2016 - 2018 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы ХXXXVI сессиясының № 383 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қаңтарда № 3605 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 552 310 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 713 306 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 417 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 808 мың теңге;
трансферттер түсімі – 828 779 мың теңге;
2) шығындар – 1 559 632 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 7 322 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 322 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 322 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 28.11.2016 № 66 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2016 жылға арналған облыстық бюджетке, қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 55 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 58 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 30.09.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2016 жылға арналған қала бюджетінің шығыстарының құрамында бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктері бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2016 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 301 617 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2016 жылға қаланың жергілікті атқарушы органы резервінің сомаларын бөлу осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете города на 2016 - 2018 годы
Решение ХXXXVI сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2015 года № 383. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2016 года № 3605. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 552 310 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 713 306 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 417 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 828 779 тысяч тенге;
2) затраты – 1 559 632 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 7 322 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 322 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 322 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, в составе поступлений бюджета города на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2016 год установлены нормативы распределения доходов в областной бюджет, бюджету города в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 55 процентов;
2) по социальному налогу – 58 процентов.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 30.09.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Учесть, в составе расходов бюджета города на 2016 год распределение целевых трансфертов по администраторам бюджетных программ согласно приложению 5.
5. Учесть, что в бюджете города на 2016 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме – 301 617 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2016 год, распределение сумм резерва местного исполнительного органа города на 2016 год согласно приложению 6 настоящего решения.

7. 2016 жылы Жәйрем, Шалғы кенттері әкімдерінің аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығыстары осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған қала бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
ХХХХVI сессияның төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы
З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 383 шешіміне
1 – қосымша
2016 жылға арналған Қаражал қаласының бюджеті

7. Утвердить расходы бюджетных программ на 2016 год, финансируемые через аппараты акимов поселков Жайрем, Шалгинск согласно приложению 7 настоящего решения.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2016 год согласно приложению 8.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель ХХХХVІ сессии,
секретарь городского маслихата
З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2015 года № 383
Бюджет города Каражал на 2016 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 28.11.2016 № 66 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
сомасы
(мың теңге)
Барлығы
527162
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
527162
оның ішінде:
Облыс әкімінің аппараты
1360
Азаматтық хал актілерді тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға
1360
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
376354
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего
527162
в том числе:
Целевые текущие трансферты
527162
в том числе:
Аппарат акима области
1360
На содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния
1360
Управления экономики и финансов области
376354
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам

254807
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
31829
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
89718
Облыстың білім басқармасы
73503
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
72982
Мектептің оқушылары үшін оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге
521
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2700
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
2700
Облыстың ветеринария басқармасы
5680
Агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға
5680
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
1332
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға
1332
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
871
Облыстың елді мекендерінің геоақпараттық электрондық картасын құруға
871
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
48798
Әлеуметтiк маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
3010
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуден өткізуге
45788
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16564
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
13800
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
200
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2464
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
100
Қаражал қалалық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 383 шешіміне
5 - қосымша
2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктері бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 28.11.2016 № 66 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
сомасы
(мың теңге)
Барлығы
527162
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
527162
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
2486
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
234
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
1948
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге

254807
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
31829
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
89718
Управление образования области
73503
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
72982
На приобретение и доставку учебников для учащихся школ
521
Управление координации занятости и социальных программ области
2700
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
2700
Управление ветеринарии области
5680
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
5680
Управление культуры, архивов и документации области
1332
На развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
1332
Управление архитектуры и градостроительства области
871
На создание электронных геоинформационных карт населенных пунктов области
871
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
48798
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3010
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов
45788
Управление энергетики и жилищно- коммунального хозяйства области
16564
На жилищно-коммунальное хозяйство
13800
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
200
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2464
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
100
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2015 года № 383
Распределение целевых трансфертов по администраторам
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего
527162
в том числе:
Целевые текущие трансферты
527162
в том числе:
Аппарат маслихата района (города областного значения)
2486
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
234
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1948
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов

2464
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24300
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
19646
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
1136
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға
1332
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
2186
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2625
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
388
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
1259
Облыстың елді мекендерінің геоақпараттық электрондық картасын құруға
871
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
107
Қаражал қалалық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 383 шешіміне
6 - қосымша
2016 жылға қаланың жергілікті атқарушы органы резервінің сомаларын бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 30.09.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
13
Басқалар
0
9
Басқалар
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
0
Қаражал қалалық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 383 шешіміне
7 - қосымша
2016 жылы Жәйрем, Шалғы кенттері әкімдерінің аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығыстары
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 30.09.2016 № 57 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бағдарлама
Атауы
сомасы
(мың теңге)
Шығындар
45262
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

2464
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
100
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
24300
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
19646
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1136
На развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
1332
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
2186
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2625
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
388
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1259
На создание электронных геоинформационных карт населенных пунктов области
871
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
107
Приложение 6
к решению
Каражалского городского Маслихата
от 24 декабря 2015 года № 383
Распределение сумм резерва местного исполнительного органа города на 2016 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 30.09.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
13
Прочие
0
9
Прочие
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)
0
Приложение 7
к решению
Каражалского городского Маслихата
от 24 декабря 2015 года № 383
Расходы бюджетных программ на 2016 год, финансируемые через аппараты акимов поселков Жайрем, Шалгинск
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 30.09.2016 № 57 (вводится в действие с 01.01.2016).
Программа
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Затраты
45262
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа