"2015-2017 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы N 32-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 сәуірде N 3199 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 18 қаңтардағы N 5.2.1-13/18)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 18.01.2016 N 5.2.1-13/18).
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104 бабының 5 тармағына, 109 бабының 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2015-2017 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 12 қаңтарда № 3055 тіркелген, 2015 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға мына көлемде:
1) кірістер - 2648615 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 376718 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 7602 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15620 мың теңге,
трансферттердің түсімі - 2248675 мың теңге;
2) шығындар - 2654819 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 21081 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 26757 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 5676 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 27 285,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 27 285,1 мың теңге.";
6 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 914517 мың теңге, соның ішінде дамуға 651915 мың теңге есепке алынсын:";
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2014 года № 29-1 "О бюджете Аккайынского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2015 года N 32-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 апреля 2015 года N 3199. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18 января 2016 года N 5.2.1-13/18)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18.01.2016 N 5.2.1-13/18).
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2014 года № 29-1 "О бюджете Аккайынского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3055 от 12 января 2015 года, опубликовано 23 января 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 2648615 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 376718 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 7602 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 15620 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов - 2248675 тысяч тенге;
2) затраты - 2654819,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 21081 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты        - 26757 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 5676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям финансовыми активами - 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 27285,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 27285,1 тысяч тенге.";
в пункте 6:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты в общей сумме 914517 тысяч тенге, в том числе на развитие 651915 тысяч тенге:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:

"1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 105475 мың теңге;";
2) тармақша алынсын;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 22709 мың теңге;";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 50825 мың теңге;";
8) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуіне 15097 мың теңге;";
10) тармақша алынсын;
11) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"11) ауылдық елді мекендерінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға ;";
12) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"12) Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерін дамытуға 67685 мың теңге, соның ішінде:
Полтавка ауылында Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне- 24816 мың теңге;
Төқшын мектеп-гимназия ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 21358 мың теңге;
Смирново № 3 орта мектеп ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 21511 мың теңге;";
13), 14), 16), 17) тармақшалар алынсын;
келесі мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
"19) жергілікті атқару органдардың агроөнеркәсіптік кешенің бөлімшесін ұстауға;";
келесі мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:
"20) оқулықтарды сатып алу және жеткізуге 1624 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
"21) интернет жүйесіне қызмет көрсету 2129 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:
"ауданның мектептеріне көмір сатып алуына 35000 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 3-1 қосымшаға сәйкес қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдыктары есебінен аудан бюджетінің шығындары қарастырылсын";

"1) 105475 тысяч тенге на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;";
подпункт 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) 22709 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) 50825 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) 15097 тысяч тенге на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;";
подпункт 10) исключить;
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) 651915 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) 7624 тысячи тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 636 от 19 июня 2013 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:
2482 тысячи тенге на проведение капитального ремонта здания Дома культуры в селе Полтавка;
2136 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Токушинской школы-гимназии;
3006 тысяч тенге на проведение капитального ремонта Смирновской средней школы № 3;";
подпункты 13), 14), 16), 17) исключить;
дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) 3795 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;";
дополнить подпунктом 20) следующего содержания:
"20) 5326 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников;";
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) 2129 тысяч тенге на предоставление услуг к сети интернет;";
дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) 35000 тысяч тенге на приобретение угля для школ района.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 3-1";

жоғары көрсетілген шешім осы шешімге 3 қосымшаға сәйкес 3-1 қосымшасымен толықтырылсын";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жана редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХХХII сессия
төрағасы
А. Фильберт
Аққайың ауданы мәслихатының
хатшысы
Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 32-2 шешіміне 1 қосымша

вышеуказанное решение дополнить приложением 3-1 согласно приложению 3 к настоящему решению";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
ХХХII сессии V созыва
А. Фильберт
Секретарь маслихата
Аккайынского района
К. Курманбаев
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 31 марта 2015 года № 32-2

Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 32-2 шешіміне 2 қосымша
Аққайың ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-1 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға арналған ауылдық округ әкім аппараттары бойынша қаржыландыру көлемі
Әкімшіліктін атауы
"Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" 001.011 бағдарлама
"Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" 001.015 бағдарлама

Приложение 2 к решению маслихата Аккайынского района от 31 марта 2015 года № 32-2
Приложение 4 к решению маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2014 года № 29-1
Объемы финансирования на 2015 год по аппаратам акимов сельских округов
п/п
Наименование администратора
Программа 001.011. "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
Программа 001.015. "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"