Қостанай облысында жергілікті жағдайларға және көрсетілген жерді пайдалану ерекшеліктеріне байланысты меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшерін белгілеу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 471 шешімі және Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 6 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда № 6158 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 50-бабы 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына және 27-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Қостанай облысы әкімдігінің 14.07.2016 № 4 қаулысымен және Қостанай облысы мәслихатының 14.07.2016 № 49 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысында жергілікті жағдайларға және көрсетілген жерді пайдалану ерекшеліктеріне байланысты меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшері белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 08.09.2021 № 3 және Қостанай облысы мәслихатының 08.09.2021 № 93 бірлескен қаулысымен және шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қостанай облысы әкiмдiгiнiң 2009 жылғы 20 қарашадағы № 9 бр және Қостанай облыстық мәслихатының 2009 жылғы 20 қарашадағы № 235 "Шаруа немесе фермерлiк қожалығын, немесе тауарлы ауыл шаруашылығы өндiрiсiн жүргiзу үшiн азаматтарға, мемлекеттiк емес заңды тұлғаларға, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға және шетелдiк заңды тұлғаларға жеке меншiкке немесе жер пайдалануға берiлетiн ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер телiмдерiнiң ең аз көлемдерi туралы" қаулысы мен шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3701 тіркелген, 2010 жылғы 12 қаңтарда "Костанайские новости" және "Қостанай таңы" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы мен шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай
облысының әкімі
А. Мұхамбетов
Сессия төрайымы Г. Ахметова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
ауыл шаруашылығы басқармасы"
ММ басшысы
_________________ Б. Мурзин
"Қостанай облысы әкімдігінің
жер қатынастары басқармасы"
ММ басшысы
__________________ Н. Әбдуов
"Қостанай облысы әкімдігінің
жердің пайдалынуы мен қорғауын
бақылау басқармасы" ММ
басшының міндетін атқарушы
____________________ В. Крячко
Әкімдіктің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6 қаулысына және
мәслихаттың
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 471 шешіміне қосымша
Қостанай облысында жергілікті жағдайларға және көрсетілген жерді
пайдалану ерекшеліктеріне байланысты меншікке немесе жер пайдалануға берілетін
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең аз мөлшері

Об установлении минимальных размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование в Костанайской области
Решение маслихата Костанайской области от 11 декабря 2015 года № 471 и постановление акимата Костанайской области от 11 декабря 2015 года № 6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 января 2016 года № 6158
В соответствии с пунктом 5 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 и подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления акимата Костанайской области от 14.07.2016 № 5 и решения маслихата Костанайской области от 14.07.2016 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование в Костанайской области, согласно приложению к настоящим совместным постановлению и решению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции совместного постановления акимата Костанайской области от 08.09.2021 № 3 и решения маслихата Костанайской области от 08.09.2021 № 93 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2. Постановление акимата Костанайской области от 20 ноября 2009 года № 9 св и решение маслихата Костанайской области от 20 ноября 2009 года № 235 "Об установлении минимальных размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения, предоставляемых в собственность или землепользование гражданам, негосударственным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и иностранным юридическим лицам для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, или товарного сельскохозяйственного производства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3701, опубликовано 12 января 2010 года в газетах "Костанайские новости" и "Қостанай таңы") признать утратившим силу.
3. Настоящее постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области
А. Мухамбетов
Председатель сессии Г. Ахметова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель ГУ "Управление
сельского хозяйства акимата
Костанайской области"
________________ Б. Мурзин
Руководитель ГУ "Управление
земельных отношений акимата
Костанайской области"
_________________ Н. Абдуов
Исполняющий обязанности
руководителя ГУ "Управление
по контролю за исполнением
и охраной земель акимата
Костанайской области"
_______________ В. Крячко
Приложение
к постановлению акимата
от 11 декабря 2015 года № 6
и решению маслихата
от 11 декабря 2015 года № 471
Минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование в Костанайской области