2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 394/46 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 желтоқсанда № 4852 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 116777854 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 28131762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1246760 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 87389132 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10200 мың теңге;
2) шығындар – 116215708 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 3343760 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5463254 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2119494 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 285787 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 285787 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -3067401 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3067401 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 18.02.2016 N 438/49 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 21.09.2016 N 59/7 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 06.12.2016 N 69/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне салықтардан түсетін түсімдердің жалпы сомасын үлестіру 2016 жылға мына мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Качир, Лебяжі, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Качир, Лебяжі, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу қаласына – 100 пайыз, Павлодар қаласына – 78,2 пайыз, Екібастұз қаласына – 37,6 пайыз;

Об областном бюджете на 2016 - 2018 годы
Решение маслихата Павлодарской области от 10 декабря 2015 года № 394/46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 22 декабря 2015 года № 4852
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 116777854 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28131762 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1246760 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 87389132 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10200 тысяч тенге;
2) затраты – 116215708 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3343760 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5463254 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2119494 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 285787 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 285787 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -3067401 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 3067401 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 18.02.2016 № 438/49 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.09.2016 № 59/7 (вводится в действие с 01.01.2016); от 06.12.2016 № 69/9 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, городов областного значения в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам, городу Аксу – 100 процентов, городу Павлодару – 78,2 процента, городу Экибастузу – 37,6 процента;

3) әлеуметтік салық бойынша:
Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Качир, Лебяжі, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 82,4 пайыз, Екібастұз қаласына – 37,6 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді) шешімдерімен.
3. Облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке салықтардан түсетін түсімдердің жалпы сомасын үлестіру 2016 жылға мына мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Павлодар қаласынан – 21,8 пайыз, Екібастұз қаласынан – 62,4 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу қаласынан – 17,6 пайыз, Павлодар қаласынан – 100 пайыз, Екібастұз қаласынан – 62,4 пайыз.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді) шешімдерімен.
4. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 23222784 мың теңге жалпы сомасында бюджеттік алулар ескерілсін, соның ішінде:
Ақсу – 1492575 мың теңге;
Павлодар – 17556823мың теңге;
Екібастұз – 4173386 мың теңге.
5. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 17362295 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 1805180 мың теңге;
Баянауыл – 1841734 мың теңге;
Железин – 1698347 мың теңге;
Ертіс – 2039728 мың теңге;
Качир – 2039079 мың теңге;
Лебяжі – 1712706 мың теңге;
Май – 1259594 мың теңге;
Павлодар – 1758942 мың теңге;
Успен – 1470742 мың теңге;
Шарбақты – 1736243 мың теңге.
6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер мына мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
469334 мың теңге – санитариялық сойылымға жіберілетін, бруцеллезбен ауыратын ауылшаруашылық жануарларының құнын өтеуге;
1324841 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
1258315 мың теңге – мемлекеттік органдардың функциялары мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған деңгейінен төмен тұрған деңгейіне табысталуына байланысты ысырапты өтеуге;
74420 мың теңге – жалпы білім беретін мектептердің интернет желісіне қорғалған түрде кіруін қамтамасыз етуге;
39742 мың теңге - жалпы білім беретін мектептерді робототехника кабинеттерімен жарақтандыруға;
61384 мың теңге - облыстың жалпы білім беретін мектептерін оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етуге;
6379 мың теңге - облыстың білім беру ұйымдарын жабдықтауға;
50095 мың теңге - жылумен жабдықтау және сумен жабдықтау жүйелерін ағымдағы жөндеуге.

3) по социальному налогу:
Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Качирскому, Лебяжинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 82,4 процента, городу Экибастузу – 37,6 процента.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов городов областного значения в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из города Павлодара – 21,8 процента, города Экибастуза – 62,4 процента;
2) по социальному налогу:
из города Аксу – 17,6 процента, города Павлодара – 100 процентов, города Экибастуза – 62,4 процента.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год бюджетные изъятия в областной бюджет из бюджетов городов в общей сумме 23222784 тысячи тенге, в том числе:
Аксу – 1492575 тысяч тенге;
Павлодара – 17556823 тысячи тенге;
Экибастуза – 4173386 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в общей сумме 17362295 тысяч тенге, в том числе:
Актогайского – 1805180 тысяч тенге;
Баянаульского – 1841734 тысячи тенге;
Железинского – 1698347 тысяч тенге;
Иртышского – 2039728 тысяч тенге;
Качирского – 2039079 тысяч тенге;
Лебяжинского – 1712706 тысяч тенге;
Майского – 1259594 тысячи тенге;
Павлодарского – 1758942 тысячи тенге;
Успенского – 1470742 тысячи тенге;
Щербактинского – 1736243 тысячи тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
469334 тысяч тенге – на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
1324841 тысячи тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
1258315 тысяч тенге – на компенсацию потерь в связи с передачей функций государственных органов из вышестоящего уровня государственного управления в нижестоящий;
74420 тысяч тенге – на обеспечение защищенного доступа общеобразовательных школ к сети интернет;
39742 тысячи тенге – на оснащение общеобразовательных школ кабинетами робототехники;
61384 тысячи тенге - на обеспечение учебниками и учебно-методическими комплексами общеобразовательных школ области;
6379 тысяч тенге - на оснащение организаций образования области;
50095 тысяч тенге - на текущий ремонт систем теплоснабжения и водоснабжения.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 18.02.2016 N 438/49 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 15.04.2016 № 12/2 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 21.09.2016 N 59/7 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 06.12.2016 N 69/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері мына мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
69182 мың теңге – мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салуға;
2136048 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға;
11143 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
126218 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
76540 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
17054 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға;
42792 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
151833 мың теңге - моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
51205 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
40000 мың теңге - спорт объектілерін дамытуға;
23000 мың теңге - жылу энергетика жүйесін дамытуға;
50000 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 15.04.2016 № 12/2 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 21.09.2016 N 59/7 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 06.12.2016 N 69/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Облыстық бағдарламалар бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2016 жылға мына мөлшерде белгіленсін:
24810 мың теңге – азаматтық хал актілерді тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
3407130 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
25562 мың теңге – "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмек енгізуге;
16998 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге;

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 18.02.2016 № 438/49 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.04.2016 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.09.2016 № 59/7 (вводится в действие с 01.01.2016); от 06.12.2016 № 69/9 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
69182 тысячи тенге – на строительство объектов дошкольного воспитания и обучения;
2136048 тысяч тенге – на строительство жилья коммунального жилищного фонда;
11143 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
126218 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
76540 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
17054 тысяч тенге – на строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкцию общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020;
42792 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
151833 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
51205 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
40000 тысяч тенге - на развитие объектов спорта;
23000 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
50000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.04.2016 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.09.2016 № 59/7 (вводится в действие с 01.01.2016); от 06.12.2016 № 69/9 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Установить на 2016 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, передаваемых по областным программам бюджетам районов (городов областного значения), в следующих размерах:
24810 тысяч тенге – на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
3407130 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
25562 тысяча тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
16998 тысяч тенге – на введение стандартов оказания специальных социальных услуг;

200050 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
170706 мың теңге – профилактикалық дезинсекция және дератизация жүргізуге (жұқпалы және паразитті аурулардың табиғи ошақтары аумағындағы, сондай-ақ жұқпалы және паразитті аурулар ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
71340 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдары бөлімшелерін ұстауға;
822752 мың теңге - әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы деңгейін арттыруға;
11094284 мың теңге – азаматтық қызметшілердің, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін ұйымдар қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеудің жаңа үлгісіне көшу үшін және олардың қызметтік айлықақыларына ерекше еңбек жағдайы үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуді ескере отырып;
123198 мың теңге – мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес секторда орналастыруға;
190936 мың теңге – жер телімдерін мемлекеттік мұқтаждықтар үшін алып қоюға;
121024 мың теңге - сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
171656 мың теңге - жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 06.12.2016 N 69/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Облыстық бағдарламалар бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2016 жылға мына мөлшерде белгіленсін:
363284 мың теңге – мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салуға;
126740 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға;
2652942 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
536031 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
450000 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
438202 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 21.09.2016 N 59/7 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 06.12.2016 N 69/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

200050 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
170706 тысяч тенге – на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
71340 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
822752 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
11094284 тысяч тенге – для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств местного бюджета, и работников казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, и с учетом выплаты ежемесячной надбавки за особые условия труда к их должностным окладам;
123198 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
190936 тысяч тенге – на изъятие земельных участков для государственных нужд;
121024 тысячи тенге – на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
171656 тысяч тенге – на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016); от 06.12.2016 № 69/9 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Установить на 2016 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, передаваемых по областным программам бюджетам районов (городов областного значения), в следующих размерах:
363284 тысяч тенге – на строительство объектов дошкольного воспитания и обучения;
126740 тысяч тенге – на строительство жилья коммунального жилищного фонда;
2652942 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
536031 тысяча тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
450000 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
438202 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.09.2016 № 59/7 (вводится в действие с 01.01.2016); от 06.12.2016 № 69/9 (вводится в действие с 01.01.2016).

11. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін кредиттеу мына мөлшерде көзделсін:
2512017 мың теңге – жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру жүйелерін қайта жаңартуға және салуға;
257702 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
1160000 мың теңге - тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 15.03.2016 N 442/50 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 06.12.2016 N 69/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын үлестіру облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
13. Облыстың жергілікті атқарушы органының резерві 2016 жылға 151135 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық мәслихатының 18.02.2016 N 438/49 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 22.06.2016 N 30/4 (01.01.2016 бастап күшіне енеді); 21.09.2016 N 59/7 (01.01.2016 бастап күшіне енеді) шешімдерімен.

11. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год кредитование бюджетов районов (городов областного значения) в следующих размерах:
2512017 тысяч тенге – на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
257702 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
1160000 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство жилья.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 15.03.2016 № 442/50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016); от 06.12.2016 № 69/9 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов бюджетам районов и городов областного значения определяется на основании постановления акимата области.
13. Утвердить на 2016 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 151135 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Павлодарской области от 18.02.2016 № 438/49 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.06.2016 № 30/4 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.09.2016 № 59/7 (вводится в действие с 01.01.2016).

14. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

14. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

15. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді және мәслихаттың келесі жоспарлы кезеңге арналған облыстық бюджет туралы шешімі қолданысқа енгізілгеннен кейін күшін жояды.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Сессия төрағасы С. Сыздықов
Облыстық мәслихаттың хатшысы В. Берковский
Павлодар облыстық
мәслихатының (V сайланған
ХLVI cессия)

15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата об областном бюджете на следующий плановый период.
16. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экономике и бюджету.
Председатель сессии С. Сыздыков
Секретарь областного маслихата В. Берковский
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата
(XLVI сессия, V созыв)

75 767
2
Халықтың денсаулығын қорғау
740 627
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
725 738
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
471 591
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
164 980
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
88 251
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
916
281
Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
14 889
013
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
14 889
3
Мамандандырылған медициналық көмек
10 173 075
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 173 075
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
5 129 366
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
432 334
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
633 668
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
176 693
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
340 527
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
676 330
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
805 020
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
60 244
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 918 893
4
Емханалар
12 746 096
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 746 096
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 329 261
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
253 533
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
10 762 383
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
400 919
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
1 421 681
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

75 767
2
Охрана здоровья населения
740 627
253
Управление здравоохранения области
725 738
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
471 591
006
Услуги по охране материнства и детства
164 980
007
Пропаганда здорового образа жизни
88 251
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
916
281
Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
14 889
013
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
14 889
3
Специализированная медицинская помощь
10 173 075
253
Управление здравоохранения области
10 173 075
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
5 129 366
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
432 334
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
633 668
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
176 693
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
340 527
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
676 330
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
805 020
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
60 244
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 918 893
4
Поликлиники
12 746 096
253
Управление здравоохранения области
12 746 096
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 329 261
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
253 533
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
10 762 383
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
400 919
5
Другие виды медицинской помощи
1 421 681
253
Управление здравоохранения области

1 421 681
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
1 365 224
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
56 457
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 725 302
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 667 792
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 148
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
65 011
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
117 708
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
4 393
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
18 367
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 326 165
281
Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
57 510
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
57 510
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 333 293
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 445 099
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 488 389
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
480 745
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
105 208
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
638 933
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
112 517
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
125 424

1 421 681
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
1 365 224
029
Областные базы спецмедснабжения
56 457
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 725 302
253
Управление здравоохранения области
1 667 792
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
136 148
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
65 011
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
117 708
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
4 393
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
18 367
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 326 165
281
Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
57 510
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
57 510
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 333 293
1
Социальное обеспечение
2 445 099
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 488 389
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
480 745
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
105 208
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
638 933
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
112 517
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
125 424

064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
22 691
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
5 112
016
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 112
281
Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 943 927
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 262 788
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 664 085
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
17 054
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 533
010
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 533
2
Коммуналдық шаруашылық
912 221
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
455 305
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 276
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
42 792
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
58 507
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
100 202
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
134 433
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
50 095
281
Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
456 916
019
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
67 711
068
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
22 691
273
Управление культуры, архивов и документации области
5 112
016
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 112
281
Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 943 927
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 262 788
048
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 664 085
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкцию общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
17 054
285
Управление физической культуры и спорта области
3 533
010
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3 533
2
Коммунальное хозяйство
912 221
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
455 305
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
69 276
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
42 792
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
58 507
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
100 202
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
134 433
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
50 095
281
Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
456 916
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
67 711
068
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

93 334
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 425
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
17 909
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
184 676
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
30 343
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
153 417
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
916
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
695 784
1
Отын және энергетика
695 784
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
23 000
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
23 000
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
672 784
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
672 784
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
10 453 487
1
Ауыл шаруашылығы
9 710 121
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
9 186 704
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 132
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
84 973
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
751
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
84 389
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 398 067
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
17 116
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
784 151
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 595
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
353 049
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
8 138
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
326 970

93 334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
75 425
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 909
283
Управление по вопросам молодежной политики области
184 676
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
30 343
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
153 417
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
916
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
695 784
1
Топливо и энергетика
695 784
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
23 000
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
23 000
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
672 784
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
672 784
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
10 453 487
1
Сельское хозяйство
9 710 121
255
Управление сельского хозяйства области
9 186 704
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
105 132
002
Поддержка семеноводства
84 973
003
Капитальные расходы государственного органа
751
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
84 389
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 398 067
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
17 116
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
784 151
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 595
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
353 049
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
8 138
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
326 970

822 752
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 094 284
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
171 656
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
7 158
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
7 158
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 214 404
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
612 571
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
601 833
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
232 625
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 479
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
152 146
14
Борышқа қызмет көрсету
2 064
1
Борышқа қызмет көрсету
2 064
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 064
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 064
15
Трансферттер
17 805 307
1
Трансферттер
17 805 307
257
Облыстың қаржы басқармасы
17 805 307
007
Субвенциялар
17 362 295
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
374 738
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
1 532
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
7 373
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

822 752
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
11 094 284
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
171 656
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
7 158
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
7 158
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 214 404
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
612 571
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
601 833
280
Управление индустриально-инновационного развития области
232 625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
80 479
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
152 146
14
Обслуживание долга
2 064
1
Обслуживание долга
2 064
257
Управление финансов области
2 064
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 064
15
Трансферты
17 805 307
1
Трансферты
17 805 307
257
Управление финансов области
17 805 307
007
Субвенции
17 362 295
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
374 738
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
1 532
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
7 373
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

701
Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
23 570
004
Туристік қызметті реттеу
23 570
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
337 483
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
81 995
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 995
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
101 657
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 806
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
34 851
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
153 831
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
25 804
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
127 111
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
916
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 770 721
1
Ауыл шаруашылығы
5 353 898
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
5 233 750
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 382
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
230 000
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
270 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 890 191
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
7 390
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
328 466
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
18 593
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
257 700
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
34 310
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 112 718
719
Облыстың ветеринария басқармасы
120 148
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 453
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

701
Управление предпринимательства, торговли и туризма области
23 570
004
Регулирование туристской деятельности
23 570
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
337 483
263
Управление внутренней политики области
81 995
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
81 995
273
Управление культуры, архивов и документации области
101 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
66 806
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34 851
283
Управление по вопросам молодежной политики области
153 831
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
25 804
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
127 111
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
916
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 770 721
1
Сельское хозяйство
5 353 898
255
Управление сельского хозяйства области
5 233 750
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
84 382
002
Поддержка семеноводства
230 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
270 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 890 191
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 390
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
328 466
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
18 593
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
257 700
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
34 310
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 112 718
719
Управление ветеринарии области
120 148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
42 453
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)