Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 292 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5459 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5295 тіркелген, 2015 жылғы 22 қаңтарда "Арна" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5115114,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2728261,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 13444,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 22794,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 2350615,0 мың теңге;
2) шығындар - 5115703,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 47149,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 65014,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 17865,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -47738,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 47738,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 56-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 65014,2 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға республикалық бюджеттен 162914,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде қалалық және аудандық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функциясын беруге байланысты балалар-жасөспірімдер спорт мектебін қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен 65702,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1112-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О районном бюджете Костанайского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 292. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5459
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О районном бюджете Костанайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5295, опубликовано 22 января 2015 года в газете "Арна") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 5115114,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2728261,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 13444,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 22794,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2350615,0 тысяч тенге;
2) затраты - 5115703,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 47149,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 65014,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 17865,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -47738,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 47738,9 тысяч тенге.";
пункты 56 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 65014,2 тысячи тенге.
6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 162914,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов в сумме 65702,0 тысячи тенге.";
пункты 1112 указанного решения изложить в новой редакции:

"11. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 84579,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
12. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметкерлер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 169819,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
13-тармағы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1415-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға республикалық және облыстық бюджеттерден 31021,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
15. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға республикалық және облыстық бюджеттерден 88683,0 мың теңге сомасында кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй құрылысына нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 19-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"19. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 19857,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
22-тармағы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 27-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"27. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентіндегі "Астана" спорт кешенін ағымдағы қамтамасыз етуге, облыстық спартакиаданы өткізу үшін спорт мүккамалдары мен жабдықтарды сатып алуға 45444,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 27-127-227-327-4,  27-5 және 27-6-тармақтарымен толықтырылсын:
"27-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 588,4 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 1,3 мың теңге сомасында.
27-2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға 1092,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
27-3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 10615,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

"11. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 84579,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, в сумме 169819,0 тысяч тенге.";
пункт 13 исключить;
пункты 1415 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 31021,0 тысячи тенге.
15. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 88683,0 тысячи тенге, на строительство жилья для очередников.";
пункт 19 указанного решения изложить в новой редакции:
"19. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 19857,0 тысяч тенге.";
пункт 22 исключить;
пункт 27 указанного решения изложить в новой редакции:
"27. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущее содержание спортивного комплекса "Астана" в поселке Затобольск, на приобретение спортивного инвентаря и оборудования для проведения областной спартакиады в сумме 45444,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 27-127-227-327-427-5 и 27-6 следующего содержания:
"27-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 588,4 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 1,3 тысяч тенге.
27-2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния в сумме 1092,0 тысячи тенге.
27-3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 10615,0 тысяч тенге.

27-4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 62005,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
27-5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде электрондық жабдықтар жүйесі бағдарламасының шеңберінде кең жолақты интернетке ақы төлеуге 6948,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
27-6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық спартакиада өткізу кезеңінде мәдени - бұқаралық іс-шаралар даярлауға және өткізуге 51100,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 15-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   А. Фищук
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________ З. Кенжегарина
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 292 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 259 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

27-4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 62005,0 тысяч тенге.
27-5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оплату широкополосного интернета в рамках программы системы электронного оборудования в сумме 6948,0 тысяч тенге.
27-6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на подготовку и проведение культурно - массовых мероприятий в период проведения областной спартакиады в сумме 51100,0 тысяч тенге.";
приложение 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель внеочередной
сессии Костанайского
районного маслихата                        А. Фищук
Секретарь Костанайского
районного маслихата                        А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов"
акимата  Костанайского района
__________________ З. Кенжегарина
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 292
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 259
Районный бюджет на 2015 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11423,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
35766,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1173,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
43418,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3280,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10221,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
11750,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
254214,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
17332,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17332,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
17332,0
2
Әлеуметтiк көмек
172848,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172848,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26194,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6019,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10535,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36228,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2140,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
28053,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
36699,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
7123,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
19857,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64034,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64034,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22283,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1193,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11423,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
35766,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1173,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
43418,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3280,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10221,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11750,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
254214,0
1
Социальное обеспечение
17332,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
17332,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
17332,0
2
Социальная помощь
172848,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172848,0
002
Программа занятости
26194,0
005
Государственная адресная социальная помощь
6019,0
006
Оказание жилищной помощи
10535,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36228,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2140,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28053,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
36699,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7123,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
19857,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64034,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64034,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22283,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1193,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов