Панфилов ауданының Жаркент қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының Ережелерін бекіту туралы
Алматы облысы Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 3668 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Панфилов ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 14 қыркүйектегі № 468 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Панфилов ауданы әкімдігінің 14.09.2016 № 468 қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының Үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, Панфилов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Панфилов ауданының Жаркент қаласы және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының Ережелері осы қаулының қосымшаларына сәйкес бекітілсін:
1) Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
2) Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
3) Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
4) Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
5) Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
6) Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
7) Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
8) Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
9) Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
10) Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес бекітілсін;

Об утверждении Положений аппаратов акимов города Жаркент и сельских округов Панфиловского района
Постановление акимата Панфиловского района Алматинской области от 09 декабря 2015 года N 915. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 декабря 2015 года N 3668. Утратило силу постановлением акимата Панфиловского района Алматинской области от 14 сентября 2016 года № 468
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Панфиловского района Алматинской области от 14.09.2016 № 468.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Панфиловского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положения аппаратов акимов города Жаркент и сельских округов Панфиловского района согласно приложениям к настоящему постановлению:
1) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Коктальского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Талдынского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 10 к настоящему постановлению;

11) Панфилов ауданының "Үлкенағаш ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
12) Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
13) Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес бекітілсін;
14) Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Аудан әкімі аппаратының басшысы Садыков Аскар Джумахановичке осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурсында және аудандық әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Садыков Аскар Джумахановичке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Абдулдаев
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 1-қосымша
Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жаркент қаласы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

11) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Шолакайского сельского округа" Панфиловского района согласно приложению 14 к настоящему постановлению.
2. Возложить на руководителя аппарата акима района Садыкова Аскара Джумахановича опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет- ресурсе акимата района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Садыкова Аскара Джумахановича.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Абдулдаев
Приложение 1 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима города Жаркент Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Жаркент қаласы әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041300, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Жаркент қаласы, А. Розыбакиев көшесі, № 17.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Панфилов ауданының Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Жаркент қаласы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Жаркент қаласы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;

4. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима города Жаркент Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041300, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, город Жаркент, улица А.Розыбакиева, № 17.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории города Жаркент Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима города Жаркент Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;

2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Жаркент қаласының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Жаркент қаласы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Жаркент қаласы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким города Жаркент Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким города Жаркент Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима города Жаркент Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района;

3) Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Жаркент қаласының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Жаркент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 2-қосымша
Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Айдарлы ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима города Жаркент Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима города Жаркент" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Айдарлинского сельского округа Панфиловского района.

2. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Айдарлы ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041306, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Айдарлы ауылы, Жеңіс көшесі, № 1.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Айдарлинского сельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041306, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Айдарлы, улица Женис, № 1.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

13. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Айдарлы ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Айдарлы ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Айдарлы ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.

13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Айдарлинского сельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Айдарлинского сельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Айдарлинского сельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Панфилов ауданының Айдарлы ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Айдарлы ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Айдарлы ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

19. Аким Айдарлинского сельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Айдарлинского сельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Айдарлинского сеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Айдарлы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 3-қосымша
Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Басқұншы ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Басқұншы ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041308, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Алмалы ауылы, К.Сембаев көшесі, № 30.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Айдарлинского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Баскунчинского сельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Баскунчинского сельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041308, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Алмалы, улица К.Сембаева, № 30.

9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Алмалы ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Алмалы ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;

9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории села Алмалы Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима села Алмалы Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;

12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Алмалы ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Алмалы ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Алмалы ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Алмалы ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Баскунчинского сельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Баскунчинского сельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Баскунчинского сельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима села Алмалы Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Басқұншы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 4-қосымша
Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Бірлік ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Баскунчинского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Бирликского сельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Бірлік ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041314, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Алтыүй ауылы, Желтоқсан көшесі, № 19.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Алтыүй ауылы умағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Алтыүй ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.

4. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Бирликского сельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041314, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Алтыуй, улица Желтоксан, № 19.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Бирликского сельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима села Алтыуй Панфиловского района.

15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Алтыүй ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Алтыүй ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Алтыүй ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;

15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким села Алтыуй Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким села Алтыуй Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Баскунчинского сельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района;

2) Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Алтыүй ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 5-қосымша
Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже

2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима села Алтыуй Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Бирликского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района

1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жаскент ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Жаскент ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041310, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Головацкий ауылы, Тен Ин Гер көшесі, № 24.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Жаскентского сельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Жаскентского сельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041310, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Головацкий, улица Тен Ин Гер, № 24.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.

12. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Головацкий ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Головацкий ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;

12. Государственному учреждению "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории села Головацкий Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима села Головацкий Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Головацкий ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Головацкий ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Головацкий ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Головацкий ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким села Головацкий Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким села Головацкий Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Жаскентского сельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима села Головацкий Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

22. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Жаскент ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 6-қосымша
Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Көктал ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Көктал ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Жаскентского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Коктальскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Коктальскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

7. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041314, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Көктал ауылы, Ә.Ыбраймолдаев көшесі, № 56.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Көктал ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Көктал ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041314, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Коктал, улица А. Ибраймолдаева, № 56.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Коктальскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Коктальскогосельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;

6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Көктал ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Көктал ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Көктал ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;

6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Коктальскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Коктальскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Коктальскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;

6) Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Көктал ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Көктал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 7-қосымша
Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Коктальскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Коктальскогосельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Коныроленскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041317, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Қоңырөлең ауылы, Қожбанбет би көшесі, № 40.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

3. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Коныроленскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041317, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Коныролен, улица Кожбанбет би, № 40.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

13. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Қоңырөлең ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Қоңырөлең ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Қоңырөлең ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.

13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Коныроленскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Коныроленскогосельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Коныроленскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Панфилов ауданының Қоңырөлең ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Қоңырөлең ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Қоңырөлең ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

19. Аким Коныроленскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Коныроленскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Коныроленскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Қоңырөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 8-қосымша
Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Пенжім ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Пенжім ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041322, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Пенжім ауылы, О.Мұхамади көшесі, № 12.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Коныроленскогосельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Пиджимскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Пиджимскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041322, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Пиджим, улица О.Мухамади, № 12.

9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Пенжім ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Пенжім ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;

9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Пиджимскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Пиджимскогосельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;

12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Пенжім ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Пенжім ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Пенжім ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Пенжім ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Пиджимскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Пиджимскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Пиджимскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Пиджимскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Пенжім ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 9-қосымша
Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Сарыбел ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Пиджимского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Пиджимского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Пиджимского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Сарыбел ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041324, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Сарыбел ауылы, Сатай Батыра көшесі, № 26.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Сарыбел ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Сарыбел ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.

4. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041324, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Сарыбель, улица Сатай Батыра, № 26.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района.

15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Сарыбел ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Сарыбел ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Сарыбел ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;

15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Сарыбельскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района;

2) Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Сарыбел ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Сарыбел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 10-қосымша
Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже

2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Сарыбельскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Сарыбельского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбельского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбельского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района

1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Талды ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Талды ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041319, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Талды ауылы, М.Жүнісов көшесі, № 67.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Талдынскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Талдынскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041319, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Талды, улица М.Жүнусова, № 67.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.

12. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Лесновка ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Лесновка ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;

12. Государственному учреждению "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории села Лесновка Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима села Лесновка Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Лесновка ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Лесновка ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Лесновка ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Лесновка ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Талдынского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Талдынскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Талдынскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Талдынскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима села Талды Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Талдынскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

22. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Талды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 11-қосымша
Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Үлкенағашауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Үлкенағашауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Талдынского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Талдынского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Талдынского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

7. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041329, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Үлкенағаш ауылы, Ж.Шаяхметов көшесі, № 53.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Үлкенағашауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Үлкенағашауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041329, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Улкенагаш, улица Ж.Шаяхметова, № 53.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;

6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Үлкенағашауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Үлкенағашауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Үлкенағашауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;

6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Улкенагашскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;

6) Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Үлкенағашауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Үлкенағашауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 12-қосымша
Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Үлкеншығанауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Улкенагашскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Улкенагашского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Улкенагашского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Улкенагашского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041328, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Үлкеншыған ауылы, Жібек-Жолы көшесі, нөмірі жоқ.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

3. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганского сельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041328, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Улькеншыган, улица Жибек-Жолы без номера.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

13. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Үлкеншыған ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Үлкеншыған ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Үлкеншыған ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.

13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Панфилов ауданының Үлкеншыған ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Үлкеншыған ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Үлкеншыған ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

19. Аким Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Улькеншыганскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Улькеншыганскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Улькеншыганского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Улькеншыганского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Үлкеншыған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 13-қосымша
Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Үшаралауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Үшарал ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041330, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Үшарал ауылы, Жөкінбаев көшесі, № 80.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Улькеншыганского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Ушаральскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Ушаральскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041330, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Ушарал, улица Жокинбаева, № 17

9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Үшарал ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Үшарал ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;

9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Ушаральскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Ушаральскогосельского округа Панфиловского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;

12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Үшарал ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Үшарал ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Үшарал ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Үшарал ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Ушаральскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Ушаральскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Ушаральскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Ушаральскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Үшарал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Панфилов ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 желтоқсандағы № 915 қаулысымен бекітілген 14-қосымша
Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Шолақайауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Ушаральского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаральского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Ушаральского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14 утвержденное постановлением акимата Панфиловского района от 09 декабря 2015 года № 915
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Чулокайскогосельского округа Панфиловского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Панфилов ауданының Шолақай ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041331, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Шолақай ауылы, Мектеп көшесі, № 1.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2 Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданының Шолақай ауылы аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері: Панфилов ауданының Шолақай ауылы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.

4. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Чулокайскогосельского округа Панфиловского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041331, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Шолакай, улица Мектеп, № 1.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района.
Если государственному учреждению "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района: осуществление государственной политики на территории Чулокайскогосельского округа Панфиловского района.
14. Задачи: информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Чулокайскогосельского округа Панфиловского района.

15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Панфилов ауданының Шолақай ауылының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Панфилов ауданының Шолақай ауылы әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Панфилов ауданы Шолақай ауылы әкімінің өкілеттігі:
1) Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін өз құзыреті шегінде айқындайды;

15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) своевременно и качественно рассматривать обращения физических и юридических лиц;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайского сельского округа" Панфиловского района осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Чулокайскогосельского округа Панфиловского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким Чулокайскогосельского округа Панфиловского района имеет заместителя, которые назначаются на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима Чулокайскогосельского округа Панфиловского района:
1) в пределах своей компетенции определяет обязонности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района;

2) Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
4) өз құзыретіне құзыреті шегінде шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Панфилов ауданының Шолақай ауылының әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Панфилов ауданының "Шолақай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района;
4) в пределах своей компетенции издает решения и распоряжения;
5) в пределах своей компетенции предоставляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района в государственных органах и иных организациях;
6) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района с установлением за это персональной ответственности;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима Чулокайскогосеьлского округа Панфиловского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайскогосельского округа" Панфиловского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Чулокайского сельского округа" Панфиловского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Чулокайского сельского округа" Панфиловского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Чулокайского сельского округа" Панфиловского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.