Түпқараған аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 27/189 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түпқараған аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 29/199 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 сәуірде № 2677 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «2015–2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2015 жылғы 17 наурыздағы № 23/374 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2649 болып тіркелген), Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түпқараған аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы  № 27/189 «2015–2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2573 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 қаңтарда «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2015–2017 жылға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 973 362 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 450 326 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 583 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 090 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 421 363 мың теңге;
2) шығындар – 6 212 558 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 740 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 29 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –264 936 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 264 936 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 29 730 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 990 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 239 196 мың теңге.»;
2 тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
«1) төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;»;
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 27/189 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Тупкараганского района от 30 марта 2015 года № 29/199. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 14 апреля 2015 года № 2677
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 17 марта 2015 года № 23/374 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015–2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2649), Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 27/189 «О районном бюджете на 2015–2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2573, опубликовано в информационно–правовой системе «Әділет» от 15 января 2015 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2015–2017 годы согласно приложению, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 973 362 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 450 326 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 583 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 93 090 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 1 421 363 тысяч тенге:
2) затраты – 6 212 558 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 740 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 990 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 264 936 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 264 936 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 29 730 тенге;
погашение займов – 3 990 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 239 196 тысяч тенге.»;
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
«1) индивидуальный подоходный налог с доходов облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;»;
подпункт 2) изложить в новой редакции:

«2) төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 15,4 пайыз;»;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
«5) әлеуметтік салық – 100 пайыз.»;
4 тармақта:
4 абзац алынып тасталсын;
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.»;
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«7. Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектерді төмендегідей мөлшерде белгілеуге құқық берілсін:
21–23 наурыз – Наурыз мейрамы:
«Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған, I және II дәрежедегі «Ана даңқы» орденімен марапатталғандарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
26 сәуір – Чернобыль атом электр станциясындағы апат күні:
Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдарға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986–1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушыларға – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988–1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушыларға – 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
1 мамыр – Қазақстан халықтарының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдардан басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986–1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға, сондай–ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар–ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата–аналары және екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар–ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай–ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай–ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;

«2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 15,4 процента;»;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
«5) социальный налог – 100 процентов.»;
в пункте 4:
4 абзац исключить;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Предоставить право на назначение социальной помощи отдельным категориям граждан, в следующих размерах:
21–23 марта – Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» и удостоенным ранее звания «Мать героиня», награжденным орденами «Материнская слава» I и II степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
26 апреля – День аварии на Чернобыльской атомной электростанции:
лицам, ставшим инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986–1987 годах – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1988–1989 годах – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
1 мая – праздник единства народов Казахстана:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
9 мая – День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции) – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986–1987 годах) – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившие в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных органов погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям сотрудников органов внутренных дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
1 маусым – Балаларды қорғау күні:
мүгедек балаларға және 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылу бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) – 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
1 қазан – Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар мен 70 жастан асқан зейнеткерлерге – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
6 қазан – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала кезінен мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
Өмірлік қиын жағдайда деп танылған азаматтарға табысы есептелмей көрсетілетін әлеуметтік көмек:
мемлекеттік зейнетақы, жәрдемақы берілмеген кезде, онкологиялық ауруларға, мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шыққан ауруларға, иммун тапшылығы вирусын жұқтырған тұлғаларға жылына бір рет – 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш;
18 жасқа дейінгі үйден оқитын мүгедек балаларға ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зиян шеккен адамдарға (отбасыларға) өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап алты айдан кешіктірмей, жылына бір рет – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш.
Өмірлік қиын жағдайда деп танылған адамдарға табысы есептеліп көрсетілетін әлеуметтік көмек:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі–дәрмек алуға, мектепке керек–жарақтарын алуға немесе отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты жылына бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде.
Табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеу коймай Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын мүгедек студенттерге және өтініш жасаған айдың алдындағы он екі айда жан басына шаққандағы орташа табысы, Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар келесі санаттағы адамдарға көрсетілетін әлеуметтік көмек ағымдағы қаржы жылына арналған бюджет қаражаты шегінде жылына бір рет білім беру ұйымдарына оқуды төлеуге арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабуға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш:
Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге;
тұл жетімдерге немесе балалар үйінде және балалар ауылында тәрбиеленуші студенттерге;
ата–анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек немесе екеуі де зейнеткер студенттерге;
ата–анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған кемінде төрт және одан да көп баласы бар отбасының орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде, жоғарғы оқу орнында күндізгі бөлімде оқитын 23 жастан аспаған балаларына көрсетіледі.
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек, жылына бір рет – 12100 (он екі мың бір жүз) теңге.»;
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
1 июня – День защиты детей:
детям–инвалидам и инвалидам с детства до 18 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
30 августа – День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года – 36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателей;
1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 лет – 2 (два) месячных расчетных показателей;
6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям–инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
16 декабря – День Независимости Республики Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям– инвалидам до 16 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
Социальная помощь предоставляется лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации без учета дохода:
онкологическим больным и больным, выписанным из специализированной и противотуберкулезной медицинской организации, лицам заразившимся вирусом иммунодефицита при отсутствии государственной пенсий или пособий, один раз в год – 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей;
детям–инвалидам до 18 лет, обучающимся на дому, ежемесячно – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
лицам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара не позднее шести месяцев со дня наступления указанных ситуации, один раз в год – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей.
Социальная помощь предоставляемая лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации с учетом дохода:
лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума установленного в Мангистауской области в предшествующем квартале к моменту обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, учебных принадлежностей или в связи со смертью одного из членов семьи один раз в год по заявлению, в размере не превышающим 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
Социальная помощь предоставляемая студентам–инвалидам, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности и для следующих категории лиц семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и на частичное покрытие затратов питания и проживания – 5 (пять) месячных расчетных показателей:
студентам, обучающихся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан;
круглым сиротам или студентам воспитанникам детских домов и детских деревень;
студентам, оба или один из родителей, которых являются инвалидами или оба родителя которых являются пенсионерами;
студентам, которые один из родителей умерли;
детям из семей, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях не достигшим 23 лет.
Социальная помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, единовременно – 12 100 (двенадцать тысяч сто) тенге.»;
пункт 8 изложить в новой редакции:

«8. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс
iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.».
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         А.Қосуақов
Аудандық мәслихат
хатшысы                                 А.Досанова
«КЕЛІСІЛДІ»
«Түпқараған аудандық экономика және
қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
басшысы:
Ж.Төлеген
30 наурыз 2015 жыл
Түпқараған аудандық мәслихатының
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 29/199 шешіміне 1-ҚОСЫМША
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыны-бы
Атауы
Сомасы, мың теңге

«8. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств должностные оклады и тарифные ставки повышенные не менее чем на двадцать пять процентов по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.».
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     А.Косуаков
Секретарь районного
маслихата                               А.Досанова
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного учреждения
«Тупкараганский районный отдел экономики
и финансов»
Ж.Толеген
30 марта 2015 года
ПРИЛОЖЕНИЕ-1
к решению Тупкараганского
районного маслихата № 29/199
от 30 марта 2015 года
Районный бюджет на 2015 год
Кате-гория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тыс. тенге

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 035
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
16 677
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 897
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 343
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
400
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108 349
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
951
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3 026
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 040
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 775
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
3 235
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 918
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 287
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
777
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
116
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
116
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
2 130 066
123
Қызылөзен ауылы әкімінің аппараты
724
027
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
724
123
Ақшұқыр ауылы әкімінің аппараты
0
027
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
0
123
Таушық ауылы әкімінің аппараты
401
027
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
401
123
Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты
1 449
027
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" Бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
1 449
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 035
002
Программа занятости
16 677
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 897
005
Государственная адресная социальная помощь
3 343
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108 349
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
951
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 026
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3 040
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 775
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
3 235
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
15 918
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 287
021
Капитальные расходы государственного органа
360
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
777
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
116
050
Реализация Плана мероприятии по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
116
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 130 066
123
Аппарат акима села Кызылозен
724
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе "Дорожная карта занятости 2020"
724
123
Аппарат акима села Акшукур
0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе "Дорожная карта занятости 2020"
0
123
Аппарат акима села Таушык
401
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе "Дорожная карта занятости 2020"
401
123
Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова
1 449
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе "Дорожная карта занятости 2020"
1 449
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)