийского района на 2016-2018 годы"
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование