2016 - 2018 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 395/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 4874 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2017 жылғы 15 наурыздағы № 97/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.03.2017 № 97/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына, Павлодар облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы "2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 394/46 шешіміне сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТЕДІ:
1. Қаланың 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 9214170 мың теңге:
салық түсімдері – 5729539 мың теңге;
салық емес түсімдер – 90102 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түсетін түсімдер – 169297 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3225232 мың теңге;
2) шығыстар – 9173863 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 111382, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 129743 мың теңге;
бюджетттік несиелерді өтеу – 18361 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – -71075 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 71075 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 18.01.2016 N 419/53 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.04.2016 N 11/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді); 08.07.2016 N 37/5 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді); 10.08.2016 N 46/6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді); 14.11.2016 N 57/8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді); 13.12.2016 N 68/9 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Ақсу қаласының 2016 жылға арналған бюджетін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Селолық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша 2016 жылға арналған қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О бюджете города Аксу на 2016 - 2018 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 22 декабря 2015 года № 395/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 декабря 2015 года № 4874. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 15 марта 2017 года № 97/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.03.2017 № 97/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", решением Павлодарского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 394/46 "Об областном бюджете на 2016 - 2018 годы", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить городской бюджет на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 9214170 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5729539 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90102 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 169297 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3225232 тысяч тенге;
2) затраты – 9173863 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 111382 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129743 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18361 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – -71075 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 71075 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 18.01.2016 N 419/53 (вводится в действие с 01.01.2016); от 14.04.2016 N 11/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 N 37/5 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.08.2016 № 46/6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 14.11.2016 № 57/8 (вводится в действие с 01.01.2016); от 13.12.2016 № 68/9 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аксу на 2016 год, согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень городских бюджетных программ на 2016 год по аппаратам акимов сельских округов, согласно приложению 5.

4. 2016 жылға селолық округтердің қимасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
6. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте Ақсу қаласының бюджетінен облыстық бюджетке алу 1492575 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских округов на 2016 год, согласно приложению 6.
5. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить в городском бюджете на 2016 год бюджетные изъятия в областной бюджет из бюджета города Аксу в сумме 1492575 тысяч тенге.

7. 2016 жылы облыстық бюджетке әлеуметтік салық аударымдарының нормативі 17,6 пайыз мөлшерінде есептелсін.
8. Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органдарының 2016 жылға арналған резерві 122900 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы Г. Рубцов
Қалалық мәслихат хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
(V сайланған LII сессия)
2015 жылғы22 желтоқсандағы
№ 395 /52 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған Ақсу қаласының бюджеті
(енгізілген өзгерістермен)

7. Учесть на 2016 год норматив отчислений социального налога в размере 17,6 процентов в областной бюджет.
8. Утвердить на 2016 год резерв местного исполнительного органа города Аксу в сумме 122900 тысяч тенге.
9. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Г. Рубцов
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
(LII сессия V созыв)
от 22 декабря 2015 года № 395/52
Бюджет города Аксу на 2016 год
(с внесенными изменениями)

20403
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
400
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
400
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
123617
001
Ветеринария саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру жөніндегі қызметтер
19806
005
Мал көмінділерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету (биотермиялық шұңқырлар)
1349
007
Қаңғыбас иттерді және мысықтарды аулау және жоюды ұйымдастыру
5940
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын өтеу
96522
6
Жер қатынастары
26428
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26428
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17926
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8502
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
38001
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
38001
011
Жануар індетіне қарсы іс-шаралар өткізу
38001
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31430
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31430
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15676
001
Құрылыс саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру жөніндегі қызмет көрсетулер
15676
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала салу бөлімі
15754
001
Сәулет және қала құрылысы саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру жөніндегі қызмет көрсетулер
13058
003
Ауданың қала құрлысы кәсіпорнының даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары сызбаларын әзірлеу
2696
12
Көлiк және коммуникация
145251
1
Автомобиль көлiгi
107754
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4564
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4564
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

20403
467
Отдел строительства района (города областного значения)
400
010
Развитие объектов сельского хозяйства
400
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
123617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
19806
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1349
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
5940
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
96522
6
Земельные отношения
26428
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26428
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17926
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8502
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
38001
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
38001
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38001
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31430
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31430
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15676
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
15676
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико - экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15754
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
13058
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
2696
12
Транспорт и коммуникация
145251
1
Автомобильный транспорт
107754
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4564
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4564
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

007
Аудандық (қалалық) көлемде мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
8452
015
Қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата - анасының қамқор-лығынсыз қалған баланы (балаларды) қамтама-сыз етуге ай сайын ақшалай қаражат төлеу
33187
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азамат-тарына біржолғы ақшалай қаражат төлемдері
2393
029
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық – медициналық - педагогикалық консультациялық көмек көрсету
0
067
Ведомствоға қарасты мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
100000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
0
037
Білім объектілерінің құрылысы және оларды қайта жаңғырту
0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
332581
1
Әлеуметтiк қамтамасыз ету
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
030
Қамқоршы тәрбиесіне берілген баланы (балаларды) ұстау
0
2
Әлеуметтік көмек
292431
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14083
003
Мұқтаж азаматтарға үйге барып әлеуметтік көмек көрсету
14083
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
277754
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60786
004
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жердегі денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
8563
005
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек
962
006
Тұрғын үй көмегі
24547
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
100000
010
Үйден оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1329
013
Анықталған тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
13411
014
Мұқтаж азаматтарға үйге барып әлеуметтік көмек көрсету
24912
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1458
017
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
41786
052
Ұлы Отан соғысы Жеңісінің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
594
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқушылар мен тәрбиеленушілерін қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
8452
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей
33187
022
Выплаты единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей
2393
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
332581
1
Социальное обеспечение
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
0
2
Социальная помощь
292431
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14083
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14083
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
277754
002
Программа занятости
60786
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8563
005
Государственная адресная социальная помощь
962
006
Оказание жилищной помощи
24547
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
100000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1329
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
13411
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24912
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1458
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41786
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
594
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов