2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы N 38-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3547 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға мына көлемдерде:
1) кірістер – 2510256,6 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер- 447691 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 5521,6 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер–16390 мың теңге,
трансферттердің түсімдері -2040654 мың теңге;
2) шығындар – 2519469,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 11626,3мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19089,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7463,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 1519 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу –1519 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -22358 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)- 22358 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 19089 мың теңге;
қарыздарды өтеу -7463,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -10732,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) 100 пайыз көлемінде облыстық мәслихат белгілегендей, төлем көзінен салық салынбайтын табыстары бойынша жеке табыс салығы норма бойынша кірістерді бөлу;
2) 84 пайыз көлемінде облыстық мәслихат белгілегендей, әлеуметтік салық норма бойынша кірістерді бөлу;
3) жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
4) жер салығы;
5) бірыңғай жер салығы;
6) көлік құралдарына салық;
7) тіркелген салық;
8) бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына ақциздер;
9) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) дара кәсiпкерлiктерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;

О бюджете Аккайынского района на 2016 -2018 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2015 года N 38-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года N 3547
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы -2510256,6 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 447691 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5521,6тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала -16390 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2040654 тысяч тенге;
2) затраты -2519469,3тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11626,3тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 19089,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов -7463,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -1519 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -1519 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -22358 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 22358тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 19089 тысяч тенге;
погашение займов – 7463,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10732,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы бюджета района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, по нормативам распределения доходов, установленных областным маслихатом в размере 100 процентов;
2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленных областным маслихатом в размере 84 процента;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
4) земельный налог;
5) единый земельный налог;
6) налог на транспортные средства;
7) фиксированный налог;
8) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
9) плата за пользование земельными участками;
10) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;

11) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым;
12) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдардан мен өкілдерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
13) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
14) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ кайта тіркегені үшін алым;
15) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
16) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
17) сыртқы (көрнекті) жарнаманы аудандық манызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі ұй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікке және ауданда тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекті) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы ұй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікке және облыстық маңызы бар қалада тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақы.
3. Аудан бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер.
2) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудан бюджетінің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінен қоспағанда, жер учаскелерінен сатудан түсетін түсімдер.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 1317603 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. 4 қосымшаға сәйкес жергілікті өзін-өзі басқарудың функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер сомасы 5496 мың теңге бөлінсін.
7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 723051 мың теңге, соның ішінде дамуға 5597 мың теңге есепке алынсын:
1) азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 428734 мың теңге

11) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
12) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
14) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
15) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
16) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
17) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения и на транспортных средствах, зарегистрированных в городе областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке и на транспортных средствах, зарегистрированных в районе.
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов городов районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 1317603 тысяч тенге.
6. Распределить трансферты органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправления в сумме 5496 тысяч тенге согласно приложению 4.
7. Учесть в бюджете района на 2016 год целевые трансферты в общей сумме 723051 тысяч тенге, в том числе на развитие 5597тысяч тенге:
1) 428734 тысяч тенге для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам

2) әкімшілік мемлекеттік қызметкерлеріне еңбек ақысын көтеру деңгейіне 53581 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 49609 мың теңге;
4) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстау үшін 4996 мың теңге;
5) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына 8562 мың теңге;
6) ауылдық елді мекендерінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 3078 мың теңге;
7) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамытуға 12596 мың теңге, соның ішінде:
Шағалалы ауылында Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 3920 мың теңге;
Смирново №1орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 4550 мың теңге;
"Чебурашка" бөбекханасын күрделі жөндеу өткізуіне 880 мың теңге;
"Черкасс ОМ" КММ ғимаратында электр сымдарын ағымдағы жөндеуіне 230 мың теңге;
Аралағаш орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуіне 3016 мың теңге;";
9) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"9) жергілікті бюджеттін залалдарын өтеу және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуіне 24116 мың теңге:
білім беру жүйесін ақпараттандыру 4006 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге 9514 мың теңге;
Рублевка орта мектебі үшін Газель автокөлік сатып алуына 4450 мың теңге;
білім беру объектілерді күрделі жөндеуіне жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуіне және ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге 2500 мың теңге;
мектептердің сайттарына және порталдарына техникалық қызмет көрсетуіне 1465 мың теңге;
коммуналдық кызмет көрсетуіне төлем 2181 мың теңге.
8) Смирново ауылының көшелерін автокөлік жолдарын орташа жөндеуіне 24443,8 мың теңге;
9) жергілікті бюджеттін залалдарын өтеу және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуіне 24116 мың теңге:
білім беру жүйесін ақпараттандыру 4006 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге 9514 мың теңге;
Рублевка орта мектебі үшін Газель автокөлік сатып алуына 6631 мың теңге;
білім беру объектілерді күрделі жөндеуіне жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуіне және ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге 2500 мың теңге;
мектептердің сайттарына және порталдарына техникалық қызмет көрсетуіне 1465 мың теңге.
10) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізуге 4196 мың теңге

2) 53581 тысяч тенге на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) 49609 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 4996 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 8562 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
6) 3078 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
7) 12596 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 162 от 31 марта 2015 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:
3920 тысяч тенге на проведение капитального ремонта Дома культуры в ауле Шагалалы;
4550 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Смирновской средней школы №1;
880 тысяч тенге на проведение капитального ремонта ясли-сада "Чебурашка";
230 тысяч тенге на текущий ремонт электропроводки в здании КГУ "Черкасская СШ";
3016 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Аралагашской средней школы
8) 24443,8 тысяч тенге на средний ремонт автомобильных дорог по улицам села Смирново.
9) 24116 тысяч тенге на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабилизации регионов:
4006 тысяч тенге на информатизацию системы образования;
9514 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
4450 тысяч тенге на приобретение автомашины Газель для Рублевской средней школы;
2500 тысяч тенге на изготовление проектно-сметной документации и проведение комплексной вневедомственной экспертизы на капитальный ремонт объектов образования;
1465 тысяч тенге на техническое обслуживание порталов и сайтов школ;
2181 тысяч тенге на оплату коммунальных услуг.
10) 4196 тысяч тенге на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных

11) Дайындық аулының кіре беріс аудандық маңызы бар көлік жолын ағымдағы жөндеу жүргізу үшін 30000 мың теңге;
12) Астраханка аулының ішіндегі көлік жолдарын орташа жөндеу жүргізу үшін 10000 мың теңге;
13) мал емдейтін пунктінің модульдік ғимаратын сатып алу үшін 1519 мың теңге.
14) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап облыс орталықтарының және Алматы қаласының аудандарына қосылған ауылдық елді мекендерді қоса алғанда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалаларда, Қазақстан Республикасы Үкіметтің арнайы резервінен бөлінген қаражат шеңберінде инфрақұрылымды, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын ағымдағы және орташа жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға 15781 мың теңге;
15) мал көмінділерінің (сібірязвалық көмінділері) жетілдіру жөніндегі жұмыс жүргізуге1680 мың теңге және топографиялық картасына сібірязвалық мал көмінділеріне енгізу бойынша жұмыстарды жүргізуге 764,2 мың теңге";
16) Булаев топтық су құбырына қосылған, елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру тарату жүйелерін реконструкциялауына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 1000 мың теңге (Власовка ауылы-500 мың теңге, Қиялы ауылы-500 мың теңге);
17) Смирново ауылында нөсерлік кәрізді ағымдағы жөндеуге 19467 мың теңге.
18) білім алатын сандық инфрақұрылым құруына 8928 мың теңге;
19) білім беру қызметшілерге еңбекақы қоры 20000 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудан бюджетінде келесі шығындар қарастырылғаны белгіленсін:
1) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлеуге 8244,6 мың теңге
2) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер 479 мың теңге;
3) мектеп ұстаздарына және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстемеақы мөлшерін ұлғайтуға 18778 мың теңге;
4) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге 17010 мың теңге
5) мемлекеттік қорғауға жататын, Қазақстан Республикасының объектілері тізілімінен алынып тасталған, (әкімдігі) объектілерін қорғау қамтамасыз етуіне 4304 мың теңге;

11) 30000 тысяч тенге на проведение текущего ремонта автодороги районного значения "подъезд к селу Дайындык;
12) 10000 тысяч тенге на проведение среднего ремонта участков внутри поселковых автодорог села Астраханка;
13) 1519 тысяч тенге на приобретение модульного здания ветеринарного пункта.
14) 15781 тысяч тенге на текущий и средний ремонт инфраструктуры, жилищно-коммунального хозяйства и благоустройство населенных пунктов в рамках средств, выделенных из специального резерва Правительства Республики Казахстан, в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения, включая сельские населенные пункты, присоединенные с 1 января 2014 года к районам областных центров и города Алматы по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 162 от 31 марта 2015 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
15) 1680 тысяч тенге на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений) и 764,2 тысяч тенге на проведение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты
16) 1000 тысяч тенге на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому водопроводу (село Власовка-500 тысяч тенге, село Киялы -500 тысяч тенге);
17) 19467 тысяч тенге на текущий ремонт ливневой канализации села Смирново.
18) 8928 тысяч тенге на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
19) 20000 тысяч тенге на фонд оплаты труда работникам образования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть, что в бюджете района предусмотрены следующие расходы:
1) 8244,6 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
2) 479 тысяч тенге на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту, и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
3) 18778 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
4) 17010 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
5) 4304 тысячи тенге на обеспечение охраны объектов (акиматов), исключенных из перечня объектов Республики Казахстан, подлежащих государственной охране;

6) жергілікті атқарушы органдарының штаттық саның ұлғайтуына 12733 мың теңге;
7) автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз етуіне 12368 мың теңге;
8) әлеуметтік қызметіне мамандық стандарт енгізуіне 2121 мың теңге;
9) ауыл шаруашылық жануарларының құның (50 пайызға дейін) өтеу (ірі және уақ мүйізді мал) 2767 мың теңге;
10) бруцеллезбен ауыратын уақ мүйізді малды санитарлық жоюды өткізуіне 150 мың теңге;
11) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларды іске асыруына 4915 мың теңге;
12) эпизоотикаға қарсы іс-шаралар өткізуіне 33076 мың теңге;
13) "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен бекітілген, Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу шараларды іске асыруына 19773 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік саласындағы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер 19089,5 мың теңге есепке алынсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 18.03.2016 N 40-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 9 қосымшаға сәйкес қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдыктары есебінен аудан бюджетінің шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 18.03.2016 N 40-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10 2016 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 5597 мың теңге сомасы бекітілсін.
Ескерту. 10 - тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша аудан бюджет шығындары қаржыландыру көлемі қарастырылғаны есепке алсын.
12. 8 қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған бюджеттің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі белгіленсін.
13. Мерекелік күндерге және атаулы күндерге, және қиын өмірлік жағдай туындағанда 2016 жылғы ауданның бюджет шығындарыңда қарастырылғаны ескерілсін.
14. 2016 жылы бюджеттік саланың қызметкерлеріне еңбекақы толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.

6) 12733 тысяч тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
7) 12368 тысяч тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог
8) 2121 тысяча тенге на введение стандартов специальных социальных услуг;
9) 2767 тысяч тенге на возмещение (до 50 процентов) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота);
10) 150 тысяч тенге на проведение санитарного убоя мелкого рогатого скота больных бруцеллезом;
11) 4915 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
12) 33076 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13) 19773 тысячи тенге на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 728 от 28 июня 2014 года "Об утверждении Программы развития регионов до 2020 года".
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в бюджете района бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 19089,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 40-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 40-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5597 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Учесть, что в расходах бюджета района на 2016-2018 годы предусмотрено финансирование по аппаратам акимов сельских округов в объемах согласно приложениям 5, 6, 7.
12. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета на 2016 год, согласно приложению 8.
13. Учесть, что в расходах бюджета района на 2016 год предусматриваются социальные выплаты к праздничным дням и памятным датам, а также при наступлении трудной жизненной ситуации.
14. Обеспечить в 2016 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

15. 2016 жылы азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.

15. Установить в 2016 году специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

16. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХХХVIII сессия
төрайымы
И. Гонтарь
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
ХХХVIII сессии V созыва
И. Гонтарь
Секретарь маслихата
Аккайынского района
К.Курманбаев
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1
Бюджет Аккайынского района на 2016 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч.тенге)