"Ұлытау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Ұлытау ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 10/03 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 сәуірде № 3161 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ұлытау ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 18/05 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ұлытау ауданы әкімдігінің 22.06.2016 № 18/05 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы " Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2000 жылғы 27 қарашадағы " Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес, Ұлытау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Ұлытау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ұлытау ауданы әкімі аппаратының басшысы Уткельбаев Ерлан Сериковичке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Х. Омаров
Ұлытау ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 10/03 қаулысымен бекітілген
"Ұлытау ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Ұлытау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Мемлекеттік мекеме) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Мемлекеттік мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкіметінің актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Улытауского района"
Постановление акимата Улытауского района Карагандинской области от 31 марта 2015 года № 10/03. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 22 апреля 2015 года № 3161. Утратило силу постановлением акимата Улытауского района Карагандинской области от 22 июня 2016 года № 18/05
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Улытауского района Карагандинской области от 22.06.2016 № 18/05.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Улытауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Улытауского района".
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Улытауского района Уткельбаева Ерлана Сериковича.
Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким района Х. Омаров
Утверждено постановлением
акимата Улытауского района
от 31 марта 2015 года № 10/03
Положение
государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Улытауского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекций Улытауского района" (далее - Государственное учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществяляющим руководство в сфере жилищно – коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции.
2. Государственное учреждение осуществляет свою деятельность руководствуясь Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами и настоящим Положением.
3. Государственное учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Мемлекеттік мекеме егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Мемлекеттік мекеме өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін бұйрықтар қабылдайды.
7. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Ұлытау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учереждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Улытауского района".
8. Осы Ереже Мемлекеттік мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
9. Мемлекеттік мекеменің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Мемлекеттік мекеменің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 101500, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі, 22 үй.
12. Мемлекеттік мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен мемлекеттік мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Мемлекеттік мекемеге заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірістеріне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Мемлекеттік мекеменің миссиясы: тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
коммуналдық шаруашылықтың, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары инфроқұрылымын құру және реттеу механизмін әзірлеу;
энергия сақтау жүйелерін және технологияларын енгізу;
мемлекеттік тұрғын үй саясатын орындау және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын монополиядан арылту мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
тұрғындарға коммуналдық қызмет көрсетудің деңгейін көтеру, үздіксіз электр энергияға, суға, жылуға, жолаушыларды тасымалдауға және автокөлік жолдары жағдайына бақылау;
автокөлік қызметін әрі қарай жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
ауданды көгалдандыру, абаттандыру және санитарлық тазалығы бойынша бағдарламаларды әзірлеу және басқа кәсіпорындармен, мекемелермен, ұйымдармен өзара іс-қимылмен олардың орындалуы бойынша бақылау;
тұрғын үй пайдаланудың бағдарламаларын әзірлеу, олардың орындалуы бойынша ұсыныстар дайындау;
инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды, оларды қаржыландыру және ынталандыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу және үйлестіру;
тұрғын үй-коммуналдық жүйесі, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары жүйелері аясында қолданыстағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу.

4. Государственное учреждение вступает в гражданско – правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение по вопросам своей компетенций в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан..
7. Полное наименование Государственного учреждения:
на государственном языке - "Ұлытау ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Улытауского района".
8. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения.
9. Структура и лимит штатной численности Государственного учреждения утверждается в соответствии с действующим законодательством.
10. Финансирование деятельности Государственного учреждения осуществляется из местного бюджета.
11. Местонахождение юридического лица: 101500, Республика Казахстан, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая, дом 22.
12. Государственному учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения.
Если Государственному учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Государственного учреждения
13. Миссия Государственного учреждения: осуществление государственной политики в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции.
14. Задачи:
разработка механизма регулирования и создания инфраструктуры коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
внедрение энергосберегающих систем и технологий;
организация работы по вопросам выполнения государственной жилищной политики и демонополизации жилищно – коммунального хозяйства;
повышения уровня коммунального обслуживания населения, контроль за бесперебойным обеспечением электроэнергией, теплом, водой, перевозом пассажиров и состоянием автотранспортных дорог;
организация работы по дальнейшему совершенствованию автотранспортных услуг;
разработка программ по озеленению, благоустройству и санитарной очистке района, контроль за их исполнением во взаимодействии другими предприятиями, учреждениями, организациями;
разработка программы эксплуатации жилья, выработка предложений по их выполнению;
разработка и координация инвестиционных программ и проектов, предложений по их стимулированию и финансированию;
разработка предложений по совершенствованию действующего законодательства в области жилищно – коммунальной системы, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.

15. Функциялары:
тұрғын үй-коммуналдық саясатының басымдылығын, реформаларының іске асырылуының қаржыландырылуының және механизмдерінің көздерін анықтау;
тұрғын үй-коммуналдық реформалар барысын бағалау;
Мемлекеттік мекеменің құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша тендерлік комиссияның жұмысына қатысу;
коммуналдық кәсіпорындармен бірлесіп, жетекшілік ететін бойынша жобаларды әзірлеуге қатысу;
жол қозғалысының қауіпсіздігі және ұйымдастырылуы бойынша ықпалдықты қамтамасыз ету;
тұрғын үй-коммуналдық сала реформасы қағидаларын түсіндіруді, семинар-жиналыстарды, кеңес беруді ұйымдастыру;
тұрғын үйді жекешелендіру және бөлу есебін жүргізеді;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында жоспарлар бойынша ұсыныстар әзірлеу;
атқарылған жұмыс туралы белгіленген тәртіпте есеп береді;
көгалдандыру, санитарлық тазалық, абаттандыру және жылу беру маусымына дайындық бойынша іс-шаралар кестелерін, есеп беру нысандарын әзірлеу;
коммуналдық мүліктің пайдалануына және сақталуына бақылауды қамтамасыз етеді;
тиісті саладағы мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты орындауды жүзеге асырады, өз құзыреті шегінде тиісті салада мемлекеттік мүлікті басқару туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді.
16. Құқықтары мен мiндеттерi:
Мемлекеттік мекеменің мамандары ішінен жұмыс топтарын құру;
аудан әкімдігі мен әкімнің аппаратына, аудандық мәслихатқа және құзыретіне қатысты мәселелердің шешімі бойынша ұсыныстар енгізу;
мемлекеттік мекеме өз құзіреті шегінде әдістемелік нұсқаулар шығарады;
жергілікті атқарушы органдардан, аудандық басқармалардан, кәсіпорындардан, ұйымдардан, ведомстволық бағыныштылығына қарамастан, қажетті ақпарат сұратуға және алуға құқылы;
тұрғын үй қорын ұстап тұру ережесінің бұзушылықтары жөнінде акт жасау;
тұрғын үй қорын ұстап тұру ережесінің бұзушылықтарын түзету бойынша нұсқамаларды орындау үшін міндеттемелер беру;
Мемлекеттік мекеменің құзіретіне қатысты сұрақтар бойынша сотқа талапкер, жауапкер, үшінші жақ болып қатысу.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
17. Мемлекеттік мекемеге басшылықты Мемлекетік мекемеге жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы қызметке аудан әкімімен тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
мекеменiң жұмысын ұйымдастырады, басшылық жасайды және мекемеге жүктелген тапсырмалардың орындалуына дербес жауапты болады;
бiрыңғай принциптерде әрекет етеді және Қазақстан Республикасының заңнамасы мен осы Ережеде белгiленген өзiнiң құзыретiне сәйкес мекеме мәселелерiн дербес шешедi;
мекеменiң перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекiтедi;
мекеме қызметкерлерiне көтермелеу шараларын қабылдайды және тәртiптiк жаза қолданады;
өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады, нұсқаулар бередi, қызметтiк кұжаттарға қол қояды;
азаматтармен жеке қабылдау жүргiзедi, жемқорлыққа қарсы күрес бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға дербес жауапты болады;
мекеме атынан сенiмхатсыз iс-әрекет етедi;
ұйымдарда, мекемелерде, меншiк нысанына қарамастан кәсiпорындарда мекеменiң мүддесiн білдіреді;
шарттар жасасады;
сенiмхаттар бередi;
Қазақстан Республикасы заңнамаларында, осы Ережеде жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерi қолданыстағы заңнамаға сәйкес, оны алмастыратын тұлғамен жүзеге асырылады.

15. Функции:
определение приоритетов жилищно – коммунальной политики, источников финансирования и механизмов реализации реформ;
оценка хода жилищно – коммунальных реформ;
участие в работе тендерной комиссии по вопросам, входящим в компетенцию Государственного учреждения;
участие совместно с коммунальными предприятиями в разработке проектов по курируемым вопросам;
обеспечение содействия по организации и безопасности дорожного движения;
организация консультаций, семинаров – совещаний, разъяснений принципов реформы в жилищно – коммунальной сфере;
ведет учет распределение и приватизацию жилья;
разработка предложений по планам в сфере жилищно – коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
в установленном порядке отчитывается о проделанной работе;
разработка форм отчетов, графиков мероприятий по подготовке к отопительному сезону и благоустроиству, санитарной очистке, озелению;
обеспечивает контроль за сохранностью и использованию коммунального имущества;
осуществляет исполнение государственной политики об управлении государственным имуществом в соответствующей отрасли, готовит, утверждает в пределах своей компетенции нормативно – правовые акты об управлении государственным имуществом в соответствующей отрасли.
16. Права и обязанности:
создание рабочих групп из числа специалистов Государственного учреждения;
вносить на рассмотрение акима района и районного маслихата предложения по решению вопросов, относящихся к их компетенции;
издавать в пределах своих компетенций методические рекомендации;
в праве запрашивать и получать от местных исполнительных органов, районных управлений, предприятий, организаций, независимо от ведомственной подчиненности, необходимую информацию;
составлять акты о нарушениях правил содержания жилищного фонда;
выносить обязательные для исполнения предписания по устранению нарушений правил содержания жилищного фонда;
участвовать истцом, ответчиком и третьим лицом в суде по вопросам, относящимся в компетенцию Государственного учреждения.
3. Организация деятельности Государственного учреждения
17. Руководство Государственным учреждением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Государственное учреждение задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель Государственного учреждения назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
19. Полномочия первого руководителя Государственного учреждения:
организует и руководит работой учреждения и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на учреждение задач;
действует на принципах едино и самостоятельно решает вопросы деятельности учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением;
утверждает перспективные и текущие планы работы учреждения;
принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников учреждения;
в пределах своей компетенции издает приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
ведет личный прием граждан, несет персональную ответственность за организацию мероприятий по противодействию коррупции;
без доверенности действует от имени учреждения;
представляет интересы учреждения во всех организациях, учреждениях, предприятиях независимо от форм собственности;
заключает договора;
выдает доверенности;
осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, настоящим Положением.
Исполнение полномочий руководителя Государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттік мекеменің мүлкi
20. Мемлекеттік мекеменің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
Мемлекеттік мекеменің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
21. Мемлекеттік мекемеге бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Мемлекеттік мекеме, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату
23. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество Государственного учреждения
20. Государственное учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Государственного учреждения формируется за счет имущества переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы) приобретенные в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Государственным учреждением относятся к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Государственного учреждения
23. Реорганизация и упразднение Государственного учреждения осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.