Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы №26/249 «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 03 шілдедегі № 30/282 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 шілдеде № 2762 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2015 жылғы 23 маусымдағы № 26/403 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2015 жылғы 30 маусымдағы № 2752 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2568 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтардағы № 5-6 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 518 493 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 054 070 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 101 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 225 350 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 137 173 мың теңге;
2) шығындар – 21 055 777,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 571 280 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 571 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 72 476 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 72 476 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 181 040,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 181 040,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 571 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 537 500 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 147 260,3 мың теңге.»;
2 тармақта:
біріншіекінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года №26/249 «О городском бюджете на 2015-2017 годы»
Решение Актауского городского маслихата от 03 июля 2015 года № 30/282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 15 июля 2015 года № 2762
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 23 июня 2015 года № 26/403 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2752 от 30 июня 2015 года), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249 «О городском бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2568, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 10 января 2015 года № 5-6) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
1) доходы – 23 518 493 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 054 070 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 101 900 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 225 350 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 137 173 тысяч тенге;
2) затраты – 21 055 777,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 571 280 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 571 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72 476 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72 476 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 181 040,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 181 040,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 571 280 тысяч тенге;
погашение займов – 3 537 500 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 147 260,3 тысяч тенге.»;
в пункте 2:
абзацы первыйвторой изложить в новой редакции:

«төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 14,9 пайыз;
әлеуметтік салық – 15,6 пайыз;».
келесі мазмұндағы үшінші және төртінші абзацпен толықтырылсын:
«төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 82,3 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз.»;
4 тармақта:
біріншіекіншіон бірінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
«233 088 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
176 470 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктен өткен мұғалімдердің еңбекақысын көтеруге;
17 409 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;»;
келесі мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
«4-1. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 900 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
7-1 тармақтағы бірінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«439 838 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;».
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, осы шешімнің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы                М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесі басшысы
А. Ким

«индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 14,9 процентов;
социальный налог – 15,6 процентов»;
дополнить третьим и четвертым абзацами следующего содержания:
«индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 82,3 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.»;
в пункте 4:
абзацы первыйвторойодиннадцатый изложить в новой редакции:
«233 088 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
176 470 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим квалификацию по трехуровневой системе;
17 409 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;»;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются целевые текущие трансферты из областного бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 900 тысяч тенге».
в пункте 7-1:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
«439 838 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования».
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата          М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким