"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 486 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 қаңтарда N 3559 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 15 маусымдағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 15.06.2017 № 244 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 ижелтоқсандағы № 486 қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11154 болып тіркелді) бекітілген "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік қызметті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 декабря 2015 года № 486. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2016 года № 3559. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июня 2017 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15.06.2017 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 14 декабря 2015 года № 486
Регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11154) (далее – Стандарт). Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Стандарттың қосымшасына сәйкес сыйға тарту шарты және мүлікті қабылдау-беру актісі (табыстау актісі).
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру тиісті жергілікті атқарушы органдардың коммуналдық мүлікті есепке алу саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелері арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке тұлғалар:
сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын мемлекетке беру туралы ұсыныс;
құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері (жер пайдалану құқығы актісі (жалдау, меншік шарттарында), техникалық паспорт (жылжымайтын мүлік, автомашиналар), меншік құқығын тіркеу туралы деректер);
берілетін мүлікке құны туралы деректер (бағалау туралы есеп);
2) мемлекеттік емес заңды тұлғалар:
сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын мемлекетке беру туралы ұсыныс;
құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері (жер пайдалану құқығы актісі (жалдау, меншік шарттарында), техникалық паспорт (жылжымайтын мүлік, автомашиналар), меншік құқығын тіркеу туралы деректер);
берілетін мүлікке құны туралы деректер (теңгерімнен үзінді немесе бағалау туралы есеп);
құзыретіне Жарғыға сәйкес мүлікті иеліктен шығару, оның ішінде оны мемлекеттік меншікке беру мәселелері жататын мемлекеттік емес заңды тұлға органының шешімі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды және орындау үшін береді – күнтізбелік 1 (бір) күн;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың әкімдіктеріне және облыстық басқармаларға (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын алуының қажеттілігі (қажеттіліктің жоқтығы) туралы қорытындыны ұсыну бойынша тиісті сұрау жібереді – күнтізбелік 7 (жеті) күн;

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт), согласно приложению к Стандарту.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через структурные подразделения соответствующих местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере учета коммунального имущества.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет следующие документы:
1) физические лица:
предложение о передаче государству прав на имущество по договору дарения;
копии правоустанавливающих документов - акт права землепользования (на условиях аренды, собственность), технический паспорт (недвижимость, автомашин), данные о регистрации права собственности;
данные о стоимости на передаваемое имущество (отчет об оценке);
2) негосударственные юридические лица:
предложение о передаче государству прав на имущество по договору дарения;
копии правоустанавливающих документов (акт права землепользования (на условиях аренды, собственность), технический паспорт (недвижимость, автомашин), данные о регистрации права собственности);
данные о стоимости на передаваемое имущество (выписка из баланса или отчет об оценке);
решение органа негосударственного юридического лица, к компетенции которого согласно Уставу относятся вопросы отчуждения имущества, в том числе его передача в государственную собственность.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, выдает расписку услугополучателю и передает документы руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает для исполнения – 1 (один) календарный день;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов, направляет соответствующий запрос в акиматы районов, городов областного значения и областные управления (далее – государственные органы) по предоставлению заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения– 7 (семь) календарных дней;

4) мемлекеттік органдар тиісті сұрауды алған күннен бастап мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын алуының қажеттілігі (қажеттіліктің жоқтығы) туралы қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік органның мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын алуының қажеттілігі (қажеттіліктің жоқтығы) туралы қорытындыны алған кезде облыс әкімдігінің сыйға тарту шартын жасау туралы қаулысы (бұдан әрі – қаулы) жобасын әзірлеп, келіседі және енгізеді – күнтізбелік 15 (он бес) күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қаулыға қол қояды – күнтізбелік 1 (бір) күн;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қаулыны сыйға тарту шартын жасау және қабылдау-беру актісіне қол қою үшін тиісті мемлекеттік органға жібереді – күнтізбелік 1 (бір) күн;
8) мемлекеттік органдар қаулыны алған күннен бастап сыйға тарту шартын жасау және қабылдау-беру актісіне қол қою бойынша қажетті шаралар қабылдайды – күнтізбелік 20 (жиырма) күн.
7. Келесі рәсімді бастауға негіз болып табылатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру;
2) орындау үшін жауапты орындаушыны айқындау;
3) қорытынды ұсыну жөнінде мемлекеттік органдарға тиісті сұрау жіберу;
4) мемлекеттік органның қорытындысын жауапты орындаушыға жіберу;
5) сыйға тарту шартын жасау туралы облыстың қаулысы;
6) қаулыға қол қою;
7) қаулыны тиісті мемлекеттік органға жіберу;
8) сыйға тарту шартын жасау және қабылдау-беру актісіне қол қою.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) мемлекеттік органдар.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
9. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау.
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды және орындау үшін береді – күнтізбелік 1 (бір) күн;

4) государственные органы со дня получения соответствующего запроса готовят заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют ответственному исполнителю услугодателя– 30 (тридцать) календарных дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя при получении заключения государственного органа о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления акимата области о заключении договора дарения (далее - постановление) – 15 (пятнадцать) календарных дней;
6) руководитель услугодателя подписывает постановление – 1 (один) календарный день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя направляет постановление в соответствующий государственный орган для заключения договора дарения и подписания акта приема-передачи – 1 (один) календарный день;
8) государственные органы со дня получения постановления принимают необходимые меры по заключению договора дарения и подписания акта приема-передачи – 20 (двадцать) календарных дней.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры:
1) выдача расписки услугополучателю;
2) определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) направление соответствующего запроса в государственные органы по предоставлению заключения;
4) направление заключения государственного органа ответственному исполнителю;
5) постановление области о заключении договора дарения;
6) подписание постановления;
7) направление постановления в соответствующий государственный орган;
8) заключение договора дарения и подписание актов приема-передачи.
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) государственные органы.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, выдает расписку услугополучателю и передает документы руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает для исполнения – 1 (один) календарный день;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың әкімдіктеріне және облыстық басқармаларға (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын алуының қажеттілігі (қажеттіліктің жоқтығы) туралы қорытындыны ұсыну бойынша тиісті сұрау жібереді – күнтізбелік 7 (жеті) күн;
4) мемлекеттік органдар тиісті сұрауды алған күннен бастап мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын алуының қажеттілігі (қажеттіліктің жоқтығы) туралы қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік органның мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын алуының қажеттілігі (қажеттіліктің жоқтығы) туралы қорытындыны алған кезде облыс әкімдігінің сыйға тарту шартын жасау туралы қаулысы (бұдан әрі – қаулы) жобасын әзірлеп, келіседі және енгізеді – күнтізбелік 15 (он бес) күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қаулыға қол қояды – күнтізбелік 1 (бір) күн;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қаулыны сыйға тарту шартын жасау және қабылдау-беру актісіне қол қою үшін тиісті мемлекеттік органға жібереді – күнтізбелік 1 (бір) күн;
8) мемлекеттік органдар қаулыны алған күннен бастап сыйға тарту шартын жасау және қабылдау-беру актісіне қол қою бойынша қажетті шаралар қабылдайды – күнтізбелік 20 (жиырма) күн.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
Атауы
Орналасқан жері
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
8 (7152) 46-30-05
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов, направляет соответствующий запрос в акиматы районов, городов областного значения и областные управления (далее – государственные органы) по предоставлению заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения– 7 (семь) календарных дней;
4) государственные органы со дня получения соответствующего запроса готовят заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют ответственному исполнителю услугодателя– 30 (тридцать) календарных дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя при получении заключения государственного органа о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления акимата области о заключении договора дарения (далее - постановление) – 15 (пятнадцать) календарных дней;
6) руководитель услугодателя подписывает постановление – 1 (один) календарный день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя направляет постановление в соответствующий государственный орган для заключения договора дарения и подписания акта приема-передачи – 1 (один) календарный день;
8) государственные органы со дня получения постановления принимают необходимые меры по заключению договора дарения и подписания акта приема-передачи – 20 (двадцать) календарных дней.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения"
Услугодатель
Наименование
Место нахождение
График работы
Контактный телефон
Государственное учреждение "Аппарат акима Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58
С понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
8 (7152) 46-30-05
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"