Аудандық маслихаттың 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 24/247 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 маусымдағы № 27/284 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 шілдеде № 2768 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 23 маусымдағы № 26/403 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2752 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ
1. Қарақия аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 24/247 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2596 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 2 ақпанда жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 386 385,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 139 182,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер
бойынша – 7 772,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер – 27 058,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 212 373,0 мың теңге.
2) шығындар – 10 545 665,9 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу – 88 510,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 110 001,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 491,0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 247 790,3 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) –247 790,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 21 491,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 491,0 мың теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланатын қалдықтары – 158 280,3 мың теңге.
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Әлеуметтік көмектерді келесідей мөлшерде белгілеуге құқық берілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 29 декабря 2014 года № 24/247 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29 июня 2015 года № 27/284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 15 июля 2015 года № 2768
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 23 июня 2015 года № 26/403 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных прововых актов за № 2752), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 29 декабря 2014 года № 24/247 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2596, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 2 февраля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе бюджет на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 10 386 385,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 8 139 182,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 772,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала – 27 058,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 212 373,0 тысяч тенге.
2) затраты – 10 545 665,9 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 88 510,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 110 001,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 491,0 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 247 790,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 247 790,3 тысяч тенге;
поступление займов – 21 491,0 тысяч тенге;
погашение займов – 21 491,0 тысяч тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 158 280,3 тысяч тенге.
Пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предоставить право на назначение социальной выплаты в следующих размерах:

1) 22 наурыз – Наурыз мерекесі:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш";
2) 1986 жыл 26 сәуір – Чернобыльдағы атом электр станциясы (бұдан әрі – АЭС) апат күні:
Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектерге - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986-1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
3) 9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалардан басқа) - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Чернобыльдағы АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыльдағы АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйеліне (еріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйеліне (еріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;

1) 22 –марта Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" І и ІІ степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
2) 26 апреля 1986 год – День аварии на Чернобыльской атомной электро станции (далее –АЭС).
инвалидам участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС -60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах – 20 (двадцать ) месячных расчетных показателей;
3) 9 мая - День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны ( кроме лиц, ставших инвалидами в следствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах) – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах) – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
не вступившим в повторный брак женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жан қиярлық еңбегі үшін мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Тәжік-ауған шекарасындағы жауынгерлік іс-қимылдарына қатысушыларына - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына орай Батыр қалаларға және әскери Даңқ қалаларына, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағындағы шайқас болған жерлерге, сонымен бірге қазақстандық жауынгерлер жерленген жерлерге бару үшін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан майдангерлердің отбасы мүшелерін - әр адамға 150 000 (бір жүз елу мың) теңгеден артық емес мөлшерде біржолғы қаржылай көмек көрсетілуін қамтамасыз ету.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендер қатарына жататын азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
4) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
5) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
6) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) жылына бір рет - 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға жылына бір рет - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
Маңғыстау облысына сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар, "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын санатындағы тұлғаларға жылына бір рет - 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.

лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
участникам боевых действий на таджикско-афганской границе - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
гражданам, относящиеся пострадавщим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
В честь празднования "70-летия Победы в Великой Отечественной войны" для посещения мест боев и захоронений войнов-казахстанцев, городов - героев и городов воинской славы на территории СНГ ветеранам
Великой Отечественной войны, семьям фронтовиков павших во время Великой Отечественной войны обеспечить поддержку на оказания единовременной финансовой помощи до 150000 тенге на каждого человека.
1) 1 мая – Праздник единства народа Казахстана:
Инвалиды первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5(пять) месячных расчетных показателей".
5) 1 июня – День защиты детей:
дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
6) 30 августа - День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей".
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающих специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан - 36 (тридцать шесть тысяч) месячных расчетных показателей;
Инвалиды первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5(пять) месячных расчетных показателей".

7) 1 қазан - Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 (жетпіс) жастан жоғары зейнеткерлерге - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш.";
8) 6 қазан - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
9) 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
10) Он сегіз жасқа дейінгі үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға әлеуметтік көмек білім беру кезеңіне табыстарын есепке алмай, ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
11) Әлеуметтік көмек: онкологиялық ауруымен ауыратын және иммун тапшылығын жұқтырған адамдарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай жылына бір рет 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш және мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымынан шыққандарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай тоқсан сайын 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш.
12) Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілген тұлғаларға есепке алмай әлеуметтік көмек, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей жылына бір рет – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
13) Өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі-дәрмек алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты әлеуметтік көмек жылына бір рет көрсетіледі. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілген әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді. Шекті шама 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспауы керек.
14) Ауылдық елді-мекендерде орналасқан білім беру, денсаулық сақтау, агроөнеркәсіптік кешен, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт мекемелерін, мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында өңірге қажет мамандықтар бойынша білім алушы, Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалавр академиялық және интернатура дәрежесін алу үшін студенттерге оқу ақысын төлеуге әлеуметтік көмек жергілікті бюджет қаражаты есебінен ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жылына бір рет, білім беру ұйымдарына оқуды төлеуге арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын бөліп төлеу арқылы жабатын тамақтану мен тұру шығындарына 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және өтініш жасалған айдың алдындағы соңғы 12 айда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 (бір жарым) еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасыларына (бала кезден мүгедектер, мүгедек студенттер, тұлдыр жетімдер мен балалар үйінің және балалар ауылының тәрбиеленушілерінен басқа), келесі санаттағы тұлғаларға:
ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болуы;
жасы бойынша ата-анасының екеуі де зейнеткер болуы;
ата-анасының біреуі қайтыс болуы;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейінгі балалары (бірақ, әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін) бар отбасылар.".

7) 1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 (семидесяти) лет – 2 (два) месячных расчетных показателей.
8) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
9) 16 декабря – День Независимости:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.";
10) Социальная помощь детям инвалидам до восемнадцати лет, обучающимся на дому, предоставляется без учета доходов, ежемесячно в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.
11) Социальная помощь оказывается: онкологическим больным и лицам заразивщихся вирусом иммунодефицита, по заявлению, без учета доходов, в размере 26 (двадцати шести) месячных расчетных показателей и выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по заявлению, без учета доходов в размере 20 (двадцать) месячных расчетных показателей ежеквартально.
12) Социальная помощь лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется по заявлению, не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации, без учета доходов, в размере – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.
13) Социальная помощь лицам, из семей, имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, в связи со смертью одного из членов семьи, предоставляется по заявлению, единовременно. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключение о необходимости оказания социальной помощи. Предельный размер не должен превышать 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
14) Социальная помощь, для оплаты образовательных услуг для получения академической степени бакалавра и интернатуры в учебных заведениях Республики Казахстан в целях обеспечения государственных учреждений, государственных казенных предприятий, образования, здравоохранения, агропромышленного комплекса, социальной защиты, культуры и спорта, расположенных в сельской местности квалифицированными специалистами предоставляется за счет средств местного бюджета на соответствующий финансовый год, единовременно по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования и ежемесячно на оплату частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателя и предоставляется семьям, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 (полтора) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением, для следующих категорий лиц (кроме, инвалиды с детства, круглые сироты, инвалид студент, воспитанникам детских домов и детской деревни).
оба или один из родителей, которых являются инвалидами;
оба родителя, которых являются пенсионерами;
смерть одного из родителей;
студентам из многодетных семей, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).

11 тармақтағы "16113,0" саны "8532,0" санымен ауыстырылсын.
Көрсетілген шешіммен бекітілген 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі осы шешімнің мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қарақия аудандық мәслихатының интернет - ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Е. ЕсенқосовА. Мееров
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарақия аудандық экономика және
қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
Жанайбаева Айнагүл Мұратқызы

В пункте 11 цифры " 16113,0" заменить цифрами "8532,0".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" после государственной регистрации обеспечить опубликование настоящего решения на интернет – ресурсе Каракиянского районного маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Секретарь районного
маслихата
Е.ЕсенкосовА.Мееров
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязнности руководителя
государственного учреждения "Каракиянского
районного отдела экономики и финансов"
Жанайбаева Айнагуль Муратовна

177 937,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 165 696,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 348,0
003
Жалпы білім беру
1 861 010,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешенді сатып алу және жеткізу
38 755,0
006
Балаларға қосымша білім беру
99 718,0
007
Ауданның (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
3 637,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
6 176,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 850,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
3 574,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 487,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
18 335,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және
ұйымдарының күрделі шығыстары
101 806,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
49 884,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
49 884,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 372 755,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 372 755,0
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
364 858,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 678,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 678,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
354 007,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 278,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
82 207,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 275,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 100,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
306,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
173 103,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 617,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

177 937,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 165 696,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
24 348,0
003
Общеобразовательное обучение
1 861 010,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
38 755,0
006
Дополнительное образование для детей
99 718,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3 637,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
6 176,0
012
Капитальные расходы государственного органа
6 850,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 574,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 487,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
18 335,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
101 806,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
49 884,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
49 884,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 372 755,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 372 755,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
364 858,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 678,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 678,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
354 007,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 278,0
002
Программа занятости
82 207,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 275,0
005
Государственная адресная социальная помощь
19 100,0
006
Оказание жилищной помощи
306,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
173 103,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающих и обучающихся на дому
2 617,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

4 531,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
3 303,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
3 499,0
007
Әр түрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 783,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
71 987,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 243,0
004
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
12 230,0
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
47 780,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
3 694,0
008
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 040,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 000,0
008
Спорт объектілерін дамыту
9 000,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
27 053,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 366,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 312,0
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
12 375,0
470
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
21 714,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 965,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 549,0
9
Жылу энергетикалық жүйе
25 350,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 350,0
019
Жылу энергетикалық жүйені дамыту
25 350,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97 941,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 016,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
19 016,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13 067,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

4 531,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
3 303,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города
областного значения) уровне
3 499,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 783,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
71 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
6 243,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
12 230,0
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
47 780,0
007
Проведение спортивных соревновании на районном (города областного значения) уровне
3 694,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 040,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 000,0
008
Развитие объектов спорта и туризма
9 000,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
27 053,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
8 366,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
004
Реализация мероприятии в сфере молодежной политики
6 312,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
12 375,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
21 714,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирование социального оптимизма граждан, развития языков
11 965,0
003
Капитальные расходы государственного органа
200,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 549,0
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
25 350,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 350,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
25 350,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельных отношения
97 941,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 016,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 016,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13 067,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)