Білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің Үлгі қағидаларын бекіту туралы
Қызылорда облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 17 наурыз № 879 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 сәуірде № 4954 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 94 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 04.11.2019 № 94 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің Үлгі қағидалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Р. Кенжеханұлына жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қызылорда облысының әкімі
Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" наурыздағы № 879 қаулысымен
бекітілген
Білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің Үлгі қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің Үлгі қағидалары (бұдан әрі - Үлгі қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабына сәйкес әзірленді және білім беру ұйымының ішкі тәртібінің қағидасын әзірлеу және бекіту үшін негіз болып табылады.
2. Үлгі қағидалар білім беру ұйымының ішкі тәртіп қағидаларын әзірлеу және бекіту кезінде бірыңғай тәсілді қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Білім беру ұйымының қызмет режимін ескере отырып (білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тәулік бойы болуы, олардың белгілі бір уақытта ғана болуы, оқу сабақтарының ауысымдылығы және білім беру ұйымының өзге де жұмыс ерекшелігіне қарай) білім беру ұйымының әкімшілігі білім беру ұйымының педагог және өзге де қызметкерлердің жұмыс және демалыс уақытының режимін белгілейді.
4. Ішкі тәртіпті қамтамасыз ету мақсатында білім беру ұйымының әкімшілігі білім беру ұйымының кызметкерлерінің, сонымен қатар, білім беру ұйымының білім алушылар мен тәрбиеленушілердің білім беру саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасымен және білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің Үлгі қағидалармен жүктелген міндеттерді сақтауын қамтамасыз етеді.
2. Білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесі

Об утверждении Типовых правил внутреннего распорядка организации образования
Постановление Кызылординского областного акимата от 17 марта 2015 года № 879. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 апреля 2015 года № 4954. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 4 ноября 2019 года № 94
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 04.11.2019 № 94 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Типовые правила внутреннего распорядка организации образования.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Р. Кенжеханулы.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области
К. Кушербаев
Утверждено
постановлением акимата
Кызылординской области
от "17" марта 2015 года № 879
Типовые правила внутреннего распорядка организации образования
1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила внутреннего распорядка организации образования (далее - Типовые правила) разработаны в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и являются основанием для разработки и утверждения правил внутреннего распорядка организации образования.
2. Типовые правила разработаны в целях обеспечения единых подходов при разработке и утверждении правил внутреннего распорядка организации образования.
3. С учетом режима деятельности организации образования (круглосуточное пребывание обучающихся и воспитанников, пребывание их в течение определенного времени, сменности учебных занятий и других особенностей работы организации образования) администрацией организации образования устанавливается режим рабочего времени и времени отдыха педагогических и других сотрудников организации образования.
4. В целях обеспечения внутреннего распорядка администрация организации образования обеспечивает соблюдение сотрудниками, а также обучающимися и воспитанниками организации образования, обязанностей, возложенных на них законодательством Республики Казахстан в области образования и Типовыми правилами внутреннего распорядка организации образования.
2. Внутренний распорядок организации образования

5. Білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесі қағидаларында:
1) білім беру ұйымының әкімшілігі және педагогтарының білім алушылармен және тәрбиеленушілермен өзара қарым-қатынасы;
2) оқу-тәрбие процесіне қатысушылардың тәртібі;
3) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің білім алуы және өмірі мен денсаулығын сақтау, балалардың құқықтарын қорғау үшін жағдайлар;
4) білім беру ұйымдарының еңбекті қорғау мен қауіпсіздік техникасы жағдайлары;
5) білім беру ұйым қызметкерлерінің кәсіби біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
6) білім беру ұйымы жұмысының басталу және аяқталу уақыты, олардың арасындағы үзілістер;
7) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің оқу сабақтарының ұзақтығы қамтылуы тиіс.
6. Білім беру ұйымының әкімшілігі қызметкерлердің, білім алушылар мен тәрбиеленушілердің, сонымен қатар, олардың ата-аналарының немесе заңды өкілдерінің Білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің қағидаларына қолжетімділігін және таныстыруды қамтамасыз етеді.

5. В правилах внутреннего распорядка организации образования должны предусматриваться:
1) взаимодействие администрации организации образования и педагогов с обучающимися и воспитанниками;
2) поведение участников учебно-воспитательного процесса;
3) условия для получения знаний и сохранения жизни и здоровья обучающихся и воспитанников, охраны прав детей;
4) организация повышения профессиональной квалификации сотрудников организации образования;
5) время начала и окончания работы организации образования, перерывы между ними;
6) продолжительность учебных занятий обучающихся и воспитанников.
6. Администрация организации образования обеспечивает доступность и ознакомление сотрудников, обучающихся и воспитанников, а также их родителей или других законных представителей с Правилами внутреннего распорядка организации образования.