"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы"
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 198/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 наурызда № 4346 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 10.04.2017 № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Б. Бақауов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "17" ақпандағы
№ 198/4 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттiк мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыреті шеңберінде басшылықты жүзеге асыратын, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 17 февраля 2015 года № 198/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 марта 2015 года № 4346. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10 апреля 2017 года № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10.04.2017 № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
2. Государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара Б. Бакауов
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от "17" февраля 2015 года
№ 198/4
Положение о государственном учреждении
"Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в пределах своей компетенции, реализацию государственной политики в области физической культуры и спорта.
2. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен бөлім басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, 1 Май көшесі,170.
10. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
12. Павлодар қаласы әкімдігі атынан "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. Мемлекеттік мекеме қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемеге заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттін кірісіне жіберіледі.
2. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

5. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица 1 Мая, 170.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара":
понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является государство в лице акимата города Павлодара.
13.пНастоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара".
Если государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного учреждения
"Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"

16. Миссиясы: "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қаланың атқарушы органдарының бірыңғай жүйесіне кіреді және дене шынықтыру мен спорт саласындағы мемлекеттік саясатты өзінің шектеулі құзыретінде жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
17. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мақсаты Павлодар қаласының аумағында дене шынықтыру мен спорт саласындағы үйлестіру мәселелерінде мемлекеттік саясатты қалалық деңгейде жүзеге асыру.
18. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні Павлодар қаласының аумағындағы дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша ақпараттық-талдау, ұйымдастырушылық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
19. Міндеттері:
1) дене шынықтыру мен спорт жүйесінің негізгі даму бағыттарын іске асыру, оларды дамыту бойынша болашақ, ағымдағы, мақсатты бағдарламарды әзірлеу;
2) қаланың дене шынықтыру мен спорт саласындағы ұйымдардың, бірлестіктердің, мекемелердің және кәсіпорындардың қызметін үйлестіру;
3) қалалық спорттық-көпшілік және дене шынықтыру-сауықтыру іс-шараларын жоспарлау және өткізу;
4) спорт түрлері бойынша қаланың құрама командаларын құру, облыстық, республикалық және халықаралық жарыстарға қатысу үшін оқу-жаттығу жиындарын өткізу;
5) дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша конференциялар, төрешілер кеңестерін, семинарлар өткізу;
6) жеке спортшыларды дайындау және олардың облыстық, республикалық және халықаралық жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету.
20. Функциялары:
1) дене шынықтыру мен спорт дамуының қалалық жоспарларын әзірлейді және іске асырады;
2) жеке тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
3) қалалық спорттық жарыстарды өткiзедi;
4) спорт түрлерi бойынша қалалық құрама командаларды даярлауды және олардың спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз етедi;
5) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
6) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында қалалық маңызы бар қалалық дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
7) спортшыларға: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді;
8) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді;

16. Миссия: государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" входит в единую систему исполнительных органов города и является государственным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции реализацию государственной политики в области физической культуры и спорта.
17. Целью государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является осуществление реализации государственной политики в сфере физической культуры и спорта на территории города Павлодара.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" является осуществление на городском уровне государственной политики в вопросах развития физической культуры и спорта на территории города Павлодара.
19. Задачи:
1) реализация основных направлений развития системы физической культуры и спорта, разработка и осуществление перспективных, текущих, целевых программ по их развитию;
2) координация деятельности организаций, объединений, учреждений и предприятий города в сфере развития физической культуры и спорта;
3) планирование и проведение городских спортивно-массовых и физкультурно-оздоровительных мероприятий;
4) формирование сборных команд города по видам спорта, проведение учебно-тренировочных сборов для участия в областных, республиканских и международных соревнованиях;
5) проведение конференций, судейских совещаний, семинаров по вопросам физической культуры и спорта;
6) подготовка отдельных спортсменов, членов сборных команд города и обеспечение их участия в областных, республиканских и международных соревнованиях.
20. Функции:
1) разрабатывает и реализует городские планы развития физической культуры и спорта;
2) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
3) проводит городские соревнования по видам спорта;
4) обеспечивает подготовку городских сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях;
5) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
6) координирует деятельность городских физкультурно-спортивных организаций на территории соответствующей админитративно-территориальной единицы;
7) присваивает спортсменам спортивные разряды: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда;
8) присваивает квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор -спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья;

9) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында спорттық iс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
10) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірліктің аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде облыстың жергілікті атқарушы органына ұсынады;
11) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
12) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
13) спорт ұйымдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
14) қалалық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектептерінің қызметін қамтамасыз етеді;
15) Заңнамамен қарастырылатын өзге де фунцкцияларды жүзеге асырады.
21. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік органдар және басқа да ұйымдардан, лауазымдық тұлғалардан алдында қойылған міндеттерді орындауға байланысты өтеусіз негізде қажетті ақпаратты, құжаттар мен басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың ұйымдастырушылық қызметін жетілдіру бойынша Павлодар қаласы әкімі мен әкімдігіне ұсыныстар енгізуге;
3) шарттар жасауға;
4) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) мемлекеттік мекеменің ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық-талдамалық жұмысын жүзеге асыру және оны материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын іске асыру, қалалық мемлекеттік органдары жүйесінде кадрлардың біліктілігін арттыру жатады;
3) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
3. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін басшылықты "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Павлодар қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.

9) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
10) осуществляет сбор, анализ и предоставляет местному исполнительному органу области, информацию по развитию физической культуры и спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
11) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
12) обеспечивает общественный порядок и общественную безопасность при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
13) оказывает методическую и консультативную помощь спортивным организациям;
14) обеспечивает деятельность городских неспециализированных детско-юношеских школ;
15) осуществляет иные функции, предусмотренных законодательством.
21. Права и обязанности:
Права:
1) запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением;
2) вносить на рассмотрение акимата и акима города Павлодара предложения по совершенствованию организационной деятельности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
3) заключать договора;
4) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
Обязанности:
1) осуществление организационной, правовой, информационно-аналитической работы государственного учреждения и его материально-техническое обеспечение;
2) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов города;
3) осуществление иных обязанностей, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"
22. Руководство государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Павлодара.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

25. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік мекеме туралы Ережені Павлодар қаласы әкімдігінің бекітуіне ұсынады;
2) Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерін, облыс және қала әкімдігінің қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде ақпарат етеді;
3) басшы бұйрықтарын шығарады;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау бойынша шаралар қолданады;
5) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау бойынша міндеттердің орындалуы үшін дербес жауап береді;
6) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз іс-әрекет жасайды;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң мүддесiн білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке иелік етеді;
9) белгіленген заңнама тәртібінде шарттар жасайды;
10) сенімхаттар береді;
11) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің актілеріне қол қояды;
12) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады;
13) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесі қызметкерлерiнің міндеттері мен құрылымдық бөлімшелердің функцияларын анықтайды;
14) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiне мадақтау шараларын және тәртіптік жаза қолданады;
15) "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң құрылымдық бөлімдерінің ережелерін бекітеді;
16) заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде оның өклеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
27. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.

25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара":
1) представляет на утверждение акимата города Павлодара Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области и города, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы руководителя;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
7)ппредставляет государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
12) назначает на должность и освобождает от занимаемой должности работников государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" и руководителей подведомственных предприятий;
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" и руководителей подведомственных предприятий;
15) утверждает положения структурных подразделений государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара";
16) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношение между государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.

28. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен үйлестіретін саласындағы уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
29. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің және ұжымдық шартпен белгіленеді.
4. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі таратылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншігінде қалады.
6. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдар тізбесі
35. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйымдар бар:
1) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Спортсервис" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;

28. Взаимоотношение между государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
29.пВзаимоотношение между администрацией государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" с трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел физической культуры и спорта города Павлодара"
30. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" формируется за счет имущества, преданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Отдел физической
культуры и спорта города Павлодара"
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения "Отдел физической культуры
и спорта города Павлодара"
35. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" имеет следующие организации, находящиеся в его ведении:
1) Государственное казенное коммунальное предприятие "Спортсервис" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;

2) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Орталық стадион" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
3) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Спорттың балалар-жастар орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
4) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жұлдыз" стадионы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
5) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Шымыр" дене шынықтыру-сауықтыру бассейні" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
6) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Толқын" дене шынықтыру-сауықтыру кешені" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
7) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Ертіс" спорттық - сауықтыру кешені" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
8) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Дзюдо күресі бойынша "Батыр" балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
10) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 3 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 4 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 5 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Спорттың ойын түрлері және мүгедектер спорты бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекеме;
14) Павлодар қаласы әкімдігі, Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Спорттың қысқы түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

2) Государственное казенное коммунальное предприятие "Центральный стадион" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
3) Государственное коммунальное казенное предприятие "Детско-молодежный центр спорта" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
4) Государственное казенное коммунальное предприятие "Стадион "Жулдыз" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
5) Государственное казенное коммунальное предприятие "Физкультурно-оздоровительный бассейн "Шымыр" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
6) Государственное казенное коммунальное предприятие "Физкультурно-оздоровительный комплекс "Толкын" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
7) Государственное казенное коммунальное предприятие "Спортивно-оздоровительный комплекс "Ертіс" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
8) Казенное государственное коммунальное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа по борьбе дзюдо "Батыр" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
9) Казенное государственное коммунальное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа № 1" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
10) Казенное государственное коммунальное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа № 3" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
11) Казенное государственное коммунальное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа № 4" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
12) Казенное государственное коммунальное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа № 5" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
13) Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по игровым видам спорта и инвалидному спорту" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара;
14) Казенное государственное коммунальное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа по зимним видам спорта" отдела физической культуры и спорта города Павлодара, акимата города Павлодара.