"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 266 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 01 сәуірдегі № 299 шешiмi. Қызылорда облысының Әдiлет департаментiнде 2015 жылғы 10 сәуірде № 4948 болып тiркелдi. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы ХХХІХ сессиясының № 266 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4838 нөмірімен тіркелген, аудандық "Тұран-Қазалы" газетінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 6-9, 18 қаңтардағы № 10-13, 21 қаңтардағы № 14-15 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10344014 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1616414 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20451 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8685849 мың теңге;
2) шығындар – 10427177,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 129733 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 166488 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9620 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 9620 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -222516,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 222516,2 мың теңге.
3-тармақ жаңа мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) ветеринариялық пункттердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6400 мың теңге;";
жаңа мазмұндағы 3-1- тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджеттің есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттерінің қаралғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға;
2) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;

О внесении изменений и дополнений в решение Казалинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 266 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 01 апреля 2015 года № 299. Зарегистрировано департаментом юстиции Кызылординской области 10 апреля 2015 года № 4948. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение ХХХІХ сессии Казалинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 266 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4838, опубликовано в районной газете "Тұран-Қазалы" от 16 января 2015 года № 6-9, от 18 января № 10-13, от 21 января № 14-15) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 10344014 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1616414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20451 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8685849 тысяч тенге;
2) затраты – 10427177,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 129733 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 166488 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9620 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 9620 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -222516,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 222516,2 тысяч тенге.
пункт 3 дополнить подпунктом 12) нового содержания:
"12) на укрепление материально-технической базы ветеринарных пунктов 6400 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 3-1 нового содержания:
"3-1. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год за счет республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

3) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
4) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
5) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
6) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
7) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға;
8) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға;";
"4 тармақтың 1), 3) тармақшалары алынып тасталсын;";
4 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) көлік инфрақұрылымын дамытуға 175386 мың теңге;";
жаңа мазмұндағы 4-1 және 4-2 тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджеттің есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттерінің қаралғаны ескерілсін:
1) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2) көлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға.
4-2. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет есебінен төмендегідей бюджеттік кредиттер қаралғаны ескерілсін:
1)мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.";
аталған шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихат
кезектен тыс ХХХХІІ сессиясының хатшысының міндетін
төрағасы атқарушы
Н.Альмагамбетов Ө.Түктібай
Қазалы аудандық мәслихатының
2015 жылғы "1" сәуірдегі
ХХХХІІ сессиясының № 299 шешіміне
1-қосымша
Қазалы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "24" желтоқсандағы
ХХXIX сессиясының № 266 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы

3) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
4) на оказание социальной защиты и помощи населению;
5) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
6) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
7) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
8) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;";
"исключить подпункты 1), 3) пункта 4;";
подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) на развитие транспортной инфраструктуры 175386 тысяч тенге;";
дополнить пунктами 4-1 и 4-2 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год за счет республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на развитие коммунального хозяйства;
2) на развитие транспортной инфраструктуры;
3) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.
4-2. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год за счет республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие бюджетные кредиты бюджету района:
1) для реализации мер социальной поддержки специалистов.";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Исполняющий обязанности
внеочередной ХХХХІІ сессии секретаря районного
районного маслихата маслихата
Н. Альмагамбетов У. Туктибай
Приложение 1
к решению ХXХXІІ сессии
Казалинского районного маслихата
от "1" апреля 2015 года № 299
Приложение 1
к решению ХXХІX сессии
Казалинского районного маслихата
от "24" декабря 2014 года №266
Районный бюджет на 2015 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс

21855
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21855
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
127217
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
126644
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
573
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
373681,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
362868,3
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10813
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
42227
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22021
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
550
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19656
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21745
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21745
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40643,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40285,6
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
358
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
11774
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11774
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
61381
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61289
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
92
2
Қорғаныс
78389
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3103
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3103
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
75286
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
75286
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

21855
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
21855
122
Аппарат акима района (города областного значения)
127217
120
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
126644
003
Капитальные расходы государственного органа
573
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
373681,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
362868,3
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10813
452
Отдел финансов района (города областного значения)
42227
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22021
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
550
018
Капитальные расходы государственного органа
19656
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21745
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
21745
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40643,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
40285,6
013
Капитальные расходы государственного органа
358
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
11774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
11774
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
61381
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
61289
003
Капитальные расходы государственного органа
92
2
Оборона
78389
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3103
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3103
122
Аппарат акима района (города областного значения)
75286
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
75286
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

298352
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
70
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27114
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
13910
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
499
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3211
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100262
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33665
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
70581
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
23803
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
25093
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
28227
026
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
28227
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
3507
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1435
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2072
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3406
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
3406
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
864039,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11826
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
11826
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
520,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру

298352
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
70
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27114
007
Оказание жилищной помощи
13910
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
499
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3211
010
Государственная адресная социальная помощь
144
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100262
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33665
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
70581
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23803
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
25093
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
28227
026
Обеспечение занятости населения на местном уровне
28227
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
3507
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1435
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2072
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3406
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
3406
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
864039,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11826
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
11826
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
520,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда