Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының тарихи-мәдени мұра объектілері құрылысын салуды реттеу аймақтарының, қорғау аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 6 қарашадағы N 39/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 қарашада N 3476 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 мамырдағы № 43/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 28.05.2020 № 43/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабы 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының тарихи-мәдени мұра объектілері құрылысын салуды реттеу аймақтарының, қорғау аймақтарының шекаралары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
XXХІХ сессиясының төрағасы,
облыстық мәслихаттың
хатшысы
Қ. Едіресов
Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 6 қарашадағы № 39/4 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының шекаралары
№р/с
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің мекенжайы
Қорғау аймағының аланы
Құрылыс салуды реттеу алаңы
1
"XIX ғасырдың аяғындағы көпес Шафеевтың үйі" тарихи-мәдени мұра объектісін қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Қала құрылысы және сәулет өнері
Қазақстан Конституциясы көшесі, 24
3280,0 м2
16000,0 м2
2
"XIX ғасырдың аяғындағы көпес Шафеевтың дүкені" тарихи-мәдени мұра объектісін қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Қала құрылысы және сәулет өнері
Қазақстан Конституциясы көшесі, 22
4185,0 м2
17200,0 м2

Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки объектов историко-культурного наследия города Петропавловска Северо-Казахстанской области
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 6 ноября 2015 года N 39/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 ноября 2015 года N 3476. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 28 мая 2020 года № 43/8
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 28.05.2020 № 43/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки объектов историко-культурного наследия города Петропавловска Северо-Казахстанской области согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXIХ сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата,
секретарь областного маслихата
К. Едресов
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 6 ноября 2015 года № 39/4
Границы охранных зон, зон регулирования застройки объектов историко-культурного наследия города Петропавловска Северо-Казахстанской области
п/п
наименование памятника
вид памятника
местонахождение памятника
площадь охранной зоны
площадь регулирования застройки
1
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки, зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко- культурного наследия "Дом купца Шафеева, конец XIX века"
градостроительства и архитектуры
улица Конституции Казахстана, 24
3280,0 м2
16000,0 м2
2
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки, зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко- культурного наследия "Магазин купца Шафеева, конец XIX века"
градостроительства и архитектуры
улица Конституции Казахстана, 22
4185,0 м2
17200,0 м2