"Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 399 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда № 2956 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 28 ақпандағы № 31 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 28.02.2019 № 31 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б.О.Тұяқов) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Ғ.Нұрғазиеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А.Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының жастар
саясаты мәселелері басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.О. Тұяқов
18 желтоқсан 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 399
қаулысымен бекітілген
1. Жалпы ережелер
1. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі Маңғыстау облысының аумағында мемлекеттік жастар саясаты саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті, Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 18 декабря 2015 года № 399. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 21 января 2016 года № 2956. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 28 февраля 2019 года № 31
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 28.02.2019 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области".
2. Государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" (Туяков Б.О.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нургазиеву Б.Г.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель государственного
учреждения "Управление
по вопросам молодежной
политики Мангистауской области"
Туяков Б.О.
18 декабрь 2015 год
Утверждено
постановлением акимата
Мангистауской области
от 18 декабрь 2015 года № 399
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере государственной молодежной политики на территории Мангистауской области.
2. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130000, Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, 1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области".
10. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Маңғыстау облысының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
14. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасының миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

4. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Мангистауская область, 130000, город Актау, 14 микрорайон, 1 дом.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области".
10. Учредителем государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" является акимат Мангистауской области.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" осуществляется из областного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области".
14. Режим работы определяется государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления по вопросам молодежной политики Мангистауской области

15. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы өңірде мемлекеттік жастар саясатын тиімді іске асыру және жастар бастамашылдығын қолдау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру болып табылады.
16. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
1) жастардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау;
2) жастарды елдің әлеуметтік-экономикалық және қоғамдық-саяси өміріне тарту;
3) азаматтыққа тәрбиелеу және қазақстандық патриотизм сезімін нығайту болып табылады.
17. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерге сәйкес заңнамамен белгіленген тәртіппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік жастар саясатын Маңғыстау облысында іске асырады;
2) өзекті проблемаларды анықтау және шешу, мемлекеттік жастар саясатын іске асырудың тиімділігін арттыру үшін мониторинг жүргізуді және жастардың қажеттіліктерін бағалауды қамтамасыз етеді;
3) жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру саясатын іске асыруды қамтамасыз етеді, еңбек нарығының және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасының мониторингін ұйымдастырады;
4) жастардың волонтерлік қызметін және жастардың өзін-өзі басқаруын дамытуға жәрдемдеседі;
5) жастар ресурстық орталықтарын құруға ұсыныс енгізеді, олардың қызметін қамтамасыз етеді және үйлестіреді;
6) өңірлік жастар форумын өткізуді қамтамасыз етеді;
7) қазақстандық патриотизмді, конфессияаралық келісім мен этносаралық тағаттылықты нығайту жөнінде шаралар қолданады;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін, жергілікті мемлекеттік басқару мүдделерінде өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
18. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерді іске асыруда және өз функцияларын жүзеге асыруда белгіленген тәртіпте мыналарға:
1) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді шешу үшін мемлекеттік органдар мен ұйымдардан ақпарат сұратуға және алуға;
2) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелерді пысықтауға қатысуға мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметкелерін тартуға, тиісті ұсыныстарды әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құруға;
3) жастар саясаты саласында мемлекеттік органдардың қызметін ұйымдастыруды жетілдіру жөнінде әкімге ұсыныстар енгізуге, "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарауына қатысты мәселелер бойынша ақпараттық-талдау және өзге де материалдарды дайындауды жүзеге асыруға;

15. Миссией государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" является эффективная реализация государственной молодежной политики в регионе и организация работ по поддержке молодежных инициатив.
16. Основными задачами государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" являются:
1) защита прав и законных интересов молодежи;
2) вовлечение молодежи в социально-экономическую и общественно-политическую жизнь страны;
3) воспитание гражданственности и укрепление чувства казахстанского патриотизма.
17. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" в соответствии с возложенными на него задачами в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) реализует государственную молодежную политику Республики Казахстан в Мангистауской области;
2) обеспечивает проведение мониторинга и оценки потребностей молодежи для выявления и решения актуальных проблем, повышения эффективности реализации государственной молодежной политики;
3) обеспечивает реализацию политики занятости и трудоустройства молодежи, организует мониторинг рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов;
4) содействует развитию волонтерской деятельности молодежи и молодежного самоуправления;
5) вносит предложения по созданию молодежных ресурсных центров, обеспечивает и координирует их деятельность;
6) организует проведение регионального форума молодежи;
7) принимает меры по укреплению казахстанского патриотизма, межконфессионального согласия и межэтнической толерантности;
8) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
18. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" при реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном порядке:
1) запрашивать и получать от государственных органов и организаций информацию, для решения задач, возложенных на государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
2) привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в проработке вопросов, относящихся к компетенции государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области", создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
3) вносить предложения акиму по совершенствованию организации деятельности государственных органов в сфере молодежной политики, осуществлять подготовку информационно-аналитических и иных материалов по вопросам, относящимся к ведению государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";

4) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін, қарауында жастар саясаты саласының мәселелері бар мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларына ұйымдастырушылық-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсетуге;
5) қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
19. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер беру;
2) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беру;
3) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларын сақтауын қамтамасыз ету;
4) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін өзге де міндеттерді орындау.
3. Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасының қызметін ұйымдастыру
20. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
21. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
22. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне заңнамамен белгіленген тәртіппен тәртіптік жазалар береді және көтермелеу шараларын қолданады;

4) оказывать организационно-методическую, информационную и иную помощь должностным лицам государственных органов, в ведении которых находятся вопросы сферы молодежной политики, входящие в компетенцию государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
5) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
19. Обязанности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области":
1) давать разъяснения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
2) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
3) обеспечивать соблюдение сотрудниками государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" норм этики административных государственных служащих;
4) выполнять иные обязанности, входящие в компетенцию государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области".
3. Организация деятельности Управления по вопросам молодежной политики Мангистауской области
20. Руководство государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" задач и осуществление им своих функций.
21. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
22. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
2) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";

5) Қазақстан Республикасының заңңамасына сәйкес бұйрықтар шығарады, "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері орындауы үшін міндетті тапсырмалар береді;
6) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат кестесін бекітеді;
7) барлық мемлекеттік органдарда және ұйымдарда "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) ерлер мен әйелдерді басшылық қызметке ұсыну кезінде гендерлік теңгерімнің сақталуын қамтамасыз етеді;
9) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттар жобаларының әзірлену барысын бақылайды;
10) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзырына кіретін мәселелер бойынша есептік материалдарды дайындау жөнінде жұмыстарды бақылайды;
11) қаржы қаражатының нысаналы жұмсалуына және "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген материалдық құндылықтардың сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
12) "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасау жөніндегі жұмысқа жеке жауапты болады;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
23. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасының мүлкі
24. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
25. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.

5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан издает приказы; дает указания обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
6) утверждает структуру и штатное расписание государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
7) представляет интересы государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" во всех государственных органах и организациях;
8) обеспечивает соблюдение гендерного баланса при выдвижении мужчин и женщин на руководящие должности;
9) контролирует ход разработки нормативных правовых актов, проектов программ и других документов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
10) контролирует работу по подготовке отчетных материалов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
11) осуществляет контроль за целевым расходованием финансовых средств и сохранностью материальных ценностей, закрепленных за государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
12) несет персональную ответственность за работу по противодействию коррупции в государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области";
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления по вопросам молодежной политики Мангистауской области
24. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
25. Имущество государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области", относится к областной коммунальной собственности.

27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
28. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысы бойынша жүргізіледі.
29. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасын қайта ұйымдастыру және тарату
30. "Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Маңғыстау облысы әкімдігімен жүзеге асырылады.
7. Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
31. Маңғыстау облысының жастар саясаты мәселелері басқармасының "Маңғыстау облысының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

27. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
28. Внесение изменений и дополнений в Положение производится по постановлению акимата Мангистауской области.
29. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация Управления по вопросам молодежной политики Мангистауской области
30. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Мангистауской области" осуществляется акиматом Мангистауской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Перечень организаций, находящихся в ведении управления по вопросам молодежной политики Мангистауской области
31. Коммунальное государственное учреждение "Молодежный ресурсный центр Мангистауской области" Управления по вопросам молодежной политики Мангистауской области.