Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 28 қазандағы № 34/318 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 04 қарашада № 2856 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2015 жылғы 23 қазандағы № 28/422 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2849 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2568 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтардағы № 5-6 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1. кірістер – 24 084 087,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 295 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 180 662,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 406 090 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 202 205 мың теңге;
2. шығындар – 21 656 862,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 568 307 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 568 307 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 36 985 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 36 985 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 178 067,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 178 067,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 568 307 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 537 500 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 147 260,3 мың теңге.»;
2 тармақта:
бірінші, үшінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года №26/249 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 28 октября 2015 года № 34/318. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 04 ноября 2015 года № 2856
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 23 октября 2015 года № 28/422 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2849), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249 «О городском бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2568, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 10 января 2015 года №5-6) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
1) доходы – 24 084 087,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 295 130 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 180 662,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 406 090 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 202 205 тысяч тенге;
2) затраты – 21 656 862,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 568 307 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 568 307 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 985 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36 985 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 178 067,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 178 067,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 568 307 тысяч тенге;
погашение займов – 3 537 500 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 147 260,3 тысяч тенге.»;
в пункте 2:
абзацы первый, третий изложить в новой редакции следующего содержания:

«төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15,2 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 65,9 пайыз;»;
4 тармақта:
бірінші, он төртінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«257 869 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
3 884 мың теңге - агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға.»;
4-1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«4-1. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 1 024 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
6 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 2 973 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
7-1 тармақта:
бірінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«479 896 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;».
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д. Телегенова) Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, осы шешімнің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі комиссиясына жүктелсін (А. Бүркітбаев).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрайымы                         Б. Түркпенбаева
Қалалық мәслихат
хатшысы                                 М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким

«индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,2 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 65,9 процентов;»;
в пункте 4:
абзацы первый, четырнадцатый изложить в новой редакции следующего содержания:
«257 869 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3 884 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.»;
пункт 4-1 изложить в новой редакции следующего содержания:
«4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются целевые текущие трансферты из областного бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 1 024 тысяч тенге.»;
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
«6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2 973 тысяч тенге.»;
в пункте 7-1:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
«479 896 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;».
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (А. Буркитбаев).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     Б. Туркпенбаева
Секретарь городского
маслихата                               М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким