"2015-2017 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5-34-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 маусымдағы № 5-39-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 шілдеде N 3308 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5-34-1 "2015-2017 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3051 тіркелген, 2015 жылғы 15 қантарда "Айыртау таңы" газетінде, 2015 жылғы 15 қаңтарда "Айыртауские зори" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 537 929,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 469 339,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 715,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 16 137,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 865 737,7,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 524 271,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 59 314,0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 77 298,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 984,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 5 400,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 5 400,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – - 51 056,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) –
51 056,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсуі – 77 298,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –31 639,5 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 5398,0 мың теңге.";
7- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 170 904,0 мың теңге - мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 5-34-1 "О бюджете Айыртауского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30 июня 2015 года № 5-39-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 июля 2015 года № 3308
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 5-34-1 "О бюджете Айыртауского района на 2015-2017 годы (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3051, опубликовано 15 января 2015 года в газете "Айыртау таңы", 15 января 2015 года в газете "Айыртауские зори") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы      – 3 537 929,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 649 339,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям       – 6715,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16137,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 865 737,7 тысяч тенге;
2) затраты       – 3 524 271,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 314,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 77 298,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 984,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 400,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов      – 5 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит)       бюджета – - 51 056,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
51 056,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 298,0 тысяч тенге;
погашение займов – 31 639,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 398,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 170 904,0 тысячи тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;

2) 101 052,0 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, соның ішінде: республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер есебінен -97 812,0 мың теңге, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен -3240,0 мың теңге;
3) 81 233,0 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
4) 150,0 мың теңге- мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
5) 641,0 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
6) 12 929,0 мың теңге - халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге, соның ішінде: мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту;
7) 21 969,0 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, соның ішінде: бір жолғы материалдық көмек көрсету - 21 751,0 мың теңге, материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейлі банктерге комиссиялық сыйақы -218,0 мың теңге;
8) 1 271 мың теңге – азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
9) 4 952 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға.";
9- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын, соның ішінде :
1) 2 794,7 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
2) 8 331,0 мың теңге -энзоотика ауруларына қарсы алдын алу іс-шараларын өткізу;
3) 4458,0 мың теңге -2014 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" (бұдан әрі Жұмыспен қамту 2020 жол картасы) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында әлеуметтік-мәдени объектісін және инженерлік-көлік инфрақұрылымы және елді мекендерді абаттандыруға тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жөндеуге қоса қаржыландыруға;
4) 6 875 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
5) 4 298 мың теңге – интернет желісінің қызметтерін ұсынуға.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының
ХХХIХ кезектен тыс
сессиясының төрағасы
С. Есенғалиев
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Тілеубаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы

2) 101052,0 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе: за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета -97 812,0 тысяч тенге, целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан -3240,0 тысяч тенге;
3) 81 233,0 тысячи тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 150,0 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 641,0 тысяча тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) 12 929,0 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению в том числе: на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
7) 21 969,0 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, в том числе: оказание единовременной материальной помощи – 21 751,0 тысяча тенге, комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи -218,0 тысяч тенге;
8) 1 271,0 тысяча тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
9) 4 952,0 тысячи тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 2 794,7 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
2) 8 331,0 тысяча тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 4458,0 тысячи тенге на софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" (далее Дорожная карта занятости 2020);
4) 6 875,0 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
5) 4 298,0 тысяч тенге – на предоставление услуг к сети Интернет.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению (прилагаются).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
ХХХIХ внеочередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С. Есенгалиев
Секретарь
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Р.Тлеубаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"

9 117,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 117,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 632,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 787,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 775,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
940,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130,0
02
Қорғаныс
7 377,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 377,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6975,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
300,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
102,0
04
Бiлiм беру
2 605 158,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 582 067,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 430,0
003
Жалпы білім беру
2 267 497,3
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
28 167,4
Функционалдық топ
Атауы
Сома, мың теңге
Әкiмшi
Бағдарлама
006
Балаларға қосымша білім беру
18 602,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
121 906,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
20 277,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
746,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 657,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
101 052,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 732,6
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
23 091,0

9 117,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 117,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 632,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 787,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 775,4
010
Приватизация,управление коммунальным имуществом , постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
940,0
015
Капитальные расходы государственного органа
130,0
02
Оборона
7 377,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 377,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6975,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
300,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
102,0
04
Образование
2 605 158,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 582 067,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 430,0
003
Общеобразовательное обучение
2 267 497,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
28 167,4
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч
тенге
Администратор
Программа
006
Дополнительное образование для детей
18 602,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
121 906,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот)и ребенка(детей),оставшегося без попечения родителей
20 277,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
746,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 657,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
101 052,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 732,6
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
23 091,0