2015 жылға халықтың нысаналы топтарын анықтау туралы
Қарағанды облысы Нұра ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 07/03 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 мамырда № 3190 болып тіркелді. Қаулы қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады - (Қарағанды облысы Нұра ауданы әкімінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 8-6/79 хаты)
Ескерту. Қаулы қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады - (Қарағанды облысы Нұра ауданы әкімінің 19.01.2016 № 8-6/79 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылға Нұра ауданының аумағында тұратын келесі нысаналы топтар анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар;
14) ұзақ уақыт жұмыс істемейтін азаматтар (бір жылдан аса).
2. "Нұра ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Гүлнәр Такуқызы Жүпенова) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды жұмысқа орналастыру жөніндегі шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Нұра ауданы әкімімінің орынбасары Рабиға Қосанқызы Құтжановаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Қ. Бексұлтанов

Об определении целевых групп населения на 2015 год
Постановление акимата Нуринского района Карагандинской области от 20 апреля 2015 года № 07/03. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 мая 2015 года № 3190. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который постановление было принято (письмо акима Нуринского района Карагандинской области от 19 января 2016 года № 8-6/79)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который постановление было принято (письмо акима Нуринского района Карагандинской области от 19.01.2016 № 8-6/79).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы, проживающие на территории Нуринского района на 2015 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно - исполнительной инспекции;
14) длительное время не работающие граждане (более одного года).
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Нуринского района" (Жупенова Гульнар Такуевна) принять меры по трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Нуринского района Кутжанову Рабигу Косановну.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района
К. Бексултанов