2015 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша субсидияланатын басымды ауыл шаруашылық дақылдардың әр түрлері бойынша егудің оңтайлы мерзімдерін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 260 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 17 шілдеде N 3314 болып тіркелді
"Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығындылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен бекітілген, Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығындылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидасының 10-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулысының қосымшасына сәйкес, 2015 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша субсидияланатын басымды ауыл шаруашылық дақылдардың әр түрлері бойынша егудің оңтайлы мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау осы саланы жетекшілік етуші Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 3 мамырдан туындаған құқықтық қатынасқа таратылады.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданның әкімі
В. Дудов
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 260 қаулысына қосымша
2015 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы бойынша субсидияланатын басымды ауыл шаруашылық дақылдардың әр түрлері бойынша егудің оңтайлы мерзімдері
п/п
Дақылдар
Ауылшаруашылық дақылдары оңтайлы
себу мерзімдері
ІІ – далалық,
тегістік,
масақты-далалық
ІІІ – құрғақшыдалалық, далалық
1
Жазғы егіс бидай (орташа ерте, орташа піскен, орташакеш сорт және тұрлаулы)
2015 жылғы
14 мамыр -
2015 жылғы
8 маусым
2015 жылғы
14 мамыр -
2015 жылғы
8 маусым
2
Арпа, сұлы
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
12 маусым
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
12 маусым
3
Нут
2015 жылғы
12 мамыр -
2015 жылғы
18 мамыр
2015 жылғы
12 мамыр -
2015 жылғы
18 мамыр
4
Асбұршақ
2015 жылғы
20 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
2015 жылғы
20 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
5
Қарамық
2015 жылғы
20 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
2015 жылғы
20 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
6
Тары
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
7
Соя
2015 жылғы
22 мамыр -
2015 жылғы
30 мамыр
2015 жылғы
22 мамыр -
2015 жылғы
30 мамыр
8
Жасымық
2015 жылғы
22 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
2015 жылғы
22 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
9
Рапс (жол салушы пар, бір жылдық шөптер, дәнді)
2015 жылғы
12 мамыр -
2015 жылғы
1 маусым
2015 жылғы
12 мамыр -
2015 жылғы
1 маусым
10
Зығыр, қыша
2015 жылғы
15 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
2015 жылғы
15 мамыр -
2015 жылғы
3 маусым
11
Май тұқымға күнбағыс
2015 жылғы
15 мамыр -
2015 жылғы
30 мамыр
2015 жылғы
15 мамыр -
2015 жылғы
30 мамыр
12
Арыш
2015 жылғы
20 мамыр -
2015 жылғы
1 маусым
2015 жылғы
20 мамыр -
2015 жылғы
1 маусым
13
Күздік бидай
2015 жылғы
25 тамыз -
2015 жылғы
8 қыркүйек
2015 жылғы
25 тамыз -
2015 жылғы
8 қыркүйек
14
Күздік қара бидай
2015 жылғы
26 тамыз -
2015 жылғы
10 қыркүйек
2015 жылғы
26 тамыз -
2015 жылғы
10 қыркүйек
15
Картоп
2015 жылғы
15 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
2015 жылғы
15 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
16
Сүр шөпке жүрегі
2015 жылғы
27 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
2015 жылғы
27 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
17
Сүр шөпке күнбағыс
2015 жылғы
27 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
2015 жылғы
27 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
Жасыл жемшөпке бір жылдық шөптер
18
Жасыл жемшөпке бір жылдық шөптер (сұлы+асбұршақ, асбұршақ+сұлы+арпа)
2015 жылғы
5 маусым -
2015 жылғы
15 маусым
2015 жылғы
5 маусым -
2015 жылғы
15 маусым
Шөпке бір жылдық шөптер
19
Шөпке бір жылдық шөптер (судан шөбі, тары, могар, сұлы+вика)
2015 жылғы
5 маусым -
2015 жылғы
15 маусым
2015 жылғы
5 маусым -
2015 жылғы
15 маусым
Пішендемеге бір жылдық шөптер
20
Пішендемеге бір жылдық шөптер (сұлы+арпа+ асбұршақ+бидай, сұлы+асбұршақ, тары+асбұршақ)
2015 жылғы
5 маусым -
2015 жылғы
15 маусым
2015 жылғы
5 маусым -
2015 жылғы
15 маусым
Жасыл конвейер
21
Жасыл конвейер (бір жылдық шөптер) І мерзімі (асбұршақ+сұлы)
2015 жылғы
8 мамыр -
2015 жылғы
10 мамыр
2015 жылғы
8 мамыр -
2015 жылғы
10 мамыр
22
ІІ мерзімі (сұлы+арпа+ асбұршақ, судан шөбі+ асбұршақ, тары+асбұршақ)
2015 жылғы
23 мамыр-
2015 жылғы
25 мамыр
2015 жылғы
23 мамыр -
2015 жылғы
25 мамыр
23
ІІІ мерзімі (асбұршақ+сұлы+арпа
2015 жылғы
8 маусым -
2015 жылғы
10 маусым
2015 жылғы
8 маусым -
2015 жылғы
10 маусым
24
IV мерзімі (рапс+сұлы)
2015 жылғы
8 шілде -
2015 жылғы
10 шілде
2015 жылғы
8 шілде -
2015 жылғы
10 шілде
Көп жылдық шөптер
25
Көп жылдық шөптер (жоңышқа, донник, эспарцет, козлятник, кострец, бидайық шөп)
І мерзімі
2015 жылғы
5 мамыр -
2015 жылғы
15 мамыр
2015 жылғы
3 мамыр -
2015 жылғы
11 мамыр
26
Көп жылдық шөптер (жоңышқа, донник, эспарцет, козлятник, кострец, бидайық шөп)
ІІ мерзімі
2015 жылғы
5 шілде -
2015 жылғы
20 шілде
2015 жылғы
2 шілде –
2015 жылғы
15 шілде
Көкөніс
27
Сәбіз (тұқым)
2015 жылғы
10 мамыр -
2015 жылғы
20 мамыр
2015 жылғы
10 мамыр -
2015 жылғы
20 мамыр
28
Пияз (тұқым)
2015 жылғы
10 мамыр -
2015 жылғы
20 мамыр
2015 жылғы
10 мамыр -
2015 жылғы
20 мамыр
29
Қызылша
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
30
Қияр
2015 жылғы
16 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
2015 жылғы
16 мамыр -
2015 жылғы
5 маусым
31
Орамжапырақ көшеті
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
15 маусым
2015 жылғы
25 мамыр -
2015 жылғы
15 маусым
32
Қызанақ көшеті
2015 жылғы
28 мамыр -
2015 жылғы
12 маусым
2015 жылғы
28 мамыр -
2015 жылғы
12 маусым

Об определении оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области на 2015 год
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 19 июня 2015 года № 260. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 июля 2015 года № 3314
В соответствии с пунктом 10 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", акимат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области на 2015 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области, курирующего данную сферу.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 3 мая 2015 года.
Аким района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
В. Дудов
Приложение к постановлению акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 19 июня 2015 года № 260
Оптимальные сроки сева по видам субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области на 2015 год
№ п/п
Культура
Оптимальные сроки проведения посева сельскохозяйственных культур
ІІ – степная, равнинная,
колочностепная
ІІІ – засушливостепная,
степная
1
Яровая пшеница
(среднеранние, среднеспелые, среднепоздние сорта и твердая)
14 мая 2015 года -
8 июня 2015 года
14 мая 2015 года -
8 июня 2015 года
2
Ячмень, овес
25 мая 2015 года -
12 июня 2015 года
25 мая 2015 года -
12 июня 2015 года
3
Нут
12 мая 2015 года -
18 мая 2015 года
12 мая 2015 года -
18 мая 2015 года
4
Горох
20 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
20 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
5
Гречиха
20 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
20 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
6
Просо
25 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
25 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
7
Соя
22 мая 2015 года -
30 мая 2015 года
22 мая 2015 года -
30 мая 2015 года
8
Чечевица
22 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
22 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
9
Рапс (предшественники – пар, однолетние травы, зерновые)
12 мая 2015 года -
1 июня 2015 года
12 мая 2015 года -
1 июня 2015 года
10
Лен, горчица
15 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
15 мая 2015 года -
3 июня 2015 года
11
Подсолнечник на маслосемена
15 мая 2015 года -
30 мая 2015 года
15 мая 2015 года -
30 мая 2015 года
12
Рыжик
20 мая 2015 года -
1 июня 2015 года
20 мая 2015 года -
1 июня 2015 года
13
Озимая пшеница
25 августа
2015 года -
8 сентября
2015 года
25 августа
2015 года -
8 сентября
2015 года
14
Озимая рожь
26 августа
2015 года -
10 сентября
2015 года
26 августа
2015 года -
10 сентября
2015 года
15
Картофель
15 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
15 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
16
Кукуруза на силос
27 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
27 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
17
Подсолнечник на силос
27 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
27 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
Однолетние травы на зеленый корм
18
Однолетние травы на зеленый корм, (овес + горох, горох + овес + ячмень)
5 июня 2015 года -
15 июня 2015 года
5 июня 2015 года -
15 июня 2015 года
Однолетние травы на сено
19
Однолетние травы на сено
(суданская трава, просо, могар,
овес + вика)
5 июня 2015 года -
15 июня 2015 года
5 июня 2015 года -
15 июня 2015 года
Однолетние травы на сенаж
20
Однолетние травы на сенаж
(овес + ячмень + горох + пшеница,
овес + горох,
просо + горох)
5 июня 2015 года -
15 июня 2015 года
5 июня 2015 года -
15 июня 2015 года
Зеленый конвейер
21
Зеленый конвейер:
(однолетние травы)
I срок
(горох + овес)
8 мая 2015 года -
10 мая 2015 года
8 мая 2015 года -
10 мая 2015 года
22
II срок (овес + ячмень + горох, суданская трава + горох,
просо + горох)
23 мая 2015 года -
25 мая 2015 года
23 мая 2015 года -
25 мая 2015 года
23
III срок (горох + овес + ячмень,
8 июня 2015 года -
10 июня 2015 года
8 июня 2015 года -
10 июня 2015 года
24
IV срок
(рапс + овес)
8 июля 2015 года -
10 июля 2015 года
8 июля 2015 года -
10 июля 2015 года
Многолетние травы
25
Многолетние травы
(люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк)
I срок
5 мая 2015 года -
15 мая 2015 года
3 мая 2015 года -
11 мая 2015 года
26
Многолетние травы
(люцерна, донник, эспарцет, козлятник,
кострец, житняк)
II срок
5 июля 2015 года -
20 июля 2015 года
2 июля 2015 года -
15 июля 2015 года
Овощи
27
Морковь (семена)
10 мая 2015 года -
20 мая 2015 года
10 мая 2015 года -
20 мая 2015 года
28
Лук (семена)
10 мая 2015 года -
20 мая 2015 года
10 мая 2015 года -
20 мая 2015 года
29
Свекла
25 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
25 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
30
Огурцы
16 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
16 мая 2015 года -
5 июня 2015 года
31
Рассада капусты
25 мая 2015 года -
15 июня 2015 года
25 мая 2015 года -
15 июня 2015 года
32
Рассада томатов
28 мая 2015 года -
12 июня 2015 года
28 мая 2015 года -
12 июня 2015 года