"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 225 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 249 шешiмi. Қызылорда облысының Әдiлет департаментiнде 2015 жылғы 10 сәуірде № 4947 болып тiркелдi. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 225 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4833 нөмірімен тіркелген, аудандық "Қармақшы таңы" газетінің 2015 жылғы 17 қаңтарда № 4 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 041 271,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 152 801 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 727 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 877 243,1 мың теңге;
2) шығындар – 8 175 509,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 93 112,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 130 813,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 701 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 32 955 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 32 955 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -260 305,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 260 305,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 130 812 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 701 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 167 194,6 мың теңге.";
4-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) білім беруге – 83 647,1 мың теңге, оның ішінде жаңадан іске қосылған білім объектілерін ұстауға – 37 187 мың теңге, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық кабинеттерін ұстауға – 7 015 мың теңге, патронаттық тәрбиелеу шығындарына – 2 510 мың теңге, жалпы білім беру мектептерінде оқушылардың саны көбеюіне байланысты класс-комплектерін ұлғайтуға – 8 482 мың теңге, оқулықтар мен оқу әдістемелік кешендермен қамтамасыз етуге – 11 902 мың теңге, Жосалы кентіндегі "Шоқан Уалиханов атындағы №26 орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимараттарын күрделі жөндеуге – 16 551,1 мың теңге;";

О внесении изменений и дополнений в решение Кармакшинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 225 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 31 марта 2015 года № 249. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 10 апреля 2015 года № 4947. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Кармакшинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 225 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4833, опубликовано в районном газете "Кармақшы таңы" от 17 января 2015 года № 4) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 041 271,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 152 801 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 727 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 877 243,1 тысяч тенге;
2) затраты – 8 175 509,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 93 112,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 130 813,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 701 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 32 955 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 32 955 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -260 305,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 260 305,6 тысяч тенге;
поступление займов – 130 812 тысяч тенге;
погашение займов – 37 701 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 167 194,6 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 4 изложить в новой редакции:
"1) на образование – 83 647,1 тысяч тенге, в том числе на вновь вводимые объекты образования – 37 187 тысяч тенге, на содержание кабинетов психолого-медико-педагогических консультации – 7 015 тысяч тенге, расходы на патронатное воспитание – 2 510 тысяч тенге, на увеличение класс-коплектов в связи с повышением количества учащихся в общеобразовательных школах – 8 482 тысяч тенге, на обеспечение учебниками и учебными методическими пособиями – 11 902 тысяч тенге, на капитальный ремонт здании государственного учреждения "Средняя школа №26 имени Шокана Уалиханова" в поселке Жосалы – 16 551,1 тысяч тенге;";

жаңа мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 310 233 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 1 666 мың теңге;
3) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 8 376 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 15 196 мың теңге;
5) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны көтеруге – 119 612 мың теңге;
6) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 8 361 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 1 058 мың теңге, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 7 303 мың теңге;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 186 185 мың теңге;
8) Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге – 982 151 мың теңге;
9) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 925 мың теңге;
10) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 3 790 мың теңге.";
жаңа мазмұндағы 5-1 және 5-2-тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін:
1) Қармақшы ауданы Ақай елді мекеніндегі сумен қамтамасыз ету жүйесін кеңейту және қайта жаңғыртуға – 171 324 мың теңге;
2) Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі ауыз су жүйесінің құрылысына (4 - кезең) – 214 363 мың теңге;
3) Қармақшы ауданы Тұрмағамбет елді мекеніндегі сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта жаңғыртуға (2 - кезең) – 327 839 мың теңге;
4) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 28 681 мың теңге.
5-2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге – 130 812 мың теңге қаралғаны ескерілсін.";

дополнить пунктом 4-1 нового содержания:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 310 233 тысяч тенге;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 666 тысяч тенге;
3) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 8 376 тысяч тенге;
4) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 15 196 тысяч тенге;
5) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 119 612 тысяч тенге;
6) на реализацию плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 8 361 тысяч тенге, в том числе на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 1 058 тысяч тенге, на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 303 тысяч тенге;
7) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 186 185 тысяч тенге;
8) на обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения – 982 151 тысяч тенге;
9) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 925 тысяч тенге;
10) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 3 790 тысяч тенге.";
дополнить пунктами 5-1 и 5-2 нового содержания:
"5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на реконструкцию и расширение систем водоснабжения в населенном пункте Акай Кармакшинского района – 171 324 тысяч тенге;
2) на строительство водопроводных сетей в поселке Жосалы Кармакшинского района (4 очередь) – 214 363 тысяч тенге;
3) на реконструкцию системы водоснабжения в населенном пункте Турмагамбет Кармакшинского района Кызылординской области (2 очередь) – 327 839 тысяч тенге;
4) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 28 681 тысяч тенге.
5-2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 130 812 тысяч тенге.";

шешімінің 1, 4, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таралады.
Қармақшы аудандық Қармақшы аудандық
мәслихатының кезекті мәслихат хатшысы
37-сессиясының төрағасы
__________ Н. Пірмантаев __________ М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2015 жылғы "31" наурыздағы 37-сессиясының
№ 249 шешіміне 1- қосымша
Қармақшы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "24" желтоқсандағы 35-сессиясының
№ 225 шешіміне 1- қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1.Кірістер

приложения 1, 4, 6 решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к указанному решению.
Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной Секретарь Кармакшинского
37-сессии Кармакшинского районного маслихата
районного маслихата
__________Н. Прмантаев ___________М. Наятулы
Приложение 1
к решению 37 сессии Кармакшинского районного маслихата
от "31" марта 2015 года № 249
Приложение 1
к решению 35 сессии Кармакшинского районного маслихата
от "24" декабря 2014 года № 225
Районный бюджет на 2015 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы