"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекеме туралы ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 236 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қыркүйекте № 5905 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 4 мамырдағы № 99 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 04.05.2016 № 99 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекеме туралы ережесі бекітілсін.
2. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әділет органдарында қайта тіркеу қамтамасыз етілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Исмағұлов
Қарабалық ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 24 тамыздағы
№ 236 қаулысымен бекітілді
"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі экономика және бюджеттік жоспарлау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы жоқ.
3. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района"
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 24 августа 2015 года № 236. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 сентября 2015 года № 5905. Утратило силу постановлением акимата Карабалыкского района Костанайской области от 4 мая 2016 года № 99
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карабалыкского района Костанайской области от 04.05.2016 № 99.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового Положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" обеспечить перерегистрацию в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Исмагулов
Утверждено
постановлением акимата
Карабалыкского района
от 24 августа 2015 года
№ 236
Положение
о государственном учреждении
"Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере экономики и бюджетного планирования.
2. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110900, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 31 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Миссиясы әлеуметтік-экономикалық саясатты, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау жүйені іске асыруы және ауданның бәсекелестік қабілетінің сапа деңгейіне жетуге және тұрақты экономикалық дамушылыққа апаратын бюджеттік қаражатты тиімді пайдалануды қамтамасыз ету.

5. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 110900, Республика Казахстан, Костанайская область, Карабалыкский район, поселок Карабалык, улица Космонавтов, 31.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
Если государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляется в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссией государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" является реализация социально-экономической политики, а также системы государственного планирования и обеспечение эффективного использования бюджетных средств, способствующих достижению качественного уровня конкурентоспособности района и устойчивому экономическому росту.

15. Міндеттер:
1) мемлекеттік экономикалық саясатты іске асыру;
2) мемлекетпен кепілді олардың артына тіркелген қызметтерді ұсыну және оларға жүктеген мемлекеттік функцияларды орындау бойынша жергілікті орындау органның қызметке жетуге бағытталған бюджеттік саясатты іске асыру.
16. Функциялар:
1) мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландыратын бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асыру мониторингін және бағалауды іске асырады;
2) 2011-2015 жылдарға арналған ауданның аумақтарын дамыту бағдарламасының мониторингін жүзеге асырады;
3) үш жылдық мерзіміне арналған жергілікті бюджеттің жобасын әзірлейді;
4) әлеуметтік-экономикалық дамытудың балжамы мен бюджеттік параметрлерді есепке ала отырып бюджеттің болжамдауын әзірлейді;
5) аудандық бюджеттен қаржыландыратын бюджеттік бағдарламаны әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерді қарастырады және олар бойынша қорытындыларды дайындайды;
6) тиісті қаржылық жылға аудан бюджеттің жобаны құрастырады және бюджетті айқындау, түзету жөнінде ұсыныстарды енгізеді;
7) тиісті қаржылық жылға бюджет туралы мәслихат шешімінің жобаны, тиісті қаржылық жылға бюджет туралы мәслихат шешімді іске асыру және өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы әкімдік қаулылардың жобаларды әзірлейді;
8) бюджеттік бағдарламаның әкімшілерге дейін аудандық бюджеттің шығындар шектерді, сондай-ақ аудандық бюджеттік комиссиямен белгіленген келе жатқан үшжылдық мерзіміне инвестициялық жобалардың тізімі мен көлемдерді жеткізеді;
9) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамытудың қорытындылары бойынша ақпарат құрайды;
10) ауданның селолық елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытудың мониторингін жүзеге асырады;
11) аудандық бюджеттің қаражаттар есебінен қаржыландыратын мемлекеттік органдардың штаттық кестені талдауын жүзеге асыру;
12) жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне бюджеттік жоспарлауды әзірлеу мен іске асыруда әдістемелік көмек көрсетеді;
13) бюджеттік комиссияның жұмысына жұмыс орган ретінде қатысады;
14) Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну бойынша жұмысын ұйымдастырады;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
17. Құқықтар мен міндеттер:
1) әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттар бойынша аудан әкімдікке ұсыныстарды енгізуге;
2) жергілікті орындау органдармен дамыту бағдарламаларды, оларды іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарларды іске асырудың мониторингін іске асырғау;

15. Задачи:
1) реализация государственной экономической политики;
2) реализация бюджетной политики, направленной на достижение деятельности местных исполнительных органов по предоставлению закрепленных за ними гарантированных государством услуг и выполнению возложенных на них государственных функций.
16. Функции:
1) осуществляет мониторинг и оценку реализации бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет государственного бюджета;
2) осуществляет мониторинг Программы развития территории района на 2011-2015 годы;
3) разрабатывает проект местного бюджета на трехлетний период;
4) разрабатывает прогнозирование бюджета с учетом прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров;
5) рассматривает бюджетные заявки администраторов бюджетных программ, финансируемых из районного бюджета и готовит по ним заключения;
6) составляет проект бюджета района на соответствующий финансовый год и вносит предложения по уточнению, корректировке бюджета;
7) разрабатывает проект решения маслихата о бюджете на соответствующий финансовый год, проекты постановлений акимата о реализации решения маслихата о бюджете на соответствующий финансовый год и внесение изменений и дополнений;
8) доводит до администраторов бюджетных программ лимиты расходов районного бюджета, а также перечень и объемы инвестиционных проектов на предстоящий трехлетний период, определенные бюджетной комиссией района;
9) составляет информацию по итогам социально-экономического развития района;
10) осуществляет мониторинг социально-экономического развития сельских населенных пунктов района;
11) осуществляет анализ штатного расписания государственных органов, финансируемых за счет средств районного бюджета;
12) оказывает методологическую помощь в разработке и реализации бюджетного планирования администраторам местных бюджетных программ;
13) участвует в работе бюджетной комиссии в качестве рабочего органа;
14) Организовывает работу по предоставлению мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
15) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) вносить на акимат района предложения по основным направлениям социально-экономической политики;
2) осуществлять мониторинг реализации местными государственными органами программ развития, планов мероприятий по их реализации;

3) мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарды дайындау және ұсынуға;
4) мемлекеттік органдардан, мемлекет қатысумен заңды тұлғалардан және басқа ұйымдардан және жеке тұлғалардан өз құзыреті шеңберінде қажетті ақпаратты және құжаттарды сұратуға және алуға;
5) мониторинг объектілерді тікелей тексеру және ақпаратты талдау, меншіктің аумақтық мониторингіне жататын сараптамалар мен кеңестер үшін жергілікті орындау органның өкілдерді, сондай-ақ еркін сарапшыларды тартуға;
6) Конституция мен Республика заңнаманы, мемлекеттік және еңбек тәртіпті сақтауға;
7) заңнамаға сәйкес басқа құқықтарды жүзеге асыруға;
8) өзге де құқықтар мен міндеттер.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінде басшылықты "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қарабалық ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан өкілдік етеді;
2) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күреске қарсы әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша қабылданған шараларға жеке жауапты болады;
3) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияларды орындау үшін дербес жауапты болады;
4) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінде жүргізілетін сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша жұмысқа жеке жауап береді;
5) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекеме туралы ережені, құрылым мен штат саны бойынша ұсыныстарды құрастырады және оларды әкімдікке бекітуге енгізеді, еңбекақы қоры үнемделуінің шегінде мемлекеттік қызметшілерге материалдық көтермелеу (сыйақы), үстемақыларды орнатады;

3) подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
4) в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организаций и физических лиц необходимую информацию и документы;
5) привлекать для непосредственного обследования объектов мониторинга и анализа информации, экспертиз и консультации, относящейся к предмету регионального мониторинга собственности, представителей местных исполнительных органов, а также независимых экспертов;
6) соблюдать Конституцию и законодательство Республики, государственную и трудовую дисциплину;
7) осуществлять иные права в соответствии с законодательством;
8) иные права и обязанности.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Карабалыкского района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района":
1) представляет государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач, а так же за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" функций;
4) несет персональную ответственность за проводимую в государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" работу по противодействию коррупции";
5) разрабатывает Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", предложения по структуре и штатной численности и вносит их акимату на утверждение, устанавливает доплаты, материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии фонда оплаты труда;

6) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерді лауазымға тағайындайды және лауазымдық орнынан босатады;
7) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлердің міндеттерді және өкілеттік шеңберін анықтайлы;
8) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
9) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерге заңнамамен белгіленген тәртібінде тәртіптік жазаны қолданады;
10) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерге орындау үшін міндетті бұйрықтарға қол қояды;
11) мемлекеттік қызмет туралы заңнамасының орындалуын бақылайды;
12) "Қарабалық ауданы әкiмдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан келесім-шарттарды жасасады;
13) мемлекеттік қызмет туралы қолданыстағы заңнама мен еңбек заңнамасына сәйкес кадрлармен жұмысын бақылайды;
14) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттамасына қол қояды;
15) қызметкерлерді іс-сапарларға жібереді;
16) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады;
17) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

6) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" в установленном законодательством порядке;
7) определяет обязанности и круг полномочий работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района";
8) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района";
9) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района";
10) подписывает приказы, обязательные для исполнения работникам государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района";
11) контролирует исполнение законодательства о государственной службе;
12) заключает договора от имени государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района";
13) контролирует работу с кадрами в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
14) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
15) направляет работников в командировки;
16) осуществляет личный прием граждан;
17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.