2016 - 2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы 49 сессиясының № 512 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 3581 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған, оның ішінде 1 қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған қалалық бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 745 735 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 143 723 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 076 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 356 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 594 580 мың теңге;
2) шығындар – 2 855 956 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 580 814 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 580 814 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 691035 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 691035 мың теңге:
қарыздар түсімі – 580 814 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110221 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 30.11.2016 № 88 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. Қалалық бюджетке 2016 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша - 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.

О городском бюджете на 2016-2018 годы
Решение 49 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2015 года № 512. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2015 года № 3581. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2016 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 2 745 735 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 143 723 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6 076 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 356 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 594 580 тысяч тенге;
2) затраты – 2 855 956 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 580 814 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 580 814 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 691035 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 691035 тысяч тенге:
поступление займов – 580 814 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110221 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2016 № 88 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу - 50 процентов.

3. 2016 жылға арналған қалалық бюджетті атқару үдерісінде секвестерлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес Ақтас кентінің бюджеті бекітілсін.
5. Саран қаласы әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 6272 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 17.11.2016 № 80 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2016 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Утвердить бюджет поселка Актас, согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2016 год в размере 6272 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2016 № 80 (вводится в действие с 01.01.2016).

19129
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27995
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
161
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
232647
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5612
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4385
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
801
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2594
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
990
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1227
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1227
2
Әлеуметтiк көмек
193932
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11727
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
11727
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177524
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
35238
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
19093
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21400
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
467
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53996
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
47330
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4681
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
4681
06
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33103
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33103
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28554
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
289
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

19129
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27995
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
161
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
232647
1
Социальное обеспечение
5612
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4385
005
Государственная адресная социальная помощь
801
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2594
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
990
464
Отдел образования района (города областного значения)
1227
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1227
2
Социальная помощь
193932
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11727
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11727
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177524
002
Программа занятости
35238
006
Оказание жилищной помощи
19093
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21400
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
467
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53996
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47330
464
Отдел образования района (города областного значения)
4681
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4681
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33103
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33103
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28554
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
289
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы