Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 "Алтынсарин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 260 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5450 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 -бабына сәйкес, Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 "Алтынсарин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5302 тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Таза бұлақ Чистый родник" газетіне жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алтынсарин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2290625,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 433380,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1637,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1855608,0 мың теңге;
2) шығындар – 2290626,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43507,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 52790,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9283,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті)– -43508,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43508,9 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 3 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің трансферттері көзделгені ескерілді":
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдем ақысын төлеуге 50,0 мың теңге сомасында;
2) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 266,0 мың теңге сомасында;
3) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру төлеуге 6138,0 мың теңге сомасында;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 2298,0 мың теңге сомасында;
5) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлерінең лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге 66225,0 мың теңге сомасында;
6) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 52790,3 мың теңге;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 69643,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 239 "О районном бюджете Алтынсаринского района на 2015–2017 годы"
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 260. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5450
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 239 "О районном бюджете Алтынсаринского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5302, опубликовано 16 января 2015 года в районной газете "Таза бұлақ Чистый родник") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2290625,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 433380,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1637,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1855608,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2290626,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43507,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 52790,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9283,0 тысячи тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -43508,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43508,9 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 50,0 тысяч тенге;
2) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 266,0 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 6138,0 тысяч тенге;
4) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2298,0 тысяч тенге;
5) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 66225,0 тысяч тенге;
6) на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 52790,3 тысяч тенге;
7) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 69643,0 тысячи тенге;

8) үш деңгейлі жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақысыны арттыруға 38697,0 мың теңге сомасында;
9) агроөнеркәсіптік кешендегі жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға 3211,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 4 тармағы 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге 21344,0 мың теңге сомасында".
Көрсетілген шешімнің 1,5 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
кезектен тыс сессиясының
төрағасы, аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Б. Есмұханов
Мәслихаттын
2015 жылғы 20 наурыз
№ 260 шешіміне 1 косымша
Мәслихаттын
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 239 шешіміне 1 косымша
Алтынсарин ауданының 2015 жылға
арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. КІРІСТЕР

8) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 38697,0 тысяч тенге;
9) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3211,0 тысяч тенге.";
в пункте 4 указанного решения подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) дополнительное образование для детей и юношества по спорту в сумме 21344,0 тысячи тенге.";
приложение 1,5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1,2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель внеочередной,
сессии секретарь Алтынсаринского
районного маслихата                        Б. Есмуханов
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 260
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 239
Бюджет Алтынсаринского
района на 2015 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ

50,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
546,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
329,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
217,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2138,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
520,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1618,0
12
Көлiк және коммуникация
11950,0
1
Автомобиль көлiгi
11950,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11950,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11950,0
123
"Алтынсарин ауданы Большая чураковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5200,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5200,0
123
"Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданы Докучаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданы Красный Кордон ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданың Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданы Маяковский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданы Новоалексеев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданы Приозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100,0
123
"Алтынсарин ауданы Свердлов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
150,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
150,0
123
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5500,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5500,0
13
Басқалар
13792,0
9
Басқалар
13792,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13792,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13792,0
123
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
13192,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13192,0
123
"Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Докучаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
200,0
123
"Алтынсарин ауданы Свердлов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
200,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
200,0

50,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
546,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
329,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
217,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
2138,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
520,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1618,0
12
Транспорт и коммуникации
11950,0
1
Автомобильный транспорт
11950,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11950,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
11950,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района"
5200,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Димитровского сельского округа Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Докучаевского сельского округа Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Красный Кордон Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима имени Ильяса Омарова сельского округа Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Маяковского сельского округа Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоалексеевского сельского округа Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Приозерного сельского округа Алтынсаринского района"
100,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
100,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Свердловка Алтынсаринского района"
150,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
150,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
200,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
5500,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5500,0
13
Прочие
13792,0
9
Прочие
13792,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13792,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
13792,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
13192,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
13192,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Димитровского сельского округа Алтынсаринского района"
200,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима Докучаевского сельского округа Алтынсаринского района"
200,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
200,0
123
Государственное учреждение "Аппарат акима села Свердловка Алтынсаринского района"
200,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
200,0