Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/187 "2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 қазандағы № 27/222 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 қарашада № 2867 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2015 жылғы 23 қазандағы № 28/422 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2849 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/187 «2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2593 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы  29 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 245 505,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 618 789,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10 202,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 904,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 1 600 610,0 мың теңге;
2) шығындар - 6 249 741,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 136 329,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 150 821,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14 492,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -140 565,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 140 565,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 150 821,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 14 492,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 235,5 мың теңге.
3 тармақта:
1), 2) және 5) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
«1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 83,1 пайыз;

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 22/187 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 28 октября 2015 года № 27/222. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 16 ноября 2015 года № 2867
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 23 октября 2015 года № 28/422 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2849), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 22/187 «О районном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2593, опубликовано в информационно-правовой системе «Әділет» от 29 января 2015 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1.Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 245 505,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 618 789,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10 202,8 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 15 904,0 тысячи тенге; поступлениям трансфертов - 1 600 610,0 тысяч тенге;
2) затраты - 6 249 741,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 136 329,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 150 821,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 14 492,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -140 565,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 140 565,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов - 150 821,7 тысяч тенге;
погашение займов - 14 492,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 235,5 тысяч тенге.
в пункте 3:
подпункты 1), 2) и 5) изложить в новой редакции:
«1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 83,1 процентов;

2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 91,1 пайыз;
5) әлеуметтік салық - 83,0 пайыз.».
4 тармақта:
бірінші, үшінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
«170 687 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме ақы төлеуге;
44 494 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға».
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттің қарастырылғаны ескерілсін:
149 180,7 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.».
6 тармақта:
бірінші, үшінші  абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
«803 112 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға;
90 145 мың теңге – Ақшымырау, Онды, Тұщықұдық, Жыңғылды селоларынан 4 пәтерлі тұрғын үй құрылысын салуға.,».
7 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
«12 386 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге.».
2. Маңғыстау аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Е.Қалиев) осы шешімнің Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (А.Сарбалаев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Е.Мәмбетнияз
Аудандық Мәслихат хатшысы               Т.Қылаңов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысының міндетін атқарушы
Ұзақбай Әсемгүл Жылқыбекқызы
28 қазан 2015 жыл
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 27/222 шешіміне
қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі
сын
А т а у ы
Сомасы,
мың теңге
I.Кірістер

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 91,1 процентов;
5) социальный налог - 83,0 процентов.».
в пункте 4:
первое, третье абзацы изложить в новой редакции:
«170 687 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
44 494 тысячи тенге – повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе».
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:
149 180,7 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.».
в пункте 6:
первое, третье абзацы изложить в новой редакции:
«803 112 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
90 145 тысяч тенге – на строительство 4-х квартирного жилого дома в селах Акшымырау, Онды, Тущыкудук, Жынгылды.,».
в пункте 7:
первый абзац изложить в новой редакции:
«12 386 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.».
2. Руководителю аппарата Мангистауского районного маслихата (Е.Калиев) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистаукой области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет».
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (А.Сарбалаев).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     Е.Мамбетнияз
Секретарь районного маслихата           Т.Кыланов
«СОГЛАСОВАНО»
Узакбай Асемгуль Жылкыбеккызы
Исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
«Мангистауский районный отдел
экономики и финансов»
28 октябрь 2015 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 28 октября 2015 года № 27/222
Районный бюджет на 2015 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

7 633,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
7 633,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 167,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 836,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
415,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 613,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және облыстық спорт жарыстарына қатысу
8 303,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
206 914,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
131 250,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 646,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41 410,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру, тілдерді дамыту және мәдениет саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 132,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
10 976,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
132 077,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 160,0
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
19 160,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
102 865,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 232,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3 396,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
21 092,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
63 145,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 052,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 052,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 111,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 708,1
467
468
001
001
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің
сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске
асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы
және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің
сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске
асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы
және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылыс бөлімі
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің
сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске
асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы
және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

7 633,0
011
Развитие объектов культуры
7 633,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 167,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в
области физической культуры и спорта
7 836,0
004
Капитальные расходы государственного органа
415,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 613,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 303,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков, района (города областного значения)
206 914,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
131 250,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 646,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
41 410,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
15 132,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10 976,0
003
Капитальные расходы государственного органа
500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
132 077,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 160,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 160,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного
значения)
102 865,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 232,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3 396,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
21 092,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
63 145,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 052,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 052,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 111,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 708,1
467
468
001
001
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
Отдел строительства района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне