Мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 "Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2015 жылғы 17 наурыздағы № 383 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 наурызда № 5435 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 «Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы»  шешіміне(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5237 тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсанда «Костанайские новости» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128442915,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6054133,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 44979,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 15900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 122327902,5 мың теңге;
2) шығындар – 128444556,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3396438,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 4740397,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1343959,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 40000,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 40000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3438079,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3438079,3 мың теңге.»;
5-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;»;
11) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
«11) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;»;
12), 14) және 19) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 22), 23), 24), 25) және 26) тармақшалармен толықтырылсын:
«22) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
23) жергiлiктi атқарушы органдардың сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауы iстерi жөнiндегi штат санын ұстауға;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 12 декабря 2014 года № 354 "Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 17 марта 2015 года № 383. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 марта 2015 года № 5435
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 12 декабря 2014 года № 354 «Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5237, опубликовано 27 декабря 2014 года в газете «Костанайские новости») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 128442915,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6054133,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 44979,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 122327902,5 тысячи тенге;
2) затраты – 128444556,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3396438,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4740397,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1343959,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 40000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 40000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3438079,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3438079,3 тысячи тенге.»;
в пункте 5:
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
«2-1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;»;
подпункт 11) изложить в новой редакции:
«11) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;»;
подпункты 12), 14) и 19) исключить;
дополнить подпунктами 22), 23), 24), 25) и 26) следующего содержания:
«22) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
23) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;

24) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
25) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
26) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға.»;
екінші бөлік жаңа редакцияда жазылсын:
«Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 1), 2), 9), 16), 17), 18), 20), 21), 22), 23), 24), 25) тармақшаларын қоспағанда).»;
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«7. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай:
1) облыстық бюджеттерге тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн сатып алу бағыттары бойынша iске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберiнде республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;
көрсетiлген шешiмнiң 12-қосымшалары осы шешiмнiң 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            А. Сагнаев
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________Е. Спанов
2015 жылғы 17 наурыз
Мәслихаттың
2015 жылғы 17 наурыздағы
№ 383 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2015 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
I. Кірістер

24) содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
25) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
26) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.»;
часть вторую изложить в новой редакции:
«Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением подпунктов 1), 2), 9), 16), 17), 18), 20), 21), 22), 23), 24), 25) настоящего пункта.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы развития регионов до 2020, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
4) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.»;
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        А. Сагнаев
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
________________ Е. Спанов
17 марта 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 марта 2015 года № 383
Приложение 1
к решению маслихата
от 12 декабря 2014 года № 354
Областной бюджет Костанайской области на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

18 800 784,2
10
1
0
0
Ауыл шаруашылығы
17 338 255,0
10
1
255
0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
17 159 673,0
10
1
255
001
Жергiлiктi деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
129 174,0
10
1
255
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
367 549,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500,0
10
1
255
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 262,0
10
1
255
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 996,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
4 943 772,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
4 170 285,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
103 777,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
951,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 468 195,0
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
383 898,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
355 943,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
129 807,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 098 564,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
178 582,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 419,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 496,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
34 350,0
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өкілеттіктердің берілуіне байланысты агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

18 800 784,2
1
0
Сельское хозяйство
17 338 255,0
255
Управление сельского хозяйства области
17 159 673,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
129 174,0
002
Поддержка семеноводства
367 549,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 500,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 262,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 996,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
4 943 772,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
4 170 285,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
103 777,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
951,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 468 195,0
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
383 898,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
355 943,0
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
129 807,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 098 564,0
719
Управление ветеринарии области
178 582,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
60 419,0
003
Капитальные расходы государственного органа
9 496,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
34 350,0
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса