Павлодар облысы бойынша 2015 - 2024 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 403/46 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 08 қаңтарда № 4882 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 124/10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 23.12.2021 № 124/10 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19-бабы 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Павлодар облысы бойынша 2015 - 2024 жылдарға арналған қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экология және қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Сыздыков
Облыстық мәслихаттың хатшысы В. Берковский
Облыстық мәслихаттың
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
(V сайланған LVІ сессия)
№403/46 шешіміне
қосымша
Павлодар облысы бойынша 2015 - 2024 жылдарға арналған
қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
Зерттеу объектісі
Нысагалық көрсеткіштер
Нормаланған көрсеткіштер
Сапалық максатары
Құру кезінде 2015 ж.)
3 жылдан кейін (2017 ж.)
6 жылдан кейін (2020 ж.)
10 жылдан кейін (2024 ж.)
Атмосфералық ауа
Павлодар қ.
Орын 2.
Чкалов көш. –
Алтай көш.
Азот диоксиді
ШЗКмб =
0,085 мг/м3
0,119 мг/м3
1,4 ШЗКмб
0,102 мг/м3
1,2 ШЗКмб
0,085мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Орын 4.
Айманов көш.
айналма ауданы
0,094 мг/м3
1,1 ШЗКмб
0,085мг/м3
1 ШЗКмб
0,085мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Орын 6.
Кутузов көш. –
Лермонтов көш.
0,221 мг/м3
2,6 ШЗКмб
0,17 мг/м3
2,0 ШЗКмб
0,128 мг/м3
1,5 ШЗКмб
0,085мг/м3
1 ШЗКмб
Орын 6.
Кутузов көш. –
Лермонтов көш.
Көміртек тотығы
ШЗКот =
3,0 мг/м3
3,68 мг/м3
1,23 ШЗКот
3,0 мг/м3
1 ШЗКот
3,0 мг/м3
1 ШЗКот
≤1 ШЗКмб
Орын 1.
Зеленстрой а.
Формальдегид
ШЗКмб =
0,035 мг/м3
0,039 мг/м3
1,1 ШЗКмб
0,035 мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Орын 2.
Чкалов көш. –
Алтай көш.
Аспалы қатты заттар
ШЗКмб =
0,5 мг/м3
1,3 мг/м3
2,6 ШЗКмб
1,0 мг/м3
2,0 ШЗКмб
0,75 ШЗКмб
1,5 ШЗКмб
0,5 мг/м3
1 ШЗКмб
Орын 3.
Павлодарское а.

Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды по Павлодарской области на 2015 - 2024 годы
Решение маслихата Павлодарской области от 10 декабря 2015 года № 403/46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 08 января 2016 года № 4882. Утратило силу решением Павлодарского областного маслихата от 23 декабря 2021 года № 124/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского областного маслихата от 23.12.2021 № 124/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 19 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые целевые показатели качества окружающей среды по Павлодарской области на 2015 - 2024 годы.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экологии и охране окружающей среды.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Сыздыков
Секретарь областного маслихата В. Берковский
Приложение
к решению Павлодарского
областного маслихата
(XLVI сессия,V созыв)
от 10 декабря 2015 года
№ 403/46
Целевые показатели качества окружающей среды
по Павлодарской области на 2015 - 2024 годы
Объект обследования
Целевые показатели
Нормированные показатели
Целевые показатели
На момент установления (2015 г.)
через 3 года (2017 г.)
через 6 лет (2020 г.)
через 10 лет (2024 г.)
Атмосферный воздух
г. Павлодар
Точка 2.
ул. Чкалова –
ул. Алтайская
Диоксид азота
ПДКмр =
0,085 мг/м3
0,119 мг/м3
1,4 ПДКмр
0,102 мг/м3
1,2 ПДКмр
0,085мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Точка 4.
ул. Айманова
р-н кольца
0,094 мг/м3
1,1 ПДКмр
0,085мг/м3
1 ПДКмр
0,085мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Точка 6.
ул. Кутузова –
ул. Лермонтова
0,221 мг/м3
2,6 ПДКмр
0,17 мг/м3
2,0 ПДКмр
0,128 мг/м3
1,5 ПДКмр
0,085мг/м3
1 ПДКмр
Точка 6.
ул. Кутузова –
ул. Лермонтова
Оксид углерода
ПДКсс =
3,0 мг/м3
3,68 мг/м3
1,23 ПДКсс
3,0 мг/м3
1 ПДКсс
3,0 мг/м3
1 ПДКсс
≤1 ПДКмр
Точка 1.
пос. Зеленстрой
Формальдегид
ПДКмр =
0,035 мг/м3
0,039 мг/м3
1,1 ПДКмр
0,035 мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Точка 2.
ул. Чкалова –
ул. Алтайская
Взвешенные вещества
ПДКмр =
0,5 мг/м3
1,3 мг/м3
2,6 ПДКмр
1,0 мг/м3
2,0 ПДКмр
0,75 ПДКмр
1,5 ПДКмр
0,5 мг/м3
1 ПДКмр
Точка 3.
с. Павлодарское

Көмірсутектер С12-С19
ШЗКмб
= 1 мг/м3
1,26 мг/м3
1,26 ШЗКмб
1 мг/м3
1 ШЗКмб
1 мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Орын 1.
Зеленстрой а.
Бензапирен
ШЗКс.с. =
0,1 мкг/ 100м3
0,116 мкг/ 100м3
1,16 ШЗКот
0,1 мкг/ 100м3
1 ШЗКот
≤1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Орын 2.
Чкалов көш. –
Алтай көш.
0,128 мкг/ 100м3
1,28 ШЗКот
0,1 мкг/ 100м3
1 ШЗКот
≤1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Орын 1.
Зеленстрой а.
Фтор сәл еритін бейорганикалық тұздары.
ШЗКс.с. =
0,003 мг/м3
0,0034 мг/м3
1,13 ШЗКот
0,003 мг/м3
1 ШЗКот
≤1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Екібастұз қ.
≤1 ШЗКмб
Орын 1. Интернациональная көш. - Кунаев даң.
Азот диоксиді
ШЗКмб =
0,085 мг/м3
0,17 мг/м3
2,0 ШЗКмб
0,128 мг/м3
1,5 ШЗКмб
0,085 мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Күкірт диоксиді
ШЗКмб =
0,5 мг/м3
5 мг/м3
10 ШЗКот
1,5 мг/м3
3,0 ШЗКот
0,8 мг/м3
1,5 ШЗКот
0,5 мг/м3
1 ШЗКот
Формальдегид
ШЗКмб =
0,035 мг/м3
0,039 мг/м3
1,1 ШЗКмб
0,035 мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Аксу қ.
Орын 1.
Астана көш. –
Камзин көш.
Азот диоксиді
ШЗКмб =

Углеводороды С12-С19
ПДКмр
= 1 мг/м3
1,26 мг/м3
1,26 ПДКмр
1 мг/м3
1 ПДКмр
1 мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Точка 1.
пос. Зеленстрой
Бензапирен
ПДКс.с. =
0,1 мкг/ 100м3
0,116 мкг/ 100м3
1,16 ПДКсс
0,1 мкг/ 100м3
1 ПДКсс
≤1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Точка 2. ул. Чкалова – ул. Алтайская
0,128 мкг/ 100м3
1,28 ПДКсс
0,1 мкг/ 100м3
1 ПДКсс
≤1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Точка 1.
пос. Зеленстрой
Фториды неорг. плохо растворимые
ПДКс.с. =
,003 мг/м3
0,0034 мг/м3
1,13 ПДКсс
0,003 мг/м3
1 ПДКсс
≤1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
г. Экибастуз
Точка 1. ул.Интернациональная - пр. Кунаева
Диоксид азота
ПДКмр =
0,085 мг/м3
0,17 мг/м3
2,0 ПДКмр
0,128 мг/м3
1,5 ПДКмр
0,085 мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Диоксид серы
ПДКмр =
0,5 мг/м3
5 мг/м3
10 ПДКсс
1,5 мг/м3
3,0 ПДКсс
0,8 мг/м3
1,5 ПДКсс
0,5 мг/м3
1 ПДКсс
Формальдегид
ПДКмр =
0,035 мг/м3
0,039 мг/м3
1,1 ПДКмр
0,035 мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
г. Аксу
Точка 1.
ул. Астана-ул.Камзина
Диоксид азота
ПДКмр =

0,085 мг/м3
0,145 мг/м3
1,7 ШЗКмб
0,119 мг/м3
1,4 ШЗКмб
0,085мг/м3
1 ШЗКмб
≤1 ШЗКмб
Радон қауіпі (Баянаул ауданы)
Кундыколь а.
ЭТКБ радон
200 Бк/м3
710
350
200
≤200
Егендыбулак а.
272
200
≤200
≤200
Торайгыр а.
529
250
200
≤200
Аксан а.
464
250
200
≤200
Жер бетіндегі сулар
Ертіс ө.
Жез
ШЗКрхв =
0,001 мг/дм3
0,0024 мг/дм3
2,4 ШЗКбшсқ
0,002 мг/дм3
2,0 ШЗКбшсқ
0,0015 мг/дм3
1,5 ШЗКбшсқ
0,001 мг/дм3
1 ШЗКбшсқ
Жалпы темір
ШЗКбшсқ =
0,1 мг/дм3
0,226 мг/дм3
2,26 ШЗКбшсқ
0,18 мг/дм3
1,8 ШЗКбшсқ
0,12 мг/дм3
1,2 ШЗКбшсқ
0,1 мг/дм3
1 ШЗКбшсқ
мұнай өнімдері
ШЗКбшсқ =
0,05 мг/дм3
0,1 мг/дм3
2 ШЗКбшсқ
0,075 мг/дм3
1,5 ШЗКбшсқ
0,06 мг/дм3
1,2 ШЗКбшсқ
0,05 мг/дм3
1 ШЗКбшсқ
ОБТ
ШЗКбшсқ =
6,0мг/дм³
10,8мг/дм³
1,8 ШЗКбшсқ
9,0мг/дм³
1,5 ШЗКбшсқ
7,2мг/дм³
1,2 ШЗКбшсқ
6,0мг/дм³
1 ШЗКбшсқ

0,085 мг/м3
0,145 мг/м3
1,7 ПДКмр
0,119 мг/м3
1,4 ПДКмр
0,085мг/м3
1 ПДКмр
≤1 ПДКмр
Радоноопасность (Баянаульский район)
с. Кундыколь
ЭРОАрадона
200 Бк/м3
710
350
200
≤200
с. Егендыбулак
272
200
≤200
≤200
с. Торайгыр
529
250
200
≤200
с. Аксан
464
250
200
≤200
Поверхностные воды
р. Иртыш
Медь
ПДКрхв =
0,001 мг/дм3
0,0024 мг/дм3
2,4 ПДКрхв
0,002 мг/дм3
2,0 ПДКрхв
0,0015 мг/дм3
1,5 ПДКрхв
0,001 мг/дм3
1 ПДКрхв
Железо общее
ПДКрхв =
0,1 мг/дм3
0,226 мг/дм3
2,26 ПДКрхв
0,18 мг/дм3
1,8 ПДКрхв
0,12 мг/дм3
1,2 ПДКрхв
0,1 мг/дм3
1 ПДКрхв
Нефтепродукты
ПДКрхв =
0,05 мг/дм3
0,1 мг/дм3
2 ПДКрхв
0,075 мг/дм3
1,5 ПДКрхв
0,06 мг/дм3
1,2 ПДКрхв
0,05 мг/дм3
1 ПДКрхв
БПК
ПДКрхв =
6,0мгО/дм³
10,8мгО/дм³
1,8 ПДКрхв
9,0мгО/дм³
1,5 ПДКрхв
7,2мгО/дм³
1,2 ПДКрхв
6,0мгО/дм³
1 ПДКрхв