Жітіқара ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 393 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6115 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3273976,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1558905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6084 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 8027 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1700960,1 мың теңге;
2) шығындар – 3309714,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1752104 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1752613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 509 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1797842,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1797842,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.12.2016 № 73 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару 0,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1–тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.08.2016 № 56 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі, 892268 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
4. 2016 жылға арналған Жітіқара ауданы әкімдігінің резерві 80000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 01.03.2016 № 426 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 7683,5 мың теңге;
2) психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға – 9306 мың теңге;

О бюджете Житикаринского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 21 декабря 2015 года № 393. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6115
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год, в следующих объемах:
1) доходы – 3273976,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1558905 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6084 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8027 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1700960,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3309714,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1752104 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1752613 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 509 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1797842,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1797842,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.12.2016 № 73 (вводится в действие с 01.01.2016).
1-1. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.08.2016 № 56 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района на 2016 год, установлен в сумме 892268 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет составляет 0.
4. Утвердить резерв акимата Житикаринского района на 2016 год в сумме 80000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 01.03.2016 № 426 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) 7683,5 тысячи тенге – на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
2) 9306 тысяч тенге – на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции;

3) балалар - жасөспірімдер спорт мектебін ұстауға - 31279 мың теңге;
4) электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге - 1066 мың теңге;
5) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Балапан" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеуге – 19584 мың теңге;
6) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Гимназия" коммуналық мемлекеттік мекемесі ғимаратының жабындысын күрделі жөндеу үшін мемлекеттік сараптама құнын ескере отырып жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1247,2 мың теңге;
7) "Жітіқара ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Аудандық Мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеу үшін мемлекеттік сараптама құнын ескере отырып жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1729,9 мың теңге;
8) Төменгі-Шортанды және Жоғарғы-Шортанды су қоймалары бөгеттерінің қақпаларын күрделі жөндеу бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге – 6837,9 мың теңге;
9) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.08.2016 № 56 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10) Қостанай облысы Жітіқара қаласының "Айнабұлақ" шағын ауданындағы аз қабатты құрылысқа қарай кәріз желілерін салуға – 19702,5 мың теңге.
11) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының шеңберінде ауылдарда, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалада инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты ағымдағы жөндеуге, абаттандыруға – 4014,7 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.08.2016 № 56 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.10.2016 № 64 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 73 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 95382,6 мың теңге;
2) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға - 62471 мың теңге;
3) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 5191 мың теңге;
4) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға - 1537 мың теңге;

3) 31279 тысяч тенге – на содержание детско-юношеской спортивной школы;
4) 1066 тысяч тенге – на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения;
5) 19584 тысячи тенге – на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Ясли-сад "Балапан" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района";
6) 1247,2 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации с учетом стоимости государственной экспертизы для капитального ремонта кровли здания коммунального государственного учреждения "Гимназия" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района;
7) 1729,9 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации с учетом стоимости государственной экспертизы для капитального ремонта кровли здания государственного коммунального казенного предприятия "Районный Дворец культуры" государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата Житикаринского района;
8) 6837,9 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по капитальному ремонту затворов плотин Нижне-Шортандинского и Верхне-Шортандинского водохранилищ;
9) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.08.2016 № 56 (вводится в действие с 01.01.2016).
10) 19702,5 тысячи тенге – на строительство сетей канализации к малоэтажной застройке микрорайона "Айнабулак" города Житикары Костанайской области.
11) 4014,7 тысяч тенге – на текущий ремонт инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство в селах, сельских округах, городе районного значения в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020".
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.08.2016 № 56 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.10.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.12.2016 № 73 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) 95382,6 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 62471 тысяча тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) 5191 тысяча тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
4) 1537 тысяч тенге – на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;

5) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4562 мың теңге;
6) жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 524634,8 мың теңге;
7) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 559 мың теңге;
8) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 11904 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 03.06.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.10.2016 № 64 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. алынып тасталды Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 26.10.2016 № 64 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаттары есебінен кредиттеу көзделгені ескерілсін:
Жітіқара қаласының Жібек жолы, Чернаткин көшелері бойындағы 2-су тазартқыш құрылысынан Уәлиханов көшесіне дейінгі (14-су құбыры құдығы) шекарадағы (диаметрі 400 миллиметр) сутартқышты реконструкциялауға – 1150044 мың теңге;
Жітіқара ауданының Ырсай ауылын сумен жабдықтау жүйелерін салуға – 270932 мың теңге;
Жітіқара қаласының 5а және 12-шағын аудандарында сумен жабдықтау жүйелерін салуға.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 11 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 26.10.2016 № 64 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жітіқара ауданының қала, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдар, кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің 4740 мың теңге сомасында бөлінуі көзделгені 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 9-1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 01.03.2016 № 426 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы Н. Джафаров
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы М. Кененбаева
КЕЛІСІЛДІ
"Жітіқара ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________ Г. Баймухамбетова
2015 жылғы 21 желтоқсан
Мәслихаттың
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 393 шешіміне 1-қосымша
Жітіқара ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

5) 4562 тысячи тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
6) 524634,8 тысячи тенге – для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
7) 559 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
8) 11904 тысячи тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесеннымы решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 03.06.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.10.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 26.10.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из Национального фонда Республики Казахстан:
1150044 тысяч тенге - на реконструкцию водовода (диаметр 400 миллиметров) в границах от водоочистного сооружения - 2 до улицы Уалиханова (водопроводный колодец 14) по улицам Жибек жолы, Чернаткина города Житикары;
270932 тысяч тенге - на строительство сетей водоснабжения села Ырсай Житикаринского района;
331637 тысяч тенге – на строительство сетей водоснабжения в 5а и 12 микрорайонах города Житикара.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 01.04.2016 № 11 (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 26.10.2016 № 64 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города, сел, сельских округов Житикаринского района, согласно приложению 5.
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами, городами районного значения в сумме 4740 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 9-1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 01.03.2016 № 426 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Н. Джафаров
Секретарь Житикаринского
районного маслихата М. Кененбаева
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Житикаринского района"
_________ Г. Баймухамбетова
21 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2015 года № 393
Бюджет Житикаринского района на 2016 год