"2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 41/258 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 сәуірде N 3194 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 104106109 баптарына, 111 баптың 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 3041 тіркелген, "Есіл таңы" және "Ишим" газеттерінде 2015 жылдың 5 ақпанында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 738 540 мың теңге;
сонымен қатар:
салық түсімдері 363 182 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер 6 355 мың теңге;
негізгі капиталдан түскен түсімдер 19 400 мың теңге;
трансферттер түсімінен 2 349 603 мың теңге;
2) шығындар 2 742 214,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу 33 663 мың теңге;
сонымен қатар:
бюджеттік несиелер 47 568 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 13 905 мың теңге;
4) қаржылық активтердегі операциялар
бойынша сальдо 2 860 мың теңге;
сонымен қатар:
қаржылық активтерді сатып алу 3 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін
сатып алудан түскен түсімдер 140 мың теңге;
5) бюджет жетіспеушілігі (профицит) - 40 197,1 мың теңге;
6) бюджеттің жетіспеушілігін
(профициттерді қолдану) қаржыландыру 40 197,1 мың теңге;
қарыздардың түсімі 47 568 мың теңге;
қарыздарды өтеу 13 905 мың теңге;
қалған бюджеттік қаражатты қолдану 6 534,1 мың теңге.";
7 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттер түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
жергілікті бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сонымен қатар мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайына байланысты ай сайынғы үстемеақыларды төлеуге";
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен ұстаздардың еңбек төлемдерін арттыруға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
мүгедектерді міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараны өткізуге;
азаматтық жағдай актілерінің тіркелу бөлімнің штаттық санақтарын күтуге;
агроөнеркәсіп кешендерінің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін күтуге;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015 -2017 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 марта 2015 года № 41/258. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 апреля 2015 года № 3194
В соответствии со статьями 104106109пунктом 1 статьи 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3041, опубликовано 5 февраля 2015 года в газетах "Есіл таңы" и "Ишим") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы, согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы 2 738 540 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 363 182 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 355 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 19 400 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 349 603тысяч тенге;
2) затраты 2 742 214,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 663 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 47 568 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 13 905 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 860тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 3 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 140 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 40 197,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 40 197,1 тысяч тенге;
поступление займов 47 568 тысяч тенге;
погашение займов 13 905 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6534,1 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов";
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;

"Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында қалалар мен селолық елді мекендерді дамытуға.";
8 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің нысаналы трансферттер түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
Есіл ауданының Явленка селосындағы жиырма жеті пәтерлі тұрғын-үй құрылысына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
Есіл ауданының Явленка селосындағы жиырма жеті пәтерлі тұрғын-үй құрылысына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге (сыртқы және инженерлік желілер мен аумақты абаттандыру);
Есіл ауданының Горный селосындағы 0,4 киловатты жоғары вольтты электржелісінің және 10/0,4 киловатты кешенді трансформаторлық кіші станциясын қайта жаңарту бойынша жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
Есіл ауданының Явленка селосындағы кәріс желілерінің құрылысы мен кәрістерді тазартуға жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
еске алу уақыттары мен мерекелік күндерге әлеуметтік көмек мөлшерін ұлғайтуға;
энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын өткізуге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
ғаламтор желісіне қызметтерді ұсынуға;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында қалалар мен селолық елді мекендерді дамытуға";
Есіл ауданының Горный селосында тұрғын-үй салуға жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге.
Облыстық бюджеттің жоғарыда көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.";
15 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"15. 2015 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 4 379 мың теңгеге бекітілсін.";
16-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"2014 қаржылық жылға республикалық бюджеттен бөлінген, қолданылмаған нысаналы трансферттердің қайтарылуын қаржылық жылдың басына қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттің шығындарында 1111,9 мың теңге сома, облыстық бюджеттен 7 655,3 мың теңге сома "Қолданылмаған (аяғына дейін қолданылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару" 459006 бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 767,2 мың теңге сома, соның ішінде бос қалдық қаражаттары есебінен қаржылық жылдың басына қалыптасқан 6 534,1 мың теңге сома, бюджеттік қаражаттарды қайта бөлу есебінен 2 233,1 мың теңге сома, 8 қосымшаға сәйкес қарастырылсын 8.";
осы көрсетілген шешімнің 1234, 8 қосымшалары осы шешімнің 12345 қосымшаларына сәйкес редакцияда мазмұндалсын.

на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации на строительство двадцати семи квартирного жилого дома в селе Явленка Есильского района;
на разработку проектно-сметной документации на строительство двадцати семи квартирного жилого дома в селе Явленка Есильского района (внешние и инженерные сети и благоустройство территории);
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции высоковольтной электролинии 0,4 киловатт и комплексной трансформаторной подстанции 10/0,4 киловатт в селе Горное Есильского района;
на разработку проектно-сметной документации на строительство канализационных сетей и очистных сооружений канализации в селе Явленка Есильского района;
на увеличение размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням;
на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
на приобретение и доставку учебников;
на предоставление услуг к сети интернет;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
на разработку проектно-сметной документации на строительство жилого дома в селе Горное Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2015 год в сумме 4379 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"Предусмотреть в расходах бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2014 финансовом году в сумме 1111,9 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 7655,3 тысяч тенге по бюджетной программе 459006 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 8767,2 тысяч тенге, в том числе за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 6534,1 тысяч тенге, за счет перераспределения бюджетных средств в сумме 2233,1 тысяч тенге, согласно приложению 8.";

2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Н. Плетнев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
Т. Мұқашев
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 41/258 шешіміне 1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/235 шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған Есіл ауданының бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
2015 жыл сомасы (мың теңге)
Кірістер

2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Н. Плетнев
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-казахстанской области
Т. Мукашев
Приложение 1 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20 марта 2015 года № 41/258
Приложение 1 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 39/235
Бюджет Есильского района на 2015 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2015 год
Доходы