"Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 01 маусымдағы № 156 қаулысы. Маңғыстау облысы әділет департаментінде 2015 жылғы 07 шілдеде № 2754 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 28 ақпандағы № 31 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 28.02.2019 № 31 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Е.Ж. Есбергенов) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.А. Шөжеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.
Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
дін істері басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Ж. Есбергенов
01 маусым 2015 жыл
Қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 01 маусым № 156
қаулысымен бекітілген
"Маңғыстау облысының дін істері басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1."Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі Маңғыстау облысы аумағында діни қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по делам религий Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 01 июня 2015 года № 156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 07 июля 2015 года № 2754. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 28 февраля 2019 года № 31
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 28.02.2019 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление по делам религий Мангистауской области".
2. Государственному учреждению "Управление по делам религий Мангистауской области" (Есбергенов Е.Ж.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Чужегулова А.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель государственного
учреждения "Управление по делам
религий Мангистауской области"
Есбергенов Е.Ж.
01 июнь 2015 год.
Приложение
Утверждено постановлением
акимата Мангистауской области
от 01 июня 2015 года № 156
Положение о государственном учреждении
"Управление по делам религий Мангистауской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере религиозной деятельности на территории Мангистауской области.
2. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130000, Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, 1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области".
10. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Маңғыстау облысының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
14. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. Маңғыстау облысының дін істері басқармасының миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру болып табылады.
16. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:

4. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Мангистауская область, 130000, город Актау, 14 микрорайон, 1 дом.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области".
10. Учредителем государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" является акимат Мангистауской области.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" осуществляется из областного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление по делам религий Мангистауской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области".
14. Режим работы определяется государственным учреждением "Управление по делам религий Мангистауской области" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления по делам религий Мангистауской области
15. Миссией государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" является реализация государственной политики в сфере религиозной деятельности.
16. Основными задачами государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" являются:

1) азаматтардың діни сенім бостандығына құқықтарын қамтамасыз ету саласында және діни бірлестіктермен өзара іс-қимылын іске асыруды мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын қалыптастыру мен іске асыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) азаматтардың діни сенім бостандығына құқықтарын іске асыру және діни бірлестіктердің және миссионерлердің қызметін іске асыру саласында болып жатқан процестердi жан-жақты және объективтi зерделеу,қорыту және талдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiппен "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де мiндеттердi жүзеге асыру болып табылады.
17. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерге сәйкес заңнамамен белгіленген тәртіппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Маңғыстау облысындағы діни ахуалды зерделеп, оған талдау жүргізеді;
2) Маңғыстау облысында жұмыс істеп тұрған діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани (діни) білім беру ұйымдарының қызметін зерделеуді және талдауды жүргізеді;
3) уәкiлеттi органға Қазақстан Республикасының дiни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын жетiлдiру жөнінде ұсыныстар енгiзедi;
4) діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
5) құқық қорғау органдарына Қазақстан Республикасының діни қызмет және дiни бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғалардың қызметiне тыйым салу жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
6) Қазақстан Республикасының дiни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзушылықтарға қатысты жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды;
7) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша жергілікті деңгейде түсiндiру жұмыстарын жүргiзедi;
8) діни бірлестіктерді құруға бастамашы азаматтардың тізімдеріне тексеру жүргізуді қамтамасыз етедi;
9) миссионерлiк қызметті жүзеге асыратын адамдарды тіркеуді жүргізеді;
10) діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы қаулының жобасын әзірлейді және Маңғыстау облысы әкімдігінің қарауына енгізеді, сондай-ақ ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлардың орналастырылуын келіседі;
11) ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау,сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы қаулы жобасын уәкілетті органның келісімі бойынша әзірлейді және Маңғыстау облысы әкімдігінің қарауына енгізеді;

1) выработка предложений по формированию и реализации основных направлений государственной политики в сфере обеспечения реализации прав граждан на свободу религиозных убеждений и взаимодействия с религиозными объединениями;
2) всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих процессов в сфере реализации прав граждан на свободу религиозных убеждений и деятельности религиозных объединений и миссионеров;
3) осуществление иных задач, возложенных на государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
17. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" в соответствии с возложенными на него задачами в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) проводит изучение и анализ религиозной ситуации в Мангистауской области;
2) проводит изучение и анализ деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных (религиозных) организаций образования, действующих в Мангистауской области;
3) вносит в уполномоченный орган предложения по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях;
4) реализует государственную политику в области религиозной деятельности;
5) вносит предложения в правоохранительные органы по запрещению деятельности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях;
6) рассматривает обращения физических и юридических лиц, касающиеся нарушений законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях;
7) проводит разъяснительную работу на местном уровне по вопросам, относящимся к его компетенции;
8) обеспечивает проведение проверки списков граждан-инициаторов создания религиозных объединений;
9) проводит регистрацию лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность;
10) разрабатывает и вносит на рассмотрение акимата Мангистауской области проект постановления об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения, а также согласовывает расположение помещений для проведения религиозных обрядов за пределами культовых зданий (сооружений);
11) по согласованию с соответствующим государственным органом разрабатывает и вносит на рассмотрение акимата Мангистауской области проект постановления о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения);

12) өз құзыретi шегiнде реттелетін салада нормативтiк құқықтық және құқықтық актiлердi әзiрлейдi;
13) өз құзыретiне жататын мәселелер бойынша түсiндiрме береді;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасында "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
18. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерді іске асыруда және өз функцияларын жүзеге асыруда белгіленген тәртіпте мыналарға:
1) мемлекеттік органдардан және ұйымдардан "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты және материалдарды сұратуға және алуға;
2) діни бірлестіктерді құру және қызметі, сондай-ақ азаматтардың діни сенім бостандығына құқықтарын қамтамасыз ету саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізуге;
3) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасауға;
4) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де отырыстар өткізуге;
5) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша консультативтік-кеңесші органдарын (жұмыс топтары, кеңестер, комиссиялар) құру бойынша ұсыныстар енгізуге;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
19. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер беру;
2) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беру;
3) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз ету;
4) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін өзге де міндеттерді орындау.
3. Маңғыстау облысының дін істері басқармасының қызметін ұйымдастыру
20. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

12) в пределах своей компетенции разрабатывает нормативные правовые и правовые акты в регулируемой сфере;
13) дает разъяснения по вопросам, относящимся к его компетенции;
14) осуществляет иные полномочия, возлагаемые на государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" законодательством Республики Казахстан.
18. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" при реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном порядке:
1) запрашивать и получать от других государственных органов и организаций необходимую информацию и материалы для решения задач, возложенных на государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области";
2) вносить предложения по разработке нормативных правовых актов в области создания и деятельности религиозных объединений, а также обеспечения прав граждан на свободу религиозных убеждений;
3) взаимодействовать с правоохранительными и иными государственными органами по вопросам, отнесенными к его компетенции;
4) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные заседания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
5) вносить предложения по созданию консультативно-совещательных органов (рабочие группы, советы, комиссии) по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
6) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
19. Обязанности государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области":
1) давать разъяснения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
2) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
3) обеспечивать соблюдение сотрудниками государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" норм этики административных государственных служащих;
4) выполнять иные обязанности, входящие в компетенцию государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области".
3. Организация деятельности Управления по делам религий Мангистауской области
20. Руководство государственным учреждением "Управление по делам религий Мангистауской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" задач и осуществление им своих функций.

21. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын облыс әкімімен қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
22. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіліктерін анықтайды;
3) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне заңнамамен белгіленген тәртіппен тәртіптік жазалар береді және көтермелеу шараларын қолданады;
5) Қазақстан Республикасының заңңамасына сәйкес бұйрықтар шығарады, "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері орындауы үшін міндетті тапсырмалар береді;
6) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат кестесін бекітеді;
7) барлық мемлекеттік органдарда және ұйымдарда "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) ерлер мен әйелдерді басшылық қызметке ұсыну кезінде гендерлік теңгерімнің сақталуын қамтамасыз етеді;
9) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша есептік материалдарды дайындау жөнінде жұмысты бақылайды;
10) қаржы қаражатының нысаналы жұмсалуына және "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген материалдық құндылықтардың сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
11) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасау жөніндегі жұмысқа жеке жауапты болады;
12) "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс жоспарын бекітеді, оның орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
23. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Маңғыстау облысының дін істері басқармасының мүлкі

21. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
22. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
2) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан издает приказы, дает указания обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
6) утверждает структуру и штатное расписание государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
7) представляет интересы государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" во всех государственных органах и организациях;
8) обеспечивает соблюдение гендерного баланса при выдвижении мужчин и женщин на руководящие должности;
9) контролирует работу по подготовке отчетных материалов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области";
10) осуществляет контроль за целевым расходованием финансовых средств и сохранностью материальных ценностей, закрепленных за государственным учреждением "Управление по делам религий Мангистауской области";
11) несет персональную ответственность за работу по противодействию коррупции в государственном учреждении "Управление по делам религий Мангистауской области";
12) утверждает план работы государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области", осуществляет контроль за его исполнением;
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления по делам религий
Мангистауской области

24. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
25. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
28. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысы бойынша жүргізіледі.
29. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. Маңғыстау облысының дін істері басқармасын
қайта ұйымдастыру және тарату
30. "Маңғыстау облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Маңғыстау облысы әкімдігімен жүзеге асырылады.
Маңғыстау облысының дін істері басқармасының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Маңғыстау облысының дін істері басқармасының "Дін мәселелері бойынша ақпараттық-талдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

24. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
25. Имущество государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по делам религий Мангистауской области", относится к областной коммунальной собственности.
27. Государственное учреждение "Управление по делам религий Мангистауской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
28. Внесение изменений и дополнений в Положение производится по постановлению акимата Мангистауской области.
29. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и упразднение Управления по делам религий Мангистауской области
30. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление по делам религий Мангистауской области" осуществляется акиматом Мангистауской области.
Перечень организаций, находящихся в ведении
Управления по делам религий Мангистауской области
Коммунальное государственное учреждение "Информационно аналитический центр по вопросам религий" Управления по делам религий Мангистауской области.