Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3550 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 1, 2 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған бюджеті мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 894 319,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –504 980,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 292,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 075,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 343 972,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 893 547,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 239,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 9 545,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 305,5 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 31 519,0:
қаржылық активтерді сатып алу – 31 519,0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 37 987,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –
37 987,2 мың теңге;
қарыз түсімдері –9 545,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –2 305,5 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 30 747,7.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 03.11.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджетке аударылатын, төлем көзінен ұсталмайтын кірістерден жеке табыс салығы 100 пайыз көлемінде;
аудандық бюджетке аударылатын, әлеуметтік салық 84 пайыз көлемінде;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге акциздер (авиациялықты қоспағанда) және дизельді отын;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
ойын бизнесінен салынатын салық;
республикалық бюджетке аударылатын, консулдық алым мен мемлекеттік баждардан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года № 3550
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 894 319,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 504 980,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 292,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 35 075,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 343 972,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 893 547,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 239,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 9 545,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 305,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31 519,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 31 519,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – ( - 37 987,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 987,2 тысяч тенге;
поступление займов – 9 545,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2 305,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 747,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 03.11.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемый у источника выплаты в размере 100 процентов, зачисляемого в районный бюджет;
социального налога в размере 84 процента, зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатудан түсетін түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері мыналардың есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын субвенция көлемі 2 114 675 мың теңге сомада көзделгені ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) агроөнеркәсіп кешені жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне ауысу үшін, сондай-ақ оларға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақыларына ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
3) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
4) білім берудің мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында Мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, соның ішінде еңбек ақы көлемін еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне сәйкес деңгейге жеткізуге;
5) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауға;
6) халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге (мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту).
7) ауданның мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар, оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге;
8) аудан мектептері үшін компьютерлер сатып алуға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 18.03.2016 N 48-4 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясында елді мекендерді абаттандыруға ортақтаса қаржыландыруға ("Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген), соның ішінде:
мәдениет объектілерін жөндеуге;

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества находящегося в государственной собственности района;
других доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета.
6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 2 114 675 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
3) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
4) на реализацию Государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда;
5) на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния;
6) на оказание социальной защиты и помощи населению (увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами).
7) на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района;
8) на приобретение компьютеров для школ района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 48-4 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 (утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020"), в том числе:
на ремонт объектов культуры;

2) төрт ауылдық елді мекеннің сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) "Совет–Ұзынкөл–Возвышен–Екатериновка–Қарағанды–Надежка" автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге;
4) Надежка орта мектебінің шатырын ағымдағы жөндеуге;
5) Булаев қаласы Луговая көшесі 32 үй 18-пәтерлі тұрғын үйдің (шағын отбасылар жатақханасы) құрылысына (сыртқы инженерлік жүйелері);
6) Булаев қаласындағы нөсерлік кәрізді ағымдағы жөндеуге;
7) энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
8) аудандық маңызы бар "Булаев-Октябрь-Конюхов" КТ-11 автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге;
9) Булаев қаласындағы кентішілік жолдарды ағымдағы жөндеуге.
10) Булаев қаласындағы, Луговая көшесі 32-үй 18 пәтерлі тұрғын үйдің (шағын отбасылар жатаханасы) құрылысына;
11) топографиялық карталар және мал қорымдары үшін қоршау дайындауға;
12) №1 Булаев орта мектебін, №4 Булаев орта мектебін, Қарақоға орта мектебін күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттамасын дайындауға;
13) Булаев қаласында және он сегіз ауылдық округтерде кентшілік автомобиль жолдарын жөндеуге, балалар ойын алаңдарын орнатуға, шағын футбол алаңдарын жасанды жабынмен жайластыру;
14) мектептердің порталдары мен сайттарына техникалық қызмет көрсетуге;
15) Мағжан Жұмабаев ауданына трактор сатып алуға.
16) энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
17) Надежка ауылындағы су тарату желілері құрылысына арналған жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
18) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 27.07.2016 N 4-3 шешімімен; өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 03.11.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
10. 2016 жылға арналған бюджетті атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың 7-қосымшаға сәйкес секвестрлеуге жатпайтындығы белгіленсін.
11. Жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 6229,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 27.04.2016 N 2-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Аудан бюджетінің қаражаты есебінен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына бөлінетін трансферттердің көлемі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2016 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.

2) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в четырех сельских населенных пунктах;
3) на текущий ремонт автодороги "Советское-Узынколь-Возвышенка-Екатериновка-Карагандинский-Надежка";
4) на текущий ремонт крыши Надеждинской средней школы;
5) на строительство 18-ти квартирного жилого дома (малосемейное общежитие) в городе Булаево, улица Луговая дом 32 (внешние инженерные сети);
6) на текущий ремонт ливневой канализации в городе Булаево;
7) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
8) на текущий ремонт автодороги районного значения КТ-11 "Булаево-Октябрьское-Конюхово";
9) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог города Булаево;
10) на строительство 18-ти квартирного жилого дома (малосемейное общежитие) в городе Булаево, улица Луговая дом 32;
11) на изготовление ограждения для скотомогильников и топографических карт;
12) на изготовление проектно-сметной документации для капитального ремонта Булаевской средней школы №1, Булаевской средней школы №4 и Каракогинской средней школы;
13) на ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог, установку детских игровых площадок, обустройства мини-футбольных полей с искусственным покрытием в восемнадцати сельских округах и городе Булаево;
14) на техническое обслуживание порталов и сайтов школ;
15) на приобретение трактора району Магжана Жумабаева.
16) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
17) на разработку проектно-сметной документации на строительство водоразводящих сетей в селе Надежка;
18) на создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27.07.2016 N 4-3; с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 03.11.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
10. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2016 год в сумме 6229,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27.04.2016 N 2-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района согласно приложению 8.
13. Предусмотреть в расходах бюджета района на 2016 год расходы на оказание социальной помощи специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива.

14. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
15. 2016 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
16. 4-қосымшаға сәйкес 2016 жылға, 5-қосымшаға сәйкес 2017 жылға, 6-қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған ауданның ауылдық округтерінің және Булаев қаласының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

14. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, имеющим право на повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
15. Обеспечить в 2016 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов района и города Булаево на 2016 год согласно приложению 4, на 2017 год согласно приложению 5, на 2018 год согласно приложению 6.

17. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Г. Сағындықова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-1 шешіміне № 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 03.11.2016 N 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сынып
Iшкi сынып
Атауы

17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 45-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2016 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 03.11.2016 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование

227 732,9
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 014,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 511,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 511,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 221,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 437,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 548,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 236,0
2
Қорғаныс
10 623,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 623,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 567,8
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 000,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 745,3
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 745,3
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 745,3
4
Бiлiм беру
2 621 865,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 520,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
6 520,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 593 353,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 770,0
003
Жалпы білім беру
2 250 559,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
29 443,0
006
Балаларға қосымша білім беру
22 377,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
79 390,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 593,2
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

227 732,9
022
Капитальные расходы государственного органа
3 014,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 511,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 511,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 221,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 437,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 548,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 236,0
2
Оборона
10 623,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 623,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 567,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 000,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 745,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 745,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 745,3
4
Образование
2 621 865,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 520,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
6 520,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 593 353,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 770,0
003
Общеобразовательное обучение
2 250 559,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29 443,0
006
Дополнительное образование для детей
22 377,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
79 390,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 593,2
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

2 960,8
003
Мемлекеттік тұрғын-үй қорының сақтауын ұйымдастыру
575,0
012
Ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
720,0
058
Ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 665,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
139 395,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайғастыру
143,0
058
Ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
31 009,5
072
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жастар үшін қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жатақханалар салу, салып бітіру
108 243,1
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
199 238,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
50 201,4
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
50 201,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
108 193,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 072,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
23 776,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
72 574,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
980,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 791,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
25 847,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 718,1
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10 820,4
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 309,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 996,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 582,5
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 400,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 013,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
116 927,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
3 905,3
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру

2 960,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
575,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
720,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 665,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
139 395,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
143,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
31 009,5
072
Строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкция общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
108 243,1
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
199 238,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
50 201,4
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
50 201,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
108 193,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 072,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
23 776,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
72 574,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
980,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 791,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
25 847,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 718,1
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
10 820,4
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 309,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 996,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 582,5
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 400,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 013,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116 927,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 905,3
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов

22 236
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 571
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
452
2
Қорғаныс
8 086
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 086
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 531
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 147
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 147
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 147
4
Бiлiм беру
1 844 660
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 337
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
6 337
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 823 470
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 758
003
Жалпы білім беру
1 697 461
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
12 560
006
Балаларға қосымша білім беру
16 964
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
64 435
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
13 200
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
809
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психолого-медико-педагогикалық кеңес беру көмегін көрсету
6 483
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 800
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 853
017
Спорт бойынша балалар мен жастарға қосымша білім беру
14 853
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
150 488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142 117
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

22 236
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 571
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
452
2
Оборона
8 086
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 086
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 531
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 147
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 147
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 147
4
Образование
1 844 660
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 337
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
6 337
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 823 470
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 758
003
Общеобразовательное обучение
1 697 461
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
12 560
006
Дополнительное образование для детей
16 964
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
64 435
015
Ежемесячная выплата денежных стредств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 200
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
809
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
6 483
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 800
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 853
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
14 853
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
150 488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

8 890
003
Жалпы білім беру
1 724 113
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
12 700
006
Балаларға қосымша білім беру
17 200
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
65 400
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
13 400
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
809
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психолого-медико-педагогикалық кеңес беру көмегін көрсету
6 580
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 800
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 070
017
Спорт бойынша балалар мен жастарға қосымша білім беру
15 070
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
152 641
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 144
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 900
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
29 305
004
Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
617
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету
5 351
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
114
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету
13 270
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 192
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
545
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
45 600
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15 450
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8 800
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 497
030
Патронат тәрбиешілерге тапсырылған баланы (балаларды) асырау
8 497
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
27 781
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

8 890
003
Общеобразовательное обучение
1 724 113
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
12 700
006
Дополнительное образование для детей
17 200
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
65 400
015
Ежемесячная выплата денежных стредств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 400
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
809
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
6 580
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 800
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 070
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
15 070
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
152 641
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23 900
002
Программа занятости
29 305
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
617
005
Государственная адресная социальная помощь
5 351
006
Оказание жилищной помощи
114
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 270
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 192
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
545
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45 600
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15 450
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 800
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 497
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8 497
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
27 781
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа