Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 34/267 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 37/301 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 мамырда № 3197 болып тіркелді. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады (Балқаш қалалық мәслихатының 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 1-23/5 хаты)
Ескерту. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады (Балқаш қалалық мәслихатының 13.01.2016 № 1-23/5 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 34/267 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2913 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 4-5 (12255) "Балқаш өңірі", 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 4-5 (1326) "Северное Прибалхашье" газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 23 қаңтарында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 5 610 423 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 731 852 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 887 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 441 021 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 412 663 мың теңге;
2) шығындар – 5 659 305 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 135 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 21 135 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 70 017 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 017 мың теңге:
қарыздар түсімі – 21 135 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48 882 мың теңге.";
2) 4 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 557 582 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 19 декабря 2014 года № 34/267 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22 апреля 2015 года № 37/301. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 мая 2015 года № 3197. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 13 января 2016 года № 1-23/5)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 13.01.2016 № 1-23/5).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 19 декабря 2014 года № 34/267 "О городском бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2913, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 16 января 2015 года № 4-5 (12255), "Северное Прибалхашье" от 16 января 2015 года № 4-5 (1326), в информационно-правовой системе "Әділет" от 23 января 2015 года) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 610 423 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 731 852 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 887 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 441 021 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 412 663 тысяч тенге;
2) затраты – 5 659 305 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 135 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 21 135 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 70 017 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 017 тысяч тенге:
поступление займов – 21 135 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 48 882 тысяч тенге.";
2) пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 557 582 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.";

3) 5 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 52 449 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
4) 8 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуіне 27 622 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
5) 11 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында моноқалаларды ағымдағы жайластыруға 346 967 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
6) 15 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"15. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін 197 443 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
7) 14, 16 және 18 тармақтары алынып тасталсын;
8) 20 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"20. Балқаш қаласы әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 5000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9) келесі мазмұндағы 15-1 тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 2 404 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
10) келесі мазмұндағы 15-2 тармағымен толықтырылсын:
"15-2. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 1 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
11) көрсетілген шешімге 1, 4, 5 және 7 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
С. Түсупбеков
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Қ. Рахимберлина
Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы
22 сәуірдегі № 37/301 шешіміне
1 қосымша
Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы
19 желтоқсандағы № 34/267 шешіміне
1 қосымша
2015 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

3) пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 52 449 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.";
4) пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 27 622 тысяч тенге на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.";
5) пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 346 967 тысяч тенге на текущее обустройство моногородов.";
6) пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 197 443 тысяч тенге на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.";
7) пункты 14, 16 и 18 исключить;
8) пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2015 год в сумме 5000 тысяч тенге.";
9) дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 2 404 тысяч тенге на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.";
10) дополнить пунктом 15-2 следующего содержания:
"15-2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 1000 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.";
11) приложения 1, 4, 5 и 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
С. Тусупбеков
Секретарь городского маслихата
К. Рахимберлина
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 22 апреля 2015 года № 37/301
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 19 декабря 2014 года № 34/267
Городской бюджет на 2015 год
Категория
Сумма, (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы