2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсанда № 49-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 желтоқсанда № 2870 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 567 338 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 838 114 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 548 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 708 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 6 694 968 мың теңге;
2) шығындар – 7 589 506 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 007 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 50 904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 897 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 61 175 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 175 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 50 904 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 935 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 22 206 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 09.03.2016 № 53-2; 16.05.2016 № 3-2; 18.07.2016 № 6-2; 20.10.2016 № 9-2; 05.12.2016 № 10-2 шешімдерімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 738 836 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2016-2018 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2015 года № 49-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2015 года № 2870
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 567 338 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 838 114 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 18 548 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 708 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 694 968 тысяч тенге;
2) затраты – 7 589 506 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 007 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 897 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 175 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 175 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 50 904 тысяч тенге;
погашение займов – 11 935 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 206 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 09.03.2016 № 53-2; 16.05.2016 № 3-2; 18.07.2016 № 6-2; 20.10.2016 № 9-2; 05.12.2016 № 10-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Принять во внимание, что размер субвенции на 2016 год из областного бюджета районному бюджету составляет 3 738 836 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2016-2018 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2016 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 16 308 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 18.07.2016 № 6-2; 20.10.2016 № 9-2; 05.12.2016 № 10-2 шешімдерімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 16 308 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 18.07.2016 № 6-2; 20.10.2016 № 9-2; 05.12.2016 № 10-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2016 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.

6. 2016 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiне түсiмдер 0 мың теңге көлемiнде 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Утвердить объемы поступлений в бюджет района (города областного значения) от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2016 год в размере - 0 тенге согласно приложению 5.
7. Утвердить в районном бюджете на 2016 год бюджетные программы каждого аульного округа согласно приложению 6.
8. Утвердить трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.

10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жатады, шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарында туындаған қатынастарға қолданылады.
Сессия төрағасы Х.Б. Джолдасов
Мәслихат хатшысы Ж. Асемов
Талас аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 49 - 3 шешіміне 1 - қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 10-2 шешімімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

10. Настоящее решение подлежит государственной регистрации в органах юстиции, решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие 1 января 2016 года.
Председатель сессии Х.Б. Джолдасов
Секретарь маслихата Ж. Асемов
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 22 декабря 2015 года № 49-3
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2016 № 10-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Cумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Доходы