Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 шілдедегі № 260 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 қыркүйекте N 3365 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 мамырдағы N 171 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 25.05.2016 N 171 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін:
1) "Іздестіру қызметіне лицензия беру";
2) "Жобалау қызметіне лицензия беру";
3) "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру";
4) "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру";
5) "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімінің міндетін атқарушы
А. Сапаров
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 шілдеден бастап № 260 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемекеттік тіркеу Тізімінде № 11133 тіркелген) (әрі қарай – Стандарт) бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленген, "Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және (немесе) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 22 июля 2015 года № 260. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 сентября 2015 года № 3365. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года N 171
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25.05.2016 N 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности:
1) "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность";
2) "Выдача лицензии на проектную деятельность";
3) "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы";
4) "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков";
5) "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Северо-Казахстанской
области
А. Сапаров
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 22 июля 2015 года№ 260
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11133) (далее - Стандарт), оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля и лицензирования Северо-Казахстанской области" (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) и (или) через веб–портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб–портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz (далее – Портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып лицензия беру, іздестіру қызметіне лицензияның телнұсқасын беру немесе қайта рәсімдеу, немесе Стандарттың 10 тармағымен қаралған негіздер бойынша және жағдайлар бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны – электронды.
4. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі: жеке және заңды тұлғаларға (әрі қарай – қызмет алушылар).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым алынады, ол "Салықтар және бюджетке басқа төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес құрайды:
1) лицензияны бергені үшін – 10 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияның теднұсқасын бергені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 100 %;
3) лицензияны қайта рәсімдегені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10%, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен артық емес.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекетті қызметті алы үшін қызметті алушы (немесе құжат бойынша құзыретін растайтын заңды тұлғаның; нотариуспен куәландырылған сенімхат бойынша заңды тұлғаның құзыретті өкілі) құжаттар тізімін ұсынады:
1) лицензияны алу кезінде ХҚКО:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық жиын төлемін растайтын құжат, "электрондық үкімет" төлем шлюзы арқылы жағдайлардан басқасы (әрі қарай – ЭҮТШ);
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы ақпарат нысаны;
2) ХҚКО және қызмет көрсетушіге жеке тұлға – лицензиаттың тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) өзгерту себептері бойынша лицензияны қайта рәсімдеу, жеке кәсіпкер – лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын және (немесе) заңды мекенжайын өзгерту, заңды тұлға – лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан орыны өзгерту, қосылу нысанында заңды тұлға – лицензиаттың қайта ұйымдастырылуы, қайта ауысу нысанында заңды тұлға – лицензиаттың қайта ұйымдастырылуы, заңды тұлға – лицензиаттың басқа заңды тұлғаға қосылу нысанында қайта ұйымдастырылуы кезінде:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төлемін растайтын құжат, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
4. Государственная услуга оказывается платно: физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) представляет перечень документов:
1) в ЦОН при получении лицензии:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 Стандарта;
2) в ЦОН при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 4 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 5 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;

3) ХҚКО санат беру себебі бойынша лицензияны қайта рәсімдеу кезінде:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық жиын төлемін растайтын құжат, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
лицензияның және лицензияға қосымша (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензя туралы ақпарат болмаған жағдайда);
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы ақпарат нысаны;
4) ХҚКО заңды тұлға – лицензиаттың шығу нысанында қайта ұйымдастырылу, заңды тұлға – лицензиаттың бөліну нысанында қайта ұйымдастырылу себептері бойынша лицензияны қайта рәсімдеу кезінде:
Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық жиын төлемін растайтын құжат, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы ақпарат нысаны;
Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте рәсімделген заңды тұлғаның келісуі туралы шешімнің көшермесі, оның ішінде шығу нысанында заңды тұлға – лицензиатты қайта ұйымдастыру кезінде шыққан заңды тұлғаны қайта рәсімдеуге бөліне өндірілген;
5) ХҚҚО және қызмет берушіге лицензияның телнұсқасын беру кезінде (егер бұрын берілген лицензия қағаз түрінде рәсімделген болса):
жеке тұлға үшін – Стандарттың 6 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық жиын төлемін растайтын құжат, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
6) лицензия алу кезінде порталға:
жеке тұлға үшін – электрондық сандық қол қойылған (әрі қарай – ЭСҚ) электрондық құжат түрінде, Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
заңды тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
Стандарттың 3 қосымшасына сай біліктілік талаптарына сәйкестік туралы ақпарат нысан, ол электрондық көшірме түрінде электрондық сұрауға қосылады;
І немесе ІІ санатты лицензияны алу үшін шетел тұлғасы арызданған жағдайда іздестіру қызметіне шетел тұлғалары үшін сәйкес куәлігі бар шетел мемлекетінің сәйкес рұқсат құжаты немесе лицензия көшірмесі, ол электрондық көшірме түрінде электрондық сұрауға қосылады;

3) в ЦОН при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 4 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 5 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копия лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 Стандарта;
4) в ЦОН при переоформлении лицензии по причинам реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:
заявление по форме согласно приложению 5 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 Стандарта;
копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;
5) в ЦОН при выдаче дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 6 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 7 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
6) на портал при получении лицензии:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 Стандарта;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 Стандарта, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на изыскательскую деятельность, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;

7) Лицензиаттың тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) өзгерту себептері бойынша лицензияны қайта рәсімдеу, жеке кәсіпкер – лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын және (немесе) заңды мекенжайын өзгерту, заңды тұлға – лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан орыны өзгерту, қосылу нысанында заңды тұлға – лицензиаттың қайта ұйымдастырылуы, қайта ауысу нысанында заңды тұлға – лицензиаттың қайта ұйымдастырылуы, заңды тұлға – лицензиаттың басқа заңды тұлғаға қосылу нысанында қайта ұйымдастырылуы кезінде порталға:
жеке тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
заңды тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
8) санат беру себебі бойынша лицензияны қайта рәсімдеу кезінде порталға:
жеке тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 4 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
заңды тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
лицензияның электрондық көшірмесі және лицензияға қосымша (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы ақпарат болмаған жағдайда);
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы ақпарат нысаны;
9) заңды тұлға – лицензиаттың шығу түрінде қайта ұйымдастырылуы, заңды тұлға – лицензиаттың бөліну түрінде қайта рәсімделуі себептері бойынша лицензияны қайта рәсімдеу кезінде порталға:
Стандарттың 5 қосымшасына сәйкес нысан бойынша, мемлекеттік қызметті алушының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында өтініш;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы ақпарат нысан;
Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте рәсімделген заңды тұлғаның келісуі туралы шешімнің электрондық көшермесі, оның ішінде шығу нысанында заңды тұлға – лицензиатты қайта ұйымдастыру кезінде шыққан заңды тұлғаны қайта рәсімдеуге бөліне өндірілген;

7) на портал при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 4 Стандарта;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
8) на портал при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 4 Стандарта;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 Стандарта;
9) на портал при переоформлении лицензии по причинам реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:
заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 5 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП";
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 Стандарта;
электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;

10) лицензияның телнұсқасын беру кезінде порталға (егер бұрын берілген лицензия қағаз тұрінде рәсімделген болса):
жеке тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 6 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
заңды тұлға үшін – қызметті алушының ЭСҚ қойылған электрондық құжат түрінде өтініш, Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы.
Тұлғаны куәландыратын құжаттардың ақпараты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы; жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы; лицензия туралы ХҚКО және қызмет алушының қызметшісі "электрондық үкімет" шлюзы арқылы ақпараттық жүйеден алады;
Қызметті алушы ақпараттық жүйеде бар заңмен қорғалатын құпиядан құралатын ақпаратты қолдану үшін келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚКО қызметшісі құжаттардың электрондық көшірмесін дәл береді, одан кейін түпнұсқаларын қызметту алушыға қайтарады.
Құжаттарды ХҚКО арқылы қабылдау кезінде қызметті алушыға сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
ХҚКО дайын құжаттарды беру тұлғаны куәландыратын құжатты (немесе нотариуспен куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсыну кезінде сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Портал арқылы арызданған жағдайда қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет нәтижелерін алу датасын және уақытын көрсетумен мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрауды қабылдау туралы статус жолданады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды, оларды рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді – 30 минут.
3) жауапты орындаушы өтініш берушінің біліктілік талаптарға сәйкестілігін немесе сәйкес еместігін анықтау үшін көрсетілетін қызметті алушыға баруды жүзеге асырады, лицензиялық комиссияға құжаттарды дайындайды – 13 жұмыс күнінен артық емес.
Санатты қоса берумен, лицензияны немесе лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеген жағдайда, жеке кәсіпкер – лицензиатты қайта тіркеу кезінде, оның атауын немесе заңды мекенжайын өзгерту, заңды тұлға – лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан онын өзгерту кезінде, жеке тұлға – лицензиаттың тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) өзгерту кезінде лицензияны қайта рәсімдеу, қызметті берушінің жауапты орындаушысы лицензиялық комиссияға құжаттарды 1 жұмыс күннен артық емес мерзімде әзірлейді (өтініштерді және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне жатпайды);

10) на портал при выдаче дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 6 Стандарта;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 7 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, сотрудник ЦОНа и услугодателя получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов сотрудник ЦОНа воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В ЦОНе выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию в государственной информационной системе разрешений и уведомлений (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") – не более15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя – не более 30 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и выезд к услугополучателю для определения соответствия либо несоответствия заявителя квалификационным требованиям, подготавливает документы на лицензионную комиссию – не более 13 рабочих дней.
В случае переоформления лицензии и приложения к лицензии, с присвоением категории, при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и подготавливает документы на лицензионную комиссию – не более 1 рабочего дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);

4) лицензиялық комиссия документтерді қарайды және қызметті берушінің жауапты орындаушысына хаттаманы береді – 1 жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы лицензияны немесе "Е-лицензиялау" МДБ АЖ арқылы мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы жауап дайындайды және басшының қол қоюына жолдайды – 1 жұмыс күні.
Лицензияға телнұсқаны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген жағдайда қызметті берушінің жауапты орындаушысы лицензияның телнұсқасын қағаз тасымалдаушыда әзірлейді және қызмет берушінің басшысына қол қоюына жолдайды – 2 жұмыс күні (өтініштерді және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне жатпайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға және лицензияның қосымшасына немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан дәлелді бас тарту туралы жауапқа электрондық цифрлық қолтаңба (ЭЦҚ) қояды – келіп түскен күні;
7. Келесі рәсімді (іс-қимылға) жасауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша расімнің (іс-қимылдын) қорытындысы:
1) сұрауды тіркеу және оны қызметті берушінің басшысына танысу үшін жолдау;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) құжаттардын толықтығын тексеруді және қызметті алушыға баруды жүзеге асыру;
4) лицензиялық комиссияның құжаттарын қарау;
5) лицензияны және лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызметті беруден түбегейлі бас тарту туралы жауапты дайындау;
6) қызметті берушінің басшысымен "е-лицензирование" МДК АЖ лицензияға немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден түбегейлі бас тарту туралы жауапқа қол қою.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Әрбір рәсімді (әрекетті) орындаудың ұзақтылығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды, оларды рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады – 15 минуттан көп емес.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді – 30 минуттан көп емес;

4) лицензионная комиссия рассматривает документы и передает протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более 1 рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает лицензию, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги посредством ИС ГБД "Е-лицензирование" и направляет на подпись руководителю - не более 1 рабочего дня.
В случае выдачи дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и подготавливает дубликат лицензии на бумажном носителе и направляет на подпись руководителю услогодателя - не более 2 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
6) руководитель услугодателя подписывает ЭЦП лицензию и (или) приложение к лицензии, дубликат лицензии на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – в день поступления.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация запроса и направление руководителю услугодателя для ознакомления;
2) определение ответственного исполнителя;
3) осуществление проверки полноты документов и выезда к услугополучателю;
4) рассмотрение документов лицензионной комиссией;
5) подготовка лицензии и приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;
6) подписание лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование" руководителем услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) лицензионная комиссия услугодателя;
4) руководитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию в государственной информационной системе разрешений и уведомлений (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") – не более 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя – не более 30 минут;

3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді және өтініш берушінің біліктілік талаптарға сәйкестілігін немесе сәйкес еместігін анықтау үшін көрсетілетін қызметті алушыға баруды жүзеге асырады, лицензиялық комиссияға құжаттарды дайындайды – 13 жұмыс күнінен артық емес.
Санатты қоса берумен, лицензияны немесе лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеген жағдайда, жеке кәсіпкер – лицензиатты қайта тіркеу кезінде, оның атауын немесе заңды мекенжайын өзгерту, заңды тұлға – лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан онын өзгерту кезінде, жеке тұлға – лицензиаттың тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) өзгерту кезінде лицензияны қайта рәсімдеу, қызметті берушінің жауапты орындаушысы лицензиялық комиссияға құжаттарды 1 жұмыс күннен артық емес мерзімде әзірлейді (өтініштерді және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне жатпайды);
4) лицензиялық комиссия документтерді қарайды және қызметті берушінің жауапты орындаушысына хаттаманы береді – 1 жұмыс күнінен артық емес;
5) жауапты орындаушы лицензияны немесе "Е-лицензиялау" МДБ АЖ арқылы мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы жауап дайындайды және басшының қол қоюына жолдайды – 1 жұмыс күнінен артық емес.
Лицензияға телнұсқаны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген жағдайда қызметті берушінің жауапты орындаушысы лицензияның телнұсқасын қағаз тасымалдаушыда әзірлейді және қызмет берушінің басшысына қол қоюына жолдайды – 2 жұмыс күнінен артық емес (өтініштерді және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзіміне жатпайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға және лицензияның қосымшасына немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан дәлелді бас тарту туралы жауапқа электрондық цифрлық қолтаңба (ЭЦҚ) қояды – келіп түскен күні;
4. ХҚКО және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. ХҚКО өтініш білдіру тәртібін, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеудің ұзақтылығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚКО өтініш білдіреді;
2) ХҚКО қызметкері өтініштің дұрыс толтырылғанын және құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті қолхат береді, 15 минуттан көп емес;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚКО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады.
3) ХҚКО қызметкері Қазақстан Республикасының заңдарымен басқалай жағдайлар қарастырылмаған жағдайда ақпараттық жүйелерде болатын, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады, 5 минуттан көп емес;

3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и выезд к услугополучателю для определения соответствия либо несоответствия заявителя квалификационным требованиям, подготавливает документы на лицензионную комиссию – не более 13 рабочих дней.
В случае переоформления лицензии и приложения к лицензии, с присвоением категории, при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и подготавливает документы на лицензионную комиссию – не более 1 рабочего дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
4) лицензионная комиссия рассматривает документы и передает протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более1 рабочего дня;
5) ответственныйисполнитель услугодателя подготавливаетлицензию, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги посредством ИС ГБД "Е-лицензирование" и направляет на подпись руководителю- не более 1 рабочего дня.
В случае выдачи дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и подготавливает дубликат лицензии на бумажном носителе и направляет на подпись руководителю услогодателя - не более 2 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
6) руководитель услугодателя подписывает ЭЦП лицензию и (или) приложение к лицензии, дубликат лицензии на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – в день поступления;
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОНоми (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугодателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в ЦОН;
2) сотрудник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявлений и полноту пакета документов и выдает услугополучателю соответствующую расписку, не более 15 минут;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, сотрудник ЦОНа отказывает в приеме заявления.
3) сотрудник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, не более 5 минут;

4) ХҚКО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы тұлғасының ұқсастығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпарат және берілген құжаттардың тізімін енгізеді, 5 минуттан көп емес;
5) ХҚКО қызметкері құжаттардың топтамасын қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді, 15 минуттан көп емес.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін және өтініш білдіру тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркеу куәлігінің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Порталда (авторизациялау процесі) құпия сөзді енгізу;
3) 1-шарт – Порталда жеке сәйкестендіру нөмірінің және бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН/БСН) логині және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – Порталмен көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушымен электронды түрде қажетті құжаттарды сұрау нысанына бекітілген құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу);
6) 4-процесс – ЭҮТШ қызметке төлем жүргізу, одан кейін ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ келіп түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілген қызметке төлем жүргізу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілген қызметтерге төлемнің жүргізілмеуіне байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәлігінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін тексеру;

4) сотрудник ЦОНа идентифицируют личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов, не более 5 минут;
5) сотрудник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме пакета документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю, не более 15 минут
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для не зарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера и бизнес–идентификационного номера (далее - ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса дляоказании государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8-процесс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын, (енгізілген мәліметтердің) көрсетілетін қызметті алушыны ЭЦҚ арқылы растау (қол қою);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия алу үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеру;
15) 10-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың орын алуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен Порталда құрастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алу.
Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органының ЭЦҚ пайдалану арқылы лицензиялық комиссия шешімі негізінде құрастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуінің диаграммасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) ХҚКО өзара әрекет етуінің тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін нақтылы сипаттау осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысында функционалдық өзара әрекет етудің диаграммасы
Қысқарған сөздерді толық жазылуы:
ЭҮП АЖ – "Электронды үкімет порталы" ақпараттық жүйесі
ЭҮШ – "Электронды үкімет" шлюзі
Е-лицензиялау МДБ АЖ – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Іздестіру қызметіне қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 шілдеден бастап № 260 қаулысымен бекітілген
"Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной Порталом.
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании решения лицензионной комиссии.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Расшифровка аббревиатур:
ИС ПЭП – Информационная система "портал электронного правительства";
ШЭП – Шлюз "электронного правительства";
ИС ГБД Е – лицензирования – Информационная система "государственная база данных" Е лицензирования.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 22 июля 2015 года № 260
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность"
1. Общие положения

1. "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемекеттік тіркеу Тізімінде № 11133 тіркелген) (әрі қарай – Стандарт) бекітілген "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленген, "Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және (немесе) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып лицензия беру, жобалау қызметіне лицензияның телнұсқасын беру немесе қайта рәсімдеу, немесе Стандарттың 10 тармағымен қаралған негіздер бойынша және жағдайлар бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны – электронды.
4. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі: жеке және заңды тұлғаларға (әрі қарай – қызмет алушылар).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым алынады, ол "Салықтар және бюджетке басқа төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес құрайды:
1) лицензияны бергені үшін – 10 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияның теднұсқасын бергені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 100 %;
3) лицензияны қайта рәсімдегені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10%, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен артық емес.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекетті қызметті алы үшін қызметті алушы (немесе құжат бойынша құзыретін растайтын заңды тұлғаның; нотариуспен куәландырылған сенімхат бойынша заңды тұлғаның құзыретті өкілі) құжаттар тізімін ұсынады:

1. Государственная услуга "Выдача лицензии на проектную деятельность" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11133) (далее - Стандарт), оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля и лицензирования Северо-Казахстанской области" (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) и (или) через веб–портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб–портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на проектную деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
4. Государственная услуга оказывается платно: физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) представляет перечень документов:

1. Жалпы ережелер
1. "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемекеттік тіркеу Тізімінде № 11133 тіркелген) (әрі қарай – Стандарт) бекітілген "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленген, "Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және (немесе) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып лицензия беру, құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензияның телнұсқасын беру немесе қайта рәсімдеу, немесе Стандарттың 10 тармағымен қаралған негіздер бойынша және жағдайлар бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны – электронды.
4. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі: жеке және заңды тұлғаларға (әрі қарай – қызмет алушылар).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым алынады, ол "Салықтар және бюджетке басқа төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес құрайды:
1) лицензияны бергені үшін – 10 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияның телнұсқасын бергені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 100 %;
3) лицензияны қайта рәсімдегені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10%, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен артық емес.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекетті қызметті алы үшін қызметті алушы (немесе құжат бойынша құзыретін растайтын заңды тұлғаның; нотариуспен куәландырылған сенімхат бойынша заңды тұлғаның құзыретті өкілі) құжаттар тізімін ұсынады:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11133) (далее - Стандарт), оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля и лицензирования Северо-Казахстанской области" (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) и (или) через веб–портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб–портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на строительно-монтажные работы, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
4. Государственная услуга оказывается платно: физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) представляет перечень документов:

1. Жалпы ережелер
1. "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде №11133 тіркелген) (әрі қарай – Стандарт) бекітілген "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес әзірленген, "Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және (немесе) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып лицензия беру, үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензияның телнұсқасын беру немесе қайта рәсімдеу, немесе Стандарттың 10 тармағымен қаралған негіздер бойынша және жағдайлар бойынша мемлекеттік қызметтің көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны – электронды.
4. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі: жеке және заңды тұлғаларға (әрі қарай – қызмет алушылар).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым алынады, ол "Салықтар және бюджетке басқа төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес құрайды:
1) лицензияны бергені үшін – 10 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияның телнұсқасын бергені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 100 %;
3) лицензияны қайта рәсімдегені үшін – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10%, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен артық емес.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушы келесі құжаттады ұсынады:
мемлекетті қызметті алы үшін қызметті алушы (немесе құжат бойынша құзыретін растайтын заңды тұлғаның; нотариуспен куәландырылған сенімхат бойынша заңды тұлғаның құзыретті өкілі) құжаттар тізімін ұсынады:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11133) (далее - Стандарт), оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля и лицензирования Северо-Казахстанской области" (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) и (или) через веб–портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб–портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
4. Государственная услуга оказывается платно: физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет следующие документы:
для получения государственной услуги услугополучатель (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) представляет перечень документов:

1) ХҚКО және қызмет көрсетушіге бірінші кезеңде лицензияны алу кезінде:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық жиын төлемін растайтын құжат, "электрондық үкімет" төлем шлюзы арқылы жағдайлардан басқасы (әрі қарай – ЭҮТШ);
құрылыстың нөлдік цикл кезеңінде жобалау (жоблау– сметалық) құжаттары бойынша сараптаманың қорытындысы;
банк–агентпен келісім;
банк–агенттен тұрғын ғимарат құрылысының құнынан он бес пайыздан кем емес немесе құрылыстың нөлдік циклінің эквиваленттік құнынан кем емес мөлшерде тұрғын ғимарат құрылысы үшін өзінің бар капиталы туралы анықтамасы;
қол қойылған пайдалануға енгізу актілерінің, жобалау компаниясының жарғылық фондында елу пайыздан аса жарғылық капиталы бар,оның ішінде тапсырыс беруші ретінде үш жылдан кем емес, құрылтайшысында тұрғын ғимараттарды тұрғызу бар тәжірибесін растайтын қосалқы мердігермен келісімнің көшірмелері;
қол қойылған пайдалануға енгізу актілерінің көшірмесі Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жобалау компаниясының жарғылық фондында елу пайыздан аса жарғылық капиталы бар құрылтайшысында кемінде жүз пәтерді пайдалануға тапсыруға тәжірибесінің бар болуы;
банк–агенттен жобалау компаниясының жарғылық фондында елу пайыздан аса жарғылық капиталы бар құрылтайшысының өзінде кемінде жүз мың айлық септік көрсеткіш капиталының бар болуы туралы анықтамасы;
2) ХҚКО және қызмет көрсетушіге екінші кезеңде лицензияны алу кезінде:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
қызметтік бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық жиын төлемін растайтын құжат, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
құрылыс нысанының жобалау (жобалау– сметалық) құжаттамалары бойынша сараптама қорытындысы;
құрылыстың нөлдік циклінің аяқталуы туралы аралық қабылдау актісі;
тұрғын құрылысына үлестік қатысу туралы келісімге сәйкес енгізілген, банк– агентте тұрғын ғимарат құрылысының құнынан кемінде он бес пайыз үлескерледрің бар депозиттері туралы банк–агенттің анықтамасы;
құрылысты толығымен аяқтау үшін өзінің бар капиталы немесе тұрғын ғимарат құрылысының құнынан кемінде жиырма бес пайыз мөлшерде өзінің капиталы туралы банк– агенттің анықтамасы және құрылыстың аяқталуы үшін жеткілікті инвестиция ұсыну туралы инвестормен келісім;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызмет көрсететін ұйыммен келісім;

1) в ЦОН и услугодателю при получении лицензии на первом этапе:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 3 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
заключение экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации на стадии нулевого цикла строительства;
договор с банком-агентом;
справка из банка-агента о наличии собственного капитала для строительства жилого здания в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания или в размере не менее эквивалентной стоимости строительства нулевого цикла;
копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, договоров субподряда подтверждающих наличие опыта возведения жилых зданий у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании, в том числе в качестве заказчика, не менее трех лет;
копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, наличие опыта сдачи в эксплуатацию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не менее ста квартир у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании;
справка из банка-агента о наличии у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании и собственного капитала в размере не менее ста тысяч месячных расчетных показателей;
2) в ЦОН и услугодателю при получении лицензии на втором этапе:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 3 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
заключение экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации объекта строительства;
акт промежуточной приемки о завершении нулевого цикла строительства;
справка из банка-агента о наличии депозитов дольщиков в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания в банке-агенте, внесенных в соответствии с договорами о долевом участии в жилищном строительстве;
справка из банка-агента о наличии собственного капитала для завершения строительства в полном объеме либо собственного капитала в размере не менее двадцати пяти процентов от стоимости строительства жилого здания и соглашения с инвестором о предоставлении инвестиций, достаточных для завершения строительства;
договор с организацией, оказывающей инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;

6) бірінші кезеңде лицензия алу кезінде порталға:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
құрылыстың нөлдік стадия кезеңінде жобалау (жобалау – сметалық) құжаттамалар бойынша сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі;
банк–агентпен келісімнің электрондық көшірмесі;
тұрғын ғимарат құрылысының құнынан кемінде он бес пайыз немесе нөлдік цикл құрылысының эквиваленттік құнынан кем емес мөлшерде тұрғын ғимарат құрылысы үшін өзінің бар капиталы туралы банк– агенттік агенттен анықтаманың электрондық көшірмесі;
қол қойылған пайдалануға енгізу актілерінің, жобалау компаниясының жарғылық фондында елу пайыздан аса жарғылық капиталы бар,оның ішінде тапсырыс беруші ретінде үш жылдан кем емес, құрылтайшысында тұрғын ғимараттарды тұрғызу бар тәжірибесін растайтын қосалқы мердігермен келісімнің электрондық көшірмелері;
қол қойылған пайдалануға енгізу актілерінің электрондық көшірмесі, Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жобалау компаниясының жарғылық фондында елу пайыздан аса жарғылық капиталы бар құрылтайшысында кемінде жүз пәтерді пайдалануға тапсыруға тәжірибесінің бар болуы;
банк–агенттен жобалау компаниясының жарғылық фондында елу пайыздан аса жарғылық капиталы бар құрылтайшының өзінде кемінде жүз мың айлық септік көрсеткіш капиталының бар болуы туралы анықтамасының электрондық көшірмесі;
7) екінші кезеңде лицензия алу кезінде порталда:
жеке тұлға үшін – Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
қызметтің бөлек түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, ЭҮТШ арқылы жағдайлардан басқасы;
құрылыс нысанының жобалау (жобалау – сметалық) құжаттамалары бойынша сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі;
құрылыстың нөлдік циклінің аяқталуы туралы аралық қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
тұрғын құрылысына үлестік қатысу туралы келісімге сәйкес енгізілген, банк– агентте тұрғын ғиарат құрылысының құнынан кемінде он бес пайыз үлескерледрің бар депозиттері туралы банк–агент анықтамасының электрондық көшірмесі;
құрылысты толығымен аяқтау үшін өзінің бар капиталы немесе тұрғын ғимарат құрылысының құнынан кемінде жиырма бес пайыз мөлшерде өзінің капиталы туралы банк– агенттің анықтамасы және құрылыстың аяқталуы үшін жеткілікті инвестиция ұсыну туралы инвестормен келісімінің электрондық көшірмесі;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында инжинирингтік қызметті көрсететін ұйымдармен келісімнің электрондық көшірмесі;

6) на портал при получении лицензии на первом этапе:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 3 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации на стадии нулевого цикла строительства;
электронная копия договора с банком-агентом;
электронная копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для строительства жилого здания в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания или в размере не менее эквивалентной стоимости строительства нулевого цикла;
электронные копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, договоров субподряда подтверждающих наличие опыта возведения жилых зданий у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании, в том числе в качестве заказчика, не менее трех лет;
электронные копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, наличие опыта сдачи в эксплуатацию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не менее ста квартир у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании;
электронная копия справки из банка-агента о наличии у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании собственного капитала в размере не менее ста тысяч месячных расчетных показателей;
7) на портале при получении лицензии на втором этапе:
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 3 Стандарта;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации объекта строительства;
электронная копия акта промежуточной приемки о завершении нулевого цикла строительства;
электронная копия справки из банка-агента о наличии депозитов дольщиков в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания в банке-агенте, внесенных в соответствии с договорами о долевом участии в жилищном строительстве;
электронная копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для завершения строительства в полном объеме либо собственного капитала в размере не менее двадцати пяти процентов от стоимости строительства жилого здания и соглашения с инвестором о предоставлении инвестиций, достаточных для завершения строительства;
электронная копия договора с организацией, оказывающей инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;

5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушымен электронды түрде қажетті құжаттарды сұрау нысанына бекітілген құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу);
6) 4-процесс – "электронды үкімет" төлем шлюзінде қызметке төлем жүргізу, одан кейін ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ келіп түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілген қызметке төлем жүргізу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілген қызметтерге төлемнің жүргізілмеуіне байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәлігінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8-процесс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын, (енгізілген мәліметтердің) көрсетілетін қызметті алушыны ЭЦҚ арқылы растау (қол қою);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия алу үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеру;
15) 10-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың орын алуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны дайындау;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен Порталда құрастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алу.
Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органының ЭЦҚ пайдалану арқылы лицензиялық комиссия шешімі негізінде құрастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуінің диаграммасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) ХҚКО өзара әрекет етуінің тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін нақтылы сипаттау осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысында функционалдық өзара әрекет етудің диаграммасы
Қысқарған сөздерді толық жазылуы:
ЭҮП АЖ – "Электронды үкімет порталы" ақпараттық жүйесі;
ЭҮШ – "Электронды үкімет" шлюзі;
Е-лицензиялау МДБ АЖ – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі.
"Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 шілдеден бастап № 260 қаулысымен бекітілген
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование");
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных)
регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной Порталом.
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании решения лицензионной комиссии.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Расшифровка аббревиатур:
ИС ПЭП – Информационная система "портал электронного правительства";
ШЭП – Шлюз "электронного правительства";
ИС ГБД Е – лицензирования – Информационная система "государственная база данных" Е лицензирования.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков"
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 22 июля 2015 года № 260
Регламент государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"

1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы №276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде №11133 тіркелген) (әрі қарай – Стандарт) бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленген, "Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі болып табылады: сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау (бұдан әрі – аттестат) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны: электронды.
Қағаз тасығышта аттестат алу үшін өтініш білдірілген жағдайда, аттестат электронды түрде рәсімделеді, басып шығарылады, мөр басылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы қол қояды.
4.Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі (әрі қарай – қызметті алушы)
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) қызметті берушіге:
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
тұлғаны куәландыратын құжат – қызметті алушының тұлғасын жекешелендіру үшін;
жоғары кәсіби білім туралы дипломның көшірмесі (ғылыми дәреже және ғылыми атақ болған жағдайда – сәйкес құжаттардың көшірмесі);
еңбек кітабының көшірмесі.
дәлелді себептер бойынша еңбек кітабы болмаған жағдайда қызметті алушы еңбек қызметін растайтын келесі құжаттардың біреуін ұсынады:
датасы және оның аяқталу негізі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек келісімі;
қорытындының және еңбек келісімінің аяқталуы негізінде еңбек қатынастарының пайда болуын және аяқталуын растайтын жұмыс берушінің актілерінен үзінді көшірме;
ұйымның мөрімен немесе нотариуспен куәландырылған, жұмыс берушімен қол қойылған қызметтік тізім (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы ақпарат тізімі);
қызметкердің еңбек қызметі туралы ақпараты бар мұрағаттық анықтама;
көшірмелерді ұсынған жағдайда, тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы ұсынылады, немесе түпнұсқалар болмаған жағдайда нотариуспен куәландырылған құжаттардың көшірмесі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее – государственная услуга) разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11133) (далее - Стандарт) оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля и лицензирования Северо-Казахстанской области" (далее – услугодатель) через веб–портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб–портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: аттестат эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – аттестат).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением аттестата на бумажном носителе, аттестат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим лицам (далее - услугополучатель).
2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет следующие документы:
1) к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 3 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
копия диплома о высшем профессиональном образовании (при наличии ученой степени и ученого звания – копии соответствующих документов);
копия трудовой книжки.
В случае отсутствия трудовой книжки по обоснованным причинам, услугополучатель представляет один из следующих документов, подтверждающих трудовую деятельность:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписки из актов работодателя, подтверждающие возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации либо нотариально;
архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
в случае предоставления копий, представляются оригиналы документов для сверки, либо в случае отсутствия оригиналов, представляются нотариально засвидетельствованные копии документов;

2) порталға:
Стандарттың 3 қосышасына сәйкес нысан бойынша қызметті алушының электрондық сандық қолы (әрі қарай – ЭСҚ) қойылған электрондық құжат түрінде;
жоғары кәсіби білім туралы дипломның электрондық көшірмесі (ғылыми дәреже және ғылыми атақ болған жағдайда – сәйкес құжаттардыі көшірмесі);
еңбек кітабының электрондық көшірмесі.
дәлелді себептер бойынша еңбек кітабы болмаған жағдайда қызметті алушы еңбек қызметін растайтын келесі құжаттардың біреуін ұсынады:
датасы және оның аяқталу негізі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек келісімінің электрондық көшірмесі;
қорытындының және еңбек келісімінің аяқталуы негізінде еңбек қатынастарының пайда болуын және аяқталуын растайтын жұмыс берушінің актілерінен үзінді көшірмесінің электрондық көшірмесі;
ұйымның мөрімен немесе нотариуспен куәландырылған, жұмыс берушімен қол қойылған қызметтік тізімінің электрондық көшірмесі (қызметкердің жұмысы, еңбек қызмету туралы ақпарат тізімі);
қызметкердің еңбек қызметі туралы ақпараты бар мұрағаттық анықтамасының электрондық көшірмесі;
Қызметті алушы ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты қолдануға рұқсат береді.
Қызметті беруші арқылы құжаттарды қабылдау кезінде қызметті алушыға сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы арызданған жағдайда қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет нәтижелерін алу датасын және уақытын көрсетумен мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрауды қабылдау туралы статус жолданады.
Ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды қызметтерді алушылардан сұратып алу жіберілмейді.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, оларды рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 30 минуттан артық емес;
3) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттарды қосымшаларымен қоса аттестациялық комиссияның отырысына дайындайды – 7 жұмыс күні ішінде.
4) аттестациялық комиссия Қазақсан Ресубликасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде № 86450 тіркелген) (әрі қарай –Ереже) бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау Ережелерінің" талаптарына сәйкес сұрауға бекітілген материалдарды қарайды, материалдарды қарау нәтижелері бойынша хаттаманы бекітеді және қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 13 жұмыс күні ішінде;

2) на портал:
заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 3 Стандарта;
электронная копия диплома о высшем профессиональном образовании (в случае наличия ученой степени и ученого звания, электронная копия подтверждающего документа);
электронная копия трудовой книжки.
В случае отсутствия трудовой книжки по обоснованным причинам, услугополучатель представляет один из следующих документов, подтверждающих трудовую деятельность:
электронная копия трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
электронная копия выписки из актов работодателя, подтверждающие возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
электронная копия послужного списка (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанного работодателем, заверенного печатью организации либо нотариально;
электронная копия архивной справки, содержащей сведения о трудовой деятельности работника.
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов через услугодателя услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию в государственной информационной системе разрешений и уведомлений (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") и направляется руководителю – не более15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя и направляет документы ответственному исполнителю услугодателя – не более 30 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает запрос с приложением поступивших документов от услугополучателя к заседанию аттестационной комиссии – в течение 7 рабочих дней;
4) аттестационная комиссия рассматривает материалы, прикрепленных к запросу на соответствие требованиям "Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 86450) (далее - Правила), утверждает протокол по итогам рассмотрения материалов и направляет ответственному исполнителю усугодателя – в течение 13 рабочих дней;

5) қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызметті алушыға тестілеуге жіберілуі немесе жіберілмеуі туралы хабарлама жолдайды – 7 жұмыс күні ішінде;
6) тестілеуден өтетіндерді тестілеу рәсімімен таныстырады және қызметті берушімен бекітіген уақытта тестілеуді өткізеді – 1 жұмыс күні ішінде;
7) аттестациялық комиссиямен қарау үшін "Сарапшыларды аттестаттау ақпараттық жүйесі" бағдарламасымен автоматтық режимде алынған нәтижелерді өңдейді – 7 жұмыс күні ішінде;
8) аттестациялық комиссия материалдардың Ереже талаптарына сәйкестігін қарайды – 10 жұмыс күні ішінде;
9) аттестациялық комиссия отырысының хаттамасын бекітеді және қызметті берушінің басшысына жолдайды – 5 жұмыс күні ішінде;
10) қызметті берушінің басшысы сұрауға қол қояды – 1 жұмыс күні ішінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
8. Әрбір рәсімді (әрекетті) орындау ұзақтылығын көрсету арқылы құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды, оларды рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жолдайды – 15 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 30 минуттан артық емес;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттарды қосымшаларымен қоса аттестациялық комиссияның отырысына дайындайды – 7 жұмыс күні ішінде;
4) аттестациялық комиссия Қазақсан Ресубликасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде № 86450 тіркелген) (әрі қарай – Ереже) бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарын және инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау Ережелерінің" талаптарына сәйкес сұрауға бекітілген материалдарды қарайды, материалдарды қарау нәтижелері бойынша хаттаманы бекітеді және қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 13 жұмыс күні ішінде;

5) ответственный исполнитель услугодателя направляет услугополучателю уведомление о допуске или не допуске к тестированию – в течение 7 рабочих дней;
6) ознакамливает тестируемых с процедурой тестирования и проводит тестирование в утвержденное услугодателем время – в течение 1 рабочего дня;
7) обрабатывает результаты полученные в автоматическом режиме программой "Информационная система Аттестация экспертов" для рассмотрения аттестационной комиссией – в течение 7 рабочих дней;
8) аттестационная комиссия рассматривает материалы, на соответствие требованиям Правил – в течение 10 рабочих дней;
9) утверждает протокол заседания аттестационной комиссии и направляет руковдителю услугодателя – в течение 5 рабочих дней;
10) руководитель услугодателя подписывает запрос – в течение 1 рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) аттестационная комиссия услугодателя;
4) руководительуслугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию в государственной информационной системе разрешений и уведомлений (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") и направляется руководителю – не более 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя и направляет документы ответственному исполнителю услугодателя – не более 30 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает запрос с приложением поступивших документов от услугополучателя к заседанию аттестационной комиссии – в течение 7 рабочих дней;
4) аттестационная комиссия рассматривает материалы, прикрепленных к запросу на соответствие требованиям "Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 86450) (далее - Правила), утверждает протокол по итогам рассмотрения материалов и направляет ответственному исполнителю усугодателя – в течение 13 рабочих дней;

5) қызметті берушінің жауапты орындаушысы қызметті алушыға тестілеуге жіберілуі немесе жіберілмеуі туралы хабарлама жолдайды – 7 жұмыс күні ішінде;
6) тестілеуден өтетіндерді тестілеу рәсімімен таныстырады және қызметті берушімен бекітіген уақытта тестілеуді өткізеді – 1 жұмыс күні ішінде;
7) аттестациялық комиссиямен қарау үшін "Сарапшыларды аттестаттау ақпараттық жүйесі" бағдарламасымен автоматтық режимде алынған нәтижелерді өңдейді – 7 жұмыс күні ішінде;
8) аттестациялық комиссия материалдардың Ереже талаптарына сәйкестігін қарайды – 10 жұмыс күні ішінде;
9) аттестациялық комиссия отырысының хаттамасын бекітеді және қызметті берушінің басшысына жолдайды – 5 жұмыс күні ішінде;
10) қызметті берушінің басшысы сұрауға қол қояды – 1 жұмыс күні ішінде.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында ақпараттық жүйелерді қолдану тәртіббін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін және өтініш білдіру тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеренде сақталатын ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс –көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, алушымен мемлекеттік қызметті алу үшін порталда құпия сөзді енгізеді;
3) 1-шарт – Порталда жеке сәйкестендіру нөмірінің және бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН/БСН) логині және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – Порталмен көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушымен электронды түрде қажетті құжаттарды сұрау нысанына бекітілген құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәлігінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметке бас тарту туралы хабарлама құрастыру;

5) ответственный исполнитель услугодателя направляет услугополучателю уведомление о допуске или не допуске к тестированию – в течение 7 рабочих дней;
6) ознакамливает тестируемых с процедурой тестирования и проводит тестирование в утвержденное услугодателем время – в течение 1 рабочего дня;
7) обрабатывает результаты полученные в автоматическом режиме программой "Информационная система Аттестация экспертов" для рассмотрения аттестационной комиссией – в течение 7 рабочих дней;
8) аттестационная комиссия рассматривает материалы, на соответствие требованиям Правил – в течение 10 рабочих дней;
9) утверждает протокол заседания аттестационной комиссии и направляет руковдителю услугодателя – в течение 5 рабочих дней;
10) руководитель услугодателя подписывает запрос – в течение 1 рабочего дня.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, который хранится в интернет-браузере компьютера получателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин индивидуальный идентификационный номер или бизнес и идентификационный номер (далее - ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на через портал электронного правительства (далее – ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (мәліметтері енгізілген) куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс– "Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды өңдеу;
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті берушімен "Е-лицензиялау" МДБ АЖ құрастырылған көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алу;
12) 9-процесс – аттестациялық комиссия шешімінің негізінде уақыты мен күнін көрсету арқылы рұқсат беру немесе тестілеуге рұқсат бермеу туралы хабарламаны құрастыру.
13) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен "Е-лицензиялау" МДБ АЖ құрастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алу.
Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органының ЭЦҚ пайдалану арқылы аттестациялық комиссия шешімі негізінде құрастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде басқа да көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет етудің тәртібін және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтердіжүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара әрекет етудің диаграммасы
Қысқарған сөздерді толық жазылуы:
ЭҮП АЖ – "Электронды үкімет порталы" ақпараттық жүйесі;
ЭҮШ – "Электронды үкімет" шлюзі;
Е-лицензиялау МДБ АЖ – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтердіжүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтердіжүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығы

9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 8 – получение услугодателем документов от услугополучателя, сформированных в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – формирование уведомления о допуске с указанием времени, даты проведения или не допуске к тестированию, на основании решения аттестационной комиссии;
13) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги (электронный аттестат), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании решения аттестационной комиссии.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Расшифровка аббревиатур:
ИС ПЭП – Информационная система "портал электронного правительства";
ШЭП – Шлюз "электронного правительства";
ИС ГБД Е – лицензирования – Информационная система "государственная база данных" Е лицензирования.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"