2016-2018 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 41/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3551 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi 1 қосымшасына сәйкес, соның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 302 205,7 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 10 631 072,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 530 614,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 529 215,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 611 303,2 мың теңге;
2) шығындар – 26 589 974,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 287 388 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 287 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -7 575 157,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылықты қаржыландыру – 7 575 157,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 7 420 578,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 279 423,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 434 002,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 08.12.2016 N 1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған қалалық бюджеттің кірістері мына салықтық түсімдер есебінен Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады, деп белгіленсін:
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетiн түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.
3. Қалалық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылады, деп белгіленсін:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
4. Қалалық бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылады, деп белгіленсін:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.

О бюджете города Петропавловска на 2016-2018 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года N 41/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года N 3551
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2016-2018 годы согласно приложения 1 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 302 205,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 631 072,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 530 614,8 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 529 215,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 611 303,2 тысячи тенге;
2) затраты – 26 589 974,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 287 388 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 287 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -7 575 157,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 575 157,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 420 578,3 тысяч тенге;
погашение займов – 279 423,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 434 002,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 08.12.2016 N 1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли;
продажа нематериальных активов.

5. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде мыналарға:
1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
2) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
3) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшу, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
6) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
8) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
9) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.03.2016 N 45/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
10) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту;
11) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз ету.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы Петропавл қалалық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы" Петропавл қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 2460 қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.03.2016 N 45/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте Ұлттық қордан берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде мыналар бойынша:
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру.
Ұлттық қордан көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы Петропавл қалалық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы" Петропавл қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 2460 қаулысымен айқындалады.
6-1. 2016 жылға арналған қаланың бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттердің есебінен бюджеттік кредиттер:
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға ескерілсін.

5. Учесть в городском бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
6) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
7) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
8) проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
9) - исключен решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 45/1 (вводится в действие с 01.01.2016);
10) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
11) обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска от 31 декабря 2015 года № 2460 "О реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2016-2018 годы".
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 45/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть в городском бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда, в том числе на:
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда определяется постановлением акимата города Петропавловска от 31 декабря 2015 года № 2460 "О реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2016-2018 годы".
6-1. Учесть в городском бюджете на 2016 год бюджетные кредиты за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.

Көрсетілген сомаларды бөлу 2016-2018 жылдарға арналған қала бюджеті туралы қалалық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.03.2016 N 45/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және кредиттер түсімі ескерілсін, соның ішінде мыналарға:
1) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
2) балалар-жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға;
3) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуді және елді мекендерді абаттандыруды бірлесіп қаржыландыруға;
4) Петропавл қаласында әмбебап теннис орталығын салуға жоба-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптамаға;
5) Петропавл қаласында тұрғын үй салуға;
6) Петропавл қаласында инженерлік-коммуникациялық желілер салуға;
7) "Береке" ықшам ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымына жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
8) өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
9) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
10) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге;
11) Петропавл қаласын абаттандыруға;
12) Петропавл қаласының жолдарын күтуге;
13) пәтерлерді сатып алуға;
14) тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға нысаналы кредиттерге.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді және кредиттерді бөлу 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы Петропавл қалалық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7-1. 2016 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1 қосымшаға сәйкес қарастыру.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.03.2016 N 45/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару барысында 4-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
9. 2016 жылға арналған қала бюджетінің шығыстарында сомасы 3 312 108 мың теңге көлемінде бюджеттік алып қоюлар ескерілсін.
10. 2016 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 217 285,9 мың теңге сомада бекітілсін.

Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города на 2016-2018 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 45/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Учесть в городском бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета, в том числе на:
1) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
2) содержание детско-юношеских спортивных школ;
3) софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
4) разработку и экспертизу проектно-сметной документации на строительство универсального теннисного центра в городе Петропавловске;
5) строительство жилья в городе Петропавловске;
6) строительство инженерно-коммуникационных сетей в городе Петропавловске;
7) разработку проектно-сметной документации на инженерно-коммуникационную инфраструктуру микрорайона "Береке";
8) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
9) развитие транспортной инфраструктуры;
10) строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020;
11) благоустройство города Петропавловска;
12) содержание дорог города Петропавловска;
13) приобретение квартир;
14) целевые кредиты на проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города Петропавловска на 2016-2018 годы.
7-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2016 года, согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 45/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
9. Учесть в расходах городского бюджета на 2016 год бюджетные изъятия в объеме 3 312 108 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2016 год в сумме 217 285,9 тысячи тенге.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 08.12.2016 N 1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
12. Осы шешiм 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
А. Филипенко
Петропавл қалалық мәслихат
хатшысы
Л. Жалмұқанова

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 08.12.2016 N 1 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
А.Филипенко
Секретарь Петропавловского
городского маслихата
Л.Жалмуканова

58 716,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 591,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
13 690,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
829 825,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
193 887,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
42 601,6
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
42 598,6
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
150 619,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
150 619,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
795 892,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 228,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 411,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері балаларды мемлекеттік қолдау
3 817,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
775 771,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 275,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
180 338,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28 680,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32 016,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
148 129,2
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 889,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
900,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
53 204,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90 457,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 261,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
148 924,6
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 898,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

58 716,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 591,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
13 690,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
829 825,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
193 887,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
42 601,6
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
42 598,6
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
150 619,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
150 619,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
795 892,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 228,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 411,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа
3 817,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
775 771,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76 275,4
002
Программа занятости
180 338,2
005
Государственная адресная социальная помощь
28 680,0
006
Оказание жилищной помощи
32 016,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
148 129,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 889,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
900,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
53 204,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90 457,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 261,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
148 924,6
021
Капитальные расходы государственного органа
1 898,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы