"Алматы қаласы Туризм басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 2/409 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 шілдеде № 1182 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 08 желтоқсандағы № 4/653 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 08.12.2015 № 4/653 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) Алматы қаласы әділет органдарына Құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер туралы хабарласын;
2) осы қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 2/409 қаулысымен
бекітілген
«Алматы қаласы Туризм басқармасы»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Алматы қаласының аумағында туризм саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органы болып табылады.
2. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілеріне және басқа да нормативтік құқықтық актілерге, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес атқарады.
3. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысаны коммуналдық мемлекеттік мекеме түріндегі заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртабаны, белгіленген тәртіптегі бланкісі, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қазынашылық органдарында есепшоты бар.
4. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление туризма города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 30 июня 2015 года № 2/409. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 28 июля 2015 года № 1182. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 08 декабря 2015 года № 4/653
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 08.12.2015 № 4/653 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении «Управление туризма города Алматы».
2. Коммунальному государственному учреждению «Управление туризма города Алматы» в установленном законодательством порядке:
1) известить органы юстиции города Алматы о внесенных изменениях в Учредительные документы;
2) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М. Кудышева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                              А. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 30 июня 2015 года № 2/409
Положение
о коммунальном государственном учреждении
«Управление туризма города Алматы»
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере туризма на территории города Алматы.
2. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4.Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

5. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамаға сәйкес мемлекет атынан оған уәкілетті болса азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзінің құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа актілермен және «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 050001, Алматы қаласы, Желтоқсан көшесі, 83.
9. Толық атауы:
мемлекеттік тілде: «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы».
10. Осы Ереже «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциясы болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі
міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы «Туристік қызмет туралы» Заңының 12 бабының 1) тармағына сәйкес «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Алматы қаласының аумағында туристік қызмет саласында мемлекеттік саясатты іске асыру және туристік қызметті үйлестіру жұмыстарын жүзеге асыру.
14. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы «Туристік қызмет туралы» Заңының 8912 баптарымен белгіленеді:

5. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Место нахождения коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»: 050001, город Алматы, ул. Желтоксан, 83.
9. Полное наименование:
на государственном языке: «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттiк мекемесі;
на русском языке: коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы».
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы».
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению «Управление туризма города Алматы» запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы».
Если коммунальному государственному учреждению «Управление туризма города Алматы» законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2.Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного органа
13. В соответствии с пунктом 1) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности» определена миссия коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» - реализация государственной политики и осуществление координации в области туристской деятельности на территории города Алматы.
14. Задачи коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» определены статьями 8912 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности»:

1) туристік қызметке қолдау көрсету және оның дамуына қолайлы жағдайлар жасау;
2) туристік қызметтің басым бағыттарын белгілеу және жәрдемдесу;
3) халықаралық туристік байланыстарды дамыту;
4) ішкі, сырттан келетін, әлеуметтік және дербес туризмді қолдау және дамыту;
5) туристік қызметті кадрлық қамтамасыз етуге жәрдемдесу;
6) отандық туристердің, туроператорлардың және турагенттер мен олардың бірлестіктерінің халықаралық туристік бағдарламаларға қатысуына жәрдемдесу;
7) ішкі және дүниежүзілік туристік нарықтарда туристік өнімді ұсынуға жәрдемдесу;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында туристік индустрия нысандарын жоспарлау және құрылысын жүргізу бойынша қызметті үйлестіру;
9) балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестігі мен өзіндік туризмді дамыту қызметіне жәрдем көрсетеді;
10) халықты жұмыспен қамтуды ұлғайту шарасы ретінде туристік қызмет саласында кәсіпкерлікті дамыту және қолдау.
15. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 39 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы «Туристік қызмет туралы» Заңының 8912 баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Жарлығына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 қаңтардағы № 7 «Қазақстан Республикасында 2006 – 2016 жылдарға арналған Гендерлік теңдік стратегиясын іске асыру жөніндегі 2009 – 2011 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес белгіленеді:
1) елдің туристік ресурстарын ұтымды және тиімді қолдануды, есепке алуды және қорғауды қамтамасыз ету;
2) туризм мен туристік индустрияны дамытудың мемлекеттік бағдарламалары аясында туризмді дамыту жоспарларын әзірлеу;
3) қалалық туризмді дамыту бағдарламасын орындауға бағытталған іс-шараларды іске асыруды жүзеге асыру;
4) туристік бағыттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізу;
5) туристік қызмет нарығын талдау және уәкілетті органға Алматы қаласының аумағында туризмді дамыту туралы қажетті мәліметтерді ұсыну;
6) Алматы қаласының туристік ресурстарын қорғау бойынша шаралар әзірлеу және ендіру;
7) туристік қызметті ұйымдастыруға байланысты мәселелерде туристік қызмет субъектілеріне әдістемелік және консультативтік көмек көрсету;

1) содействие туристской деятельности и создание благоприятных условий для ее развития;
2) определение и поддержка приоритетных направлений туристской деятельности;
3) развитие международных туристских контактов;
4) поддержка и развитие внутреннего, въездного, социального и самодеятельного туризма;
5) содействие кадровому обеспечению туристской деятельности;
6) содействие участию отечественных туристов, туроператоров и турагентов и их объединений в международных туристских программах;
7) содействие в продвижении туристского продукта на внутреннем и мировом туристских рынках;
8) координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
9) оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма;
10) развивает и поддерживает предпринимательство в области туристской деятельности как меру увеличения занятости населения;
15. Функции коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» определены в соответствии со статьей 39 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 8912 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности», Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 января 2009 года № 7 «Об утверждении Плана мероприятий на 2009-2011 годы по реализации Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006-2016 годы»:
1) обеспечение рационального и эффективного использования, учета и защиты туристских ресурсов страны.
2) разработка планов развития туризма в рамках государственных программ развития туризма и туристской индустрии;
3) осуществление реализации мероприятий, направленных на выполнение городских программ развития туризма;
4) ведение государственного реестра туристских маршрутов и троп;
5) анализ рынка туристских услуг и представление в уполномоченный орган необходимых сведений о развитии туризма на территории города Алматы;
6) разработка и внедрение мер по защите туристских ресурсов города Алматы;
7) оказание субъектам туристской деятельности методической и консультативной помощи в вопросах, связанных с организацией туристской деятельности;

8) туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм нысандары және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру;
9) мемлекеттік орган қызметінің бағыттары бойынша оның жұмысының сапасы мен өнімділігін арттыру мақсатында ішкі бақылауды жүзеге асыру;
10) гендерлік саясатты іске асыру;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Алматы қаласының әкімі жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы «Туристік қызмет туралы» Заңының 8912 баптарына және Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңының 126 бабына сәйкес белгіленген:
1) белгіленген тәртіпте Алматы қаласының мүдделерін республикалық, өңіраралық және басқа да туристік іс-шараларда білдіру;
2) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша келіссөздер жүргізу және халықаралық ұйымдармен және шетелдік заңды тұлғалармен келісімдер жасасу;
3) Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдерінің және әкімдігінің қаулыларының жобаларын және қалалық туризмді дамыту бағдарламаларын әзірлеуге қатысу;
4) кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру бағдарламаларын бекіту және үйлестіру, олардың қызметтерін әдістемелік қамтамасыз ету, туризм жөніндегі мамандармен симпозиумдар, конференциялар, семинарлар, оқыту формаларын және тәжірибе алмасуды ұйымдастыру;
5) қалалық туристік шаралар өткізу, республикалық шараларға қатысу, сондай-ақ халықаралық туристік іс-шаралар өткізуге жәрдемдесу;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік орган қызметін ұйымдастыру
17. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функциясын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Басшы жүзеге асырады.
18. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Алматы қаласы әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.

8) предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность;
9) осуществление внутреннего контроля по направлениям деятельности государственного органа с целью повышения качества и производительности его работы;
10) реализация гендерной политики;
11) осуществление иных функций, возложенных на коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» акимом города Алматы, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» определены статьями 8912 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности» и статьей 126 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе»:
1) в установленном порядке представлять интересы города Алматы в республиканских, межрегиональных и других туристских мероприятиях;
2) проводить переговоры и заключать соглашения с международными организациями и иностранными юридическими лицами по вопросам, относящимся к компетенции коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»;
3) участвовать в разработке проектов решений и распоряжений акима и постановлений акимата города Алматы и городских программ развития туризма;
4) утверждать и координировать программы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, методического обеспечения их деятельности, организовывать симпозиумы, конференции, семинары, другие формы обучения и обмена опытом со специалистами по туризму;
5) проводить городские, участвовать в республиканских, а также оказывать содействие в проведении международных туристских мероприятиях;
6) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунальным государственным учреждением «Управление туризма города Алматы» осуществляется Руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима города Алматы.
19. Руководитель коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. Басшының өкілеттігі:
1) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, басқарады және «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өз фукнцияларын жүзеге асыруына дербес жауапкершілікте болады;
2) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлім басшылары мен орынбасарларының міндеттері мен өкілеттігін белгілейді;
3) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлық құқықбұзушылықтарға қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және осы шаралардың қабылдануға дербес жауапкершілікте болады;
4) заңнамаға сәйкес «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
5) заңнамада белгіленген тәртіпте «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін көтермелейді және тәртіптік жаза қолданады;
6) өз өкілеттігі шегінде бұйрықтар шығарады;
7) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
8) Мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өкілі ретінде іс-әрекет етеді;
9) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлері қызметінің тиімділігін бағалауды жүзеге асырады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
«Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
«Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қосқанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

20. Полномочия Руководителя:
1) организует и руководит работой коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» задач и осуществление им своих функций;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей отделов коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»;
3) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в коммунальном государственном учреждении «Управление туризма города Алматы» и несет персональную ответственность за принятие данных мер;
4) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»;
5) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»;
6) издает приказы в пределах своих полномочий;
7) утверждает структуру коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» и положения об отделах коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»;
8) представляет коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» в государственных органах, иных организациях;
9) осуществляет оценку эффективности деятельности сотрудников коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы»;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» может иметь на праве оперативного управления обособленное имуществов случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением «Управление туризма города Алматы», относится к коммунальной собственности.

23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта құру және тарату
24. «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.

23. Коммунальное государственное учреждение «Управление туризма города Алматы» не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения «Управление туризма города Алматы» осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.