"2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы"
Қызылорда қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 51/2 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 5288 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 44 984 068,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 886 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 147 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 417 442,2 мың теңге;
трансферттер түсімі- 28 531 841,3 мың теңге;
2) шығындар – 51 937 130,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу-16 838 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер-25 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 8 792 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 969 899,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 6 969 899,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 7 524 353 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 077 850 мың теңге.
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары - 523 396,5 мың теңге;
бюджет қаражатының қалдықтары - 523 396,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда қалалық мәслихатының 19.02.2016 № 55/1; 06.04.2016 № 7-2/1; 07.06.2016 № 15-3/1; 20.07.2016 № 27-6/1; 31.10.2016 № 42-8/1; 14.12.2016 № 51-9/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап пайда болған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
2. 2016 жылға Қызылорда қаласы бюджетіне кірістерді бөлу нормативі төмендегідей болып белгіленсін:
1) Жеке табыс салығы қала бюджетіне 78,9 пайыз;
2) Әлеуметтік салық 90 пайыз.
3. Жергілікті атқарушы органының резерві 99 332 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда қалалық мәслихатының 20.07.2016 № 27-6/1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
4. Қалалық маңыздағы автомобиль жолдарын күтіп ұстау және жөндеу шығындарына бағытталатын бюджет қаражатының ең төменгі мөлшері 359 080 мың теңге көлемінде ескерілсін.

"О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Кызылординского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 51/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2015 года № 5288. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 984 068,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 886 638 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 147 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 417 442,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 531 841,3 тысяч тенге;
2) затраты – 51 937 130,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 16 838 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 25 630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 8 792 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 969 899,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6 969 899,5 тысяч тенге;
поступление займов – 7 524 353 тыясч тенге;
погашение займов – 1 077 850 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 523 396,5 тысяч тенге;
остатки бюджетных средств – 523 396,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского городского маслихата от 19.02.2016 № 55/1; 06.04.2016 № 7-2/1; 07.06.2016 № 15-3/1; 20.07.2016 № 27-6/1; 31.10.2016 № 42-8/1; 14.12.2016 № 51-9/3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 01.01.2016).
2. Определить норматив распределения доходов в городской бюджет на 2016 год в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог в бюджет города Кызылорды 78,9 процентов;
2) Социальный налог 90 процентов.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 99 332 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 20.07.2016 № 27-6/1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 01.01.2016).
4. Учесть минимальный размер средств предусмотренных на содержание и ремонт городских автомобильных дорог не ниже 359 080 тысяч тенге.

5. Кент және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары бойынша 2016-2018 жылдарға арналған шығындар көлемі 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
6. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить объем расходов предусмотренных на 2016-2018 годы по бюджетным программам поселков и сельских округов согласно приложениям 4, 5 и 6.
6. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2016 год согласно приложению 7.
7. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2016 год согласно приложению 8.

148 147,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
29 567,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
861,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
861,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
27 445,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiнiң мүлкiн жалға беруден түсетiн кiрiстерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiнiң мүлкiн жалға беруден түсетiн кiрiстер
6 746,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншiгiндегi тұрғын үй қорынан үйлерді жалға беруден түсетiн кiрiстер
20 699,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 261,0
03
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
0,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
1 248,6
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
12,4
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
114,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
114,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
114,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
0,0
02
Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттiк сатып алуды өткiзуден түсетiн ақшаның түсiмi
0,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
15 423,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердi қоспағанда, мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң бюджетiнен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
15 423,0
14
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар

148 147,0
01
Доходы от государственной собственности
29 567,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
861,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
861,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
27 445,0
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
6 746,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
20 699,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 261,0
03
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
0,0
06
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
1 248,6
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
12,4
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
114,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
114,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг), предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
114,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
15 423,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
15 423,0
14
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета