2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 48-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 2879 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандагы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 554 037 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 095 843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 109 992 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 400 297 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 947 905 мың теңге;
2) шығындар – 36 518 479 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 3 600 835 теңге:
бюджеттік кредиттер - 3 600 835 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 174 714 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 174 714 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 739 991 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6 739 991 теңге:
қарыздар түсімі – 7 258 386 теңге;
қарыздарды өтеу – 602 989 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 84 594 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 11.03.2016 № 52-6; 13.05.2016 № 3-3; 20.07.2016 № 6-3; 28.09.2016 № 9-4; 28.10.2016 № 10-4; 28.11.2016 № 11-3 шешімдерімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 133 830 мың теңге сомасындағы мөлшерінде бекітілсін.

О городском бюджете на 2016-2018 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2015 года № 48-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2015 года № 2879
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 554 037 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 095 843 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 109 992 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 400 297 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 947 905 тысяч тенге;
2) затраты – 36 518 479 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 3 600 835 тенге:
бюджетные кредиты – 3 600 835 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 174 714 тенге:
приобретение финансовых активов – 174 714 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 739 991 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 739 991 тысяч тенге:
поступление займов – 7 279 307 тысяч тенге;
погашение займов – 602 989 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 84 594 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 11.03.2016 № 52-6; 13.05.2016 № 3-3; 20.07.2016 № 6-3; 28.09.2016 № 9-4; 28.10.2016 № 10-4; 28.11.2016 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить резерв акимата города на 2016 год в 133 830 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 13.05.2016 № 3-3; 20.07.2016 № 6-3; 28.11.2016 № 11-3 шешімдерімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
3. 2016 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылу процессіне секвестрлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Тараз қаласы бюджетіне түсетін түсімдердің көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 13.05.2016 № 3-3; 20.07.2016 № 6-3; 28.11.2016 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2016 год согласно приложению 4.
4. Утвердить объем поступлений в бюджет города Тараза от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения согласно приложению 5.

5. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды қалалық мәслихаттың бюджет және қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихат Тараз қалалық
сессиясының төрағасы мәслихаттың хатшысы
Қ. Болысбаев Б. Нарбаев
Тараз қалалық мәслихатының

5. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету и социально-экономическому развитию города.
6. Настоящее решение вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Секретарь Таразского
Таразского городского маслихата городского маслихата
К. Болысбаев Б. Нарбаев
Приложение 1
к решению Таразского
городского маслихата №48-3 от

1 159 740
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
294 507
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
177 400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121 147
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 200
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
103 761
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 103
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
307 401
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
3 221
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 756
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 849
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 160
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 747
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 302
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 302
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 026 485
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
135 325
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
115 200
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
7 000
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
72 837
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
72 837
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
330 732
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
330 732
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 481 480
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 041 679
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 439 801
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 422

1 159 740
002
Программа занятости
294 507
006
Оказание жилищной помощи
177 400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121 147
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 200
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
103 761
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 103
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
307 401
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
3 221
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 756
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 849
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 160
021
Капитальные расходы государственного органа
1 747
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 302
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 302
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 026 485
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
135 325
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
115 200
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 000
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
72 837
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
72 837
464
Отдел образования района (города областного значения)
330 732
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
330 732
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 481 480
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 041 679
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 439 801
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
21 422

24 013
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
24 013
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
300 000
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
300 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1065 861
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 992
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
300 000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
132 000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
9 573
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
27 296
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
550 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 811 258
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
306 751
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30 912
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
250 000
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
25 839
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
56 992
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
56 992
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 359 783
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
390 841
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113 200
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 692
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
107 049
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
115 190
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
312 444
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1 367
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 179
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

24 013
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
24 013
467
Отдел строительства района (города областного значения)
300 000
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
300 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 065 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
46 992
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
300 000
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
132 000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 573
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 296
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
550 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 811 258
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
306 751
005
Государственная адресная социальная помощь
30 912
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
250 000
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
25 839
464
Отдел образования района (города областного значения)
56 992
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
56 992
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 359 783
002
Программа занятости
390 841
006
Оказание жилищной помощи
300 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113 200
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 692
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
107 049
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
115 190
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
312 444
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1 367
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения