Теміртау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы 35 сессиясының № 35/4 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 19 қазандағы № 45/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қазанда № 3466 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
Теміртау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы 35 сессиясының № 35/4 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2911 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 қаңтарда жарияланған, 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 1 "Вести Темиртау" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10 902 002 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 638 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 39 680 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 282 296 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 941 802 мың теңге;
2) шығындар – 10 986 436 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 5 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 79 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 79 434 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 79 434 мың теңге;
2015 жылға арналған қалалық бюджетте 1 699 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.";
2) 2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2015 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 941 802 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттердің келесілерге көзделгені ескерілсін:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 7 403 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 222 490 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение 35 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2014 года № 35/4 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 19 октября 2015 года № 45/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 октября 2015 года № 3466. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение 35 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2014 года № 35/4 "О городском бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2911, опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" 23 января 2015 года, опубликовано в газете "Вести Темиртау" от 14 января 2015 года № 1), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 902 002 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 638 224 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 39 680 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 282 296 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 941 802 тысяч тенге;
2) затраты – 10 986 436 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 5000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 79 434 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 434 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 79 434 тысяч тенге;
предусмотреть в городском бюджете на 2015 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 1 699 тысяч тенге.";
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что полученные целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2015 год в сумме 941 802 тысяч тенге предусмотрены:
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 7 403 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 222 490 тысяч тенге;

үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 43 535 мың теңге сомасында;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 38 945 мың теңге сомасында;
моноқалаларды ағымдағы жайластыруға –286 907 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жобаларды іске асыру үшін берілетін кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау – 14 252 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру – 110 135 мың теңге;
көлік инфрақұрылымы – 162 520 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 242 229 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 86 707 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 3 999 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 67 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 567 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 2 953 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 6000 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Дроздецкий
Мәслихат хатшысы В. Свиридов
КЕЛІСІЛДІ:
"Теміртау қаласының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысының орынбасары
________________ А. Сыдықова
2015 жылғы " 19 " қазан
Теміртау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 19 қазандағы
45 сессиясының № 45/4 шешіміне
қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
2014 жылғы "24" желтоқсандағы
35 сессиясының № 35/4 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 43 535 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 38 945 тысяч тенге;
на текущее обустройство моногородов в сумме 286 907 тысяч тенге, в том числе:
субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов – 14 252 тысяч тенге;
жилищно-коммунальное хозяйство и благоустройство – 110 135 тысяч тенге;
транспортная инфраструктура – 162 520 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 242 229 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 86 707 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 3 999 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения – 67 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 567 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 2 953 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 6000 тысяч тенге.";
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии В. Дроздецкий
Секретарь маслихата В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО:
Заместитель руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Темиртау"
А. Сыдыкова
19 октября 2015 года
Приложение
к решению 45 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 19 октября 2015 года № 45/4
Приложение 1
к решению 35 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № 35/4
Городской бюджет на 2015 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

550
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
25092
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25092
2
Қаржылық қызмет
24028
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
24028
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8602
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
540
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
7116
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7770
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
98885
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
21185
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21015
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38725
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38725
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38975
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38975
02
Қорғаныс
13384
1
Әскери мұқтаждар
8866
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8866
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8866
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4518
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4518
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4215
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
303
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
39089
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
39089
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39089
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

550
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
25092
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
25092
2
Финансовая деятельность
24028
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
24028
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
8602
003
Капитальные расходы государственного органа
540
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
7116
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7770
9
Прочие государственные услуги общего характера
98885
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21185
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
21015
007
Капитальные расходы государственного органа
170
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
38725
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38975
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38975
02
Оборона
13384
1
Военные нужды
8866
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8866
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8866
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4518
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4518
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4215
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
303
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
39089
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
39089
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39089
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах