Солтүстік Қазақстан облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы N 40/6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда N 3577 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 20/17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 13.04.2018 № 20/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 495-бабы 9-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:

Об утверждении ставок платы за эмиссии в окружающую среду по Северо-Казахстанской области
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года N 40/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 января 2016 года N 3577. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 апреля 2018 года № 20/17
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 13.04.2018 № 20/17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:

1. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы мөлшерлемелері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
XXXХ сессиясының төрағасы
А. Сапаров
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
хатшысы
Қ. Едіресов
Облыстық мәслихаттың XXXX сессиясының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 40/6 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы мөлшерлемелері

1. Утвердить ставки платы за эмиссии в окружающую среду по Северо-Казахстанской области согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXX сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
А. Сапаров
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
К. Едресов
Приложение к решению XXXX сессии областного маслихата от 14 декабря 2015 год № 40/6
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду по Северо-Казахстанской области

0,38
2.3.
Бета-радиоактивті
0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,38
6-1. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы мөлшерлемесі бір тонна үшін 7,54 АЕК-ті құрайды.
7. Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссия көлемі үшін табиғи монополиялар субъектілеріне және Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдары төлемақы мөлшерлемелеріне:
2-тармақта - 0,3 коэффициенті;
5-тармақта - 0,43 коэффициенті;

0,38
2.3.
Бета-радиоактивные
0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,38
6-1. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 МРП за одну тонну.
7. Коэффициент применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы, установленным в настоящей статье:
пунктом 2, – 0,3;
пунктом 5, – 0,43;

6-тармақтың 1.3.3.-жолында - 0,05 коэффициенті;
2) түрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналатын тұрмыстық қатты қалдықтар көлемі үшін коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар 6-тармақтың 1.1.-жолында белгіленген төлемақы мөлшерлемесіне 0,2 коэффиценті қолданылады.
8. Осы шешімнің 7-тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды.
9. Экологиялық рұқсатсыз, сондай-ақ белгіленген нормативтерден тыс қоршаған эмиссиялар үшін осы шешімде белгіленген мөлшерлемелер қолданылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 28.03.2017 № 13/3 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

строкой 1.3.3. пункта 6, – 0,05;
2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 6, – 0,2.
8. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 7 настоящей статьи, не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
9. За эмиссии в окружающую среду без экологического разрешения, а также сверх установленных нормативов применяются ставки, установленные настоящим решением.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 28.03.2017 № 13/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).