Қарасай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 3657 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 маусымдағы № 14-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 09.06.2017 № 14-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 24307674 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10830206 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 198847 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 351342 мың теңге;
трансферттер түсімі 12927279 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 4503017 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 8424262 мың теңге;
2) шығындар 24444019 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 452419 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 467967 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 15548 мың теңге;
4) қаржылық активтер мен операциялар бойынша сальдо 5910 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 594674 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 594674 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 26.10.2016 № 8-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте 4324754 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 18553 мың теңге сомада бекітілсін.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 4-қосымшаға сәйкес, 235736 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтерінің әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджетті аудандық бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

О бюджете Карасайского района на 2016-2018 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 23 декабря 2015 года № 50-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 декабря 2015 года № 3657. Утратило силу решением Карасайского районного маслихата Алматинской области от 9 июня 2017 года № 14-6
Сноска. Утратило силу решением Карасайского районного маслихата Алматинской области от 09.06.2017 № 14-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы 24307674 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 10830206 тысяч тенге;
неналоговые поступления 198847 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 351342 тысячи тенге;
поступления трансфертов 12927279 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4503017 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 8424262 тысячи тенге;
2) затраты 24444019 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 452419 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 467967 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 15548 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5910 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 594674 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицит) бюджета 594674 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26.10.2016 № 8-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 4324754 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 18553 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 235736 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
5. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год согласно приложения 5.

6. "Қарасай ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысына (келісім бойынша Ахметов Е.Т.) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және аудандық мәслихатының интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Бюджет, қаржы, әлеуметтік экономикалық даму, нарықтық құрылымдарды, экономика мен кәсіпкерлікті қалыптастыру жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Возложить на руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Карасайского района" (по согласованию Ахметов Е.Т.) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе районного маслихата.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По формированию бюджета, финансов, социально - экономического развития, рыночной структуры, экономики и предпринимательства".

8. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қарасай аудандық мәслихатының
сессия төрағасы С. Малдыбаев
Қарасай аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Қалиев
Қарасай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы "Қарасай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджетін бекіту туралы" № 50-3 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Қарасай ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 26.10.2016 № 8-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың
теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I.Кiрiстер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Карасайского
районного маслихата С.Малдыбаев
Секретарь Карасайского
районного маслихата Е.Калиев
Приложение 1 утвержденное решением Карасайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 50-3 "О бюджете Карасайского района на 2016-2018 годы"
Бюджет Карасайского района на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26.10.2016 № 8-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категории
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Под класс
I. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
15 091
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
15 091
Қарасай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы "Қарасай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджетін бекіту туралы" № 50-3 шешімімен бекітілген 4-қосымша
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер тізбесі
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 26.10.2016 № 8-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ауылдық округ атауы
Сомасы (мың теңге)
Барлығы
243 573
1
"Қарасай ауданының Ұмтыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
26 079
2
"Қарасай ауданының Үшқоңыр ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
24 229
3
"Қарасай ауданының Елтай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
21 609
4
"Қарасай ауданының Райымбек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
26 874
5
"Қарасай ауданының Жаңашамалған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
14 245
6
"Қарасай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
18 793
7
"Қарасай ауданының Іргелі ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
23 342
8
"Қарасай ауданының Қаскелең қалалық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
67 389
9
"Қарасай ауданының Бірінші Май ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
4 501
10
"Қарасай ауданының Жандосов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
6 232
11
"Қарасай ауданының Әйтей ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
10 280

452
Отдел финансов района (города областного значения)
15 091
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
15 091
Приложение 4 утвержденное решением Карасайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 50-3 "О бюджете Карасайского района на 2016-2018 годы"
Перечень трансфертов органам местного самоуправления
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26.10.2016 № 8-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование сельского округа
Сумма (тысяч тенге)
Всего
243 573
1
Государственное учереждение "Аппарат акима Умтылского сельского округа Карасайского района"
26 079
2
Государственное учереждение "Аппарат акима Ушконурского сельского округа Карасайского района"
24 229
3
Государственное учереждение "Аппарат акима Елтайского сельского округа Карасайского района"
21 609
4
Государственное учереждение "Аппарат акима Раймбекского сельского округа Карасайского района"
26 874
5
Государственное учереждение "Аппарат акима Новочемолганского сельского округа Карасайского района"
14 245
6
Государственное учереждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Карасайского района"
18 793
7
Государственное учереждение "Аппарат акима Иргелинского сельского округа Карасайского района"
23 342
8
Государственное учереждение "Аппарат акима Каскеленского городского округа Карасайского района"
67 389
9
Государственное учереждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Карасайского района"
4 501
10
Государственное учереждение "Аппарат акима Жандосовского сельского округа Карасайского района"
6 232
11
Государственное учереждение "Аппарат акима Айтейского сельского округа Карасайского района"
10 280

Қарасай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы "Қарасай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджетін бекіту туралы" № 50-3 шешімімен бекітілген 5-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджетті аудандық бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бағдарлама әкiмшiлiгi
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

Приложение 5 утвержденное решением Карасайского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 50-3 "О бюджете Карасайского района на 2016-2018 годы"
Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год
Функциональная группа
Админстратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)