Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 46 "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeciнің ережесін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 08 мамырдағы № 142 қаулысы. Маңғыстау облысы әділет департаментінде 2015 жылғы 27 мамырда № 2730 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 46 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.03.2019 № 46 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 46 "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeciнің ережесін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2370 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeciнің ережесінде:
15-тармақтың 37), 38) тармақшалары алынып тасталсын;
15-тармақтың 41) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"41) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес лицензиялауды жүзеге асырады;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) 41-4), 41-5), 41-6), 41-7), 41-8), 41-9), 41-10), 41-11), 41-12), 41-13), 41-14), 41-15), 41-16), 41-17), 41-18), 41-19) тармақшалармен толықтырылсын:
"41-1) халықаралық және республикаiшiлік қатынастарда қауiптi жүктердi тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлiк құралдарының жүргiзушiлерiн арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруды бастағаны туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалардың тізілімін жүргізеді;
41-2) жолаушыларды ауданаралық (облысішілік қаларалық) қатынастарда әлеуметтiк мәні бар тасымалдауларды жүзеге асыру кезіндегі тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялауды жүзеге асырады;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 13 марта 2014 года № 46 "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 08 мая 2015 года № 142. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 27 мая 2015 года № 2730. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 марта 2019 года № 46
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.03.2019 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 13 марта 2014 года № 46 "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2370, опубликовано 31 марта 2014 года в информационно – правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в положении государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области", утвержденного указанным постановлением:
подпункты 37), 38) пункта 15 исключить;
подпункт 41) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"41) осуществляет лицензирование в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;";
пункт 15 дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) 41-4), 41-5), 41-6),41-7),41-8), 41-9), 41-10), 41-11), 41-12), 41-13), 41-14), 41-15), 41-16), 41-17), 41-18) следующего содержания:
"41-1) ведет реестр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях;
41-2) осуществляет субсидирование убытков перевозчиков при осуществлении социально значимых перевозок пассажиров на межрайонном (междугородном внутриобластном) сообщениях;

41-3) метрополитенмен жолаушыларды тасымалдау қағидаларын бекіту үшін әзірлейді;
41-4) метрополитеннің қауiптiлігі жоғары аймағында болу және онда жұмыстар жүргiзу қағидаларын бекіту үшін әзірлейді;
41-5) метрополитенмен жолаушылар тасымалдауды субсидиялау қағидаларын әзірлейді;
41-6) әлеуметтік мәні бар ауданаралық (облысішілік қалааралық) және қала маңындағы жолаушылар қатынастары (маршруттар) бойынша теміржол көлігімен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының залалдарын субсидиялайды;
41-7) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібі мен шарттарын бекіту үшін әзірлейді;
41-8) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын ақылы автомобиль жолымен жүріп өту үшін ақы алу қағидаларын бекіту үшін әзірлейді;
41-9) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тізбесін бекіту үшін әзірлейді;
41-10) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының индекстерінің атауларын бекіту үшін әзірлейді;
41-11) облыстық және аудандық маңызы бар жолдарда, елдi мекендердiң көшелерiнде жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу, реконструкциялау, жөндеу, енгiзу және күтiп-ұстау жөнiндегi барлық жұмыс түрлерінің орындалуын және оларды бақылауды қамтамасыз етеді;
41-12) жолдарда жол жүрісін ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асырады;
41-13) жол-көлік оқиғаларынан болған ысыраптың және жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған бюджет шығындарының, сондай-ақ жолдардағы авариялылық деңгейін азайту үшін қолданылатын шаралар тиімділігінің мониторингін жүзеге асырады;
41-14) жолдарда жол жүрісін қалпына келтіру үшін жол-көлік оқиғаларының зардаптарын жояды;
41-15) өздiгiнен жүзетін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiктерді береді;
41-16) шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды есепке алуды жүргізеді;
41-17) жағалау объектілерін жобалауды, орналастыруды, салуды және пайдалануды келіседі;
41-18) теңіз портының акваториясын қоса алғанда, теңіз портының шекарасын айқындау мәселелері жөнінде тиісті ұсыныстар енгізеді.".
2. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeci туралы Ережеге қосымша бекітілсін.
3. "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Ө.С. Бисақаев):
осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпараттар құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін;
Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

41-3) разрабатывает для утверждения правила перевозок пассажиров метрополитеном;
41-4) разрабатывает для утверждения правила нахождения в зоне повышенной опасности метрополитена и проведения в ней работ;
41-5) разрабатывает правила субсидирования пассажирских перевозок метрополитеном;
41-6) субсидирует убытки перевозчика, связанные с осуществлением пассажирских перевозок железнодорожным транспортом по социально значимым межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям (маршрутам);
41-7) разрабатывает для утверждения порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения;
41-8) разрабатывает для утверждения правила взимания платы за проезд по платной автомобильной дороге общего пользования областного и районного значения;
41-9) разрабатывает для утверждения перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения;
41-10 разрабатывает для утверждения наименования индексов автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения;
41-11) обеспечивает выполнение и контроль за всеми видами работ по строительству, реконструкции, ремонту, внедрению и содержанию технических средств регулирования дорожного движения на дорогах областного и районного значения, улицах населенных пунктов;
41-12) разрабатывает и реализует мероприятия по организации дорожного движения на дорогах;
41-13) осуществляет мониторинг потерь от дорожно-транспортных происшествий и бюджетных затрат на обеспечение безопасности дорожного движения, а также эффективности принимаемых мер на снижение уровня аварийности на дорогах;
41-14) ликвидирует последствия дорожно-транспортных происшествий для восстановления дорожного движения на дорогах;
41-15) выдает удостоверения на право управления самоходными маломерными судами;
41-16) ведет учет курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
41-17) согласовывает проектирование, размещение, строительство и эксплуатацию береговых объектов;
41-18) вносит соответствующие предложения по вопросам определения границ морского порта, включая акваторию морского порта.".
2. Утвердить прилагаемое приложение к Положению о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области".
3. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области" (Бисакаев У.С.):
обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области;
обеспечить государственную регистрацию внесенных изменений и дополнений в Положение в органах юстиции.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ө.С. Бисақаев
08 мамыр 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 08 мамыр 2015 жыл
№ 142 қаулысымен бекітілген
"Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мeкeмeci туралы Ережесіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар
15-тармақтың 37), 38) тармақшалары алынып тасталсын;
15-тармақтың 41) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"41) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес лицензиялауды жүзеге асырады;";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 41-1), 41-2), 41-3) 41-4), 41-5), 41-6), 41-7), 41-8), 41-9), 41-10), 41-11), 41-12), 41-13), 41-14), 41-15), 41-16), 41-17), 41-18), 41-19) тармақшалармен толықтырылсын:
41-1) халықаралық және республикаiшiлік қатынастарда қауiптi жүктердi тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлiк құралдарының жүргiзушiлерiн арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруды бастағаны туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалардың тізілімін жүргізеді;
41-2) жолаушыларды ауданаралық (облысішілік қаларалық) қатынастарда әлеуметтiк мәні бар тасымалдауларды жүзеге асыру кезіндегі тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялауды жүзеге асырады;
41-3) метрополитенмен жолаушыларды тасымалдау қағидаларын бекіту үшін әзірлейді;
41-4) метрополитеннің қауiптiлігі жоғары аймағында болу және онда жұмыстар жүргiзу қағидаларын бекіту үшін әзірлейді;
41-5) метрополитенмен жолаушылар тасымалдауды субсидиялау қағидаларын әзірлейді;
41-6) әлеуметтік мәні бар ауданаралық (облысішілік қалааралық) және қала маңындағы жолаушылар қатынастары (маршруттар) бойынша теміржол көлігімен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының залалдарын субсидиялайды;
41-7) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібі мен шарттарын бекіту үшін әзірлейді;
41-8) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын ақылы автомобиль жолымен жүріп өту үшін ақы алу қағидаларын бекіту үшін әзірлейді;
41-9) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тізбесін бекіту үшін әзірлейді;
41-10) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының индекстерінің атауларын бекіту үшін әзірлейді;

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Алдашева С.Т.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель государственного учреждения
"Управление пассажирского транспорта и
автомобильных дорог Мангистауской области"
Бисакаев У.С.
08 мая 2015 года
Утверждено постановлением
акимата Мангистауской области
от 08 мая 2015 года № 142
Внесенные изменения и дополнения в Положение о государственном учреждении
"Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области"
подпункты 37), 38) пункта 15 исключить;
подпункт 41) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"41) осуществляет лицензирование в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;";
пункт 15 дополнить подпунктами 41-1), 41-2), 41-3) 41-4), 41-5), 41-6),41-7),41-8), 41-9), 41-10), 41-11), 41-12), 41-13), 41-14), 41-15), 41-16), 41-17), 41-18), 41-19) следующего содержания:
"41-1) ведет реестр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по специальной подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях;
41-2) осуществляет субсидирование убытков перевозчиков при осуществлении социально значимых перевозок пассажиров на межрайонном (междугородном внутриобластном) сообщениях;
41-3) разрабатывает для утверждения правила перевозок пассажиров метрополитеном;
41-4) разрабатывает для утверждения правила нахождения в зоне повышенной опасности метрополитена и проведения в ней работ;
41-5) разрабатывает правила субсидирования пассажирских перевозок метрополитеном;
41-6) субсидирует убытки перевозчика, связанные с осуществлением пассажирских перевозок железнодорожным транспортом по социально значимым межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям (маршрутам);
41-7) разрабатывает для утверждения порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения;
41-8) разрабатывает для утверждения правила взимания платы за проезд по платной автомобильной дороге общего пользования областного и районного значения;
41-9) разрабатывает для утверждения перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения;
41-10 разрабатывает для утверждения наименования индексов
автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения;